koncert
party
film
divadlo
iná akcia
kurz / workshop

mimoOs: Pocitové rozUmenie & Moving Mountains + sprievodný program

mimoOs vás pozýva na spoločný večer plný tanca a hudby. Príďte s nami osláviť 5 rokov nášho aktívneho fungovania na nezávislej umeleckej scéne. Počas 5 tich rokov sme odohrali predstavenia po celom Slovensku, v susednom Česku ale napríklad aj v Slovinsku či dokonca v Čile.
 

Táto akcia sa konala v minulosti

Vyprodukovali sme 9 autorských predstavení, produkovali reprízy 13 tich predstavení, odohrali približne 100 repríz. Zorganizovali 7 víkendových workshopov Telo-Hlas-Komunita a vyše 150 pravidelných hodín a workshopov Telohry pre deti a dospelých.

Miesto: Park Nová Cvernovka - súčasťou Leto pod Palmou

Program:
17:30 - 18:15 Pocitové rozUmenie
18:15 - 20:30 Magisterský playlist DJ pani.silviaaa, tanečný workshop! + sprievodný program
20:30-20:50 Lenka Novosedlíková koncert “Hudba bez tanca”
21:00 - 21:40 Moving Mountains
21: 45- 22:00 Premietanie dokumentu o mimoOs - PREMIÉRA

(V prípade zlého počasia bude program presunutý do priestorov Bar NC - Pocitové rozUmenie a sála KC NC Moving Mountains)

Pocitové rozUmenie
Predstavenie v netradičnom priestore kaviarne prináša divákovi novú skúsenosť vo vnímaní súčasného tanca. Námet sa sústreďuje na maximálne využitie zmyslov, ktoré sú vstupnou bránou cítenia a porozumenia nielen tanca ale aj sveta okolo nás a nás samých v ňom. Zmyslová pamäť je východiskom, tvorí základ skúmania vzťahu vizuálneho, verbálneho a neverbálneho aspektu vyjadrenia sa – od mechaniky k cíteniu, od rozumu k pocitom.

Choreografia: Marta Poláková, Yuri Korec, Peter Šavel
Réžia: Tomáš Procházka
Obsadenie: Lukáš Bobalík, Miriam Budzáková, Barbora Janáková a ďalší

Magisterský playlist DJ pani.silviaaa
Rozpoznateľné melódie pod rúškom undergroundu, hudbička, rytmy, beaty. Nečakajte profi skreče, len bohapusté prelínanie skladieb zapnuté v rozšírenom spotify nastavení pre náročných. Dôležité je sa baviť a zábava teda zaručene bude. Tak čo, vytváram playlist?

Tanečný workshop + sprievodný program
Vyskúšajte si pohybové materiály z tanečných predstavení mimoOs. Príďte za nami, spoznajte nás, opýtajte sa na čokoľvek o mimoOs, upozorňujeme, že môže nastať spontánna (pridaná) zmena v programe.

Lenka Novosedlíková - koncert “Hudba bez tanca”
Lenka nás svojimi atmosferickými skladbami naladí na nasledujúce predstavenie. Lenka je hudobná skladateľka a perkusionistka a je členkou viacerých hudobných zoskupení (improvizačný orchester Musica falsa et ficta, Veni Academy, improvizačné zoskupenie PPPF, elektro-akustické zoskupenie LEaD).

Moving Mountains
Prvé autorské predstavenie všetkých členov mimoOs (2018)
Využitie hôr ako symbolu spomalenia a sprítomnenia v kontraste s prílišnou snahou ovplyvňovať tok každodenných udalostí.
Koncept a pohybový materiál, je ovplyvnený lokalitami z tvorivého procesu (Západné Tatry - Roháče), ktoré prinášajú výraznú limitáciu=inšpiráciu. Snaha piatich performerov o vytváranie svojbytného spoločenstva. Projekt Moving Mountains prepája pohyb a video, ktoré vzniklo priamo vo vysokohorských lokalitách.

Podujatie je súčasťou Leta pod Palmou - série podujatí v parku Novej Cvernovky.

Vstupné je dobrovoľné na Goout.net

Odporúčame

film

Yuku a himalájsky kvet

Kino Lumière / Slovenská národná galéria Bratislava
KIDSTOWN odporúčame!
film

Susedia

Malá dedina na sýrsko-tureckých hraniciach na začiatku 80.rokov. Šesťročný kurdský chlapec Sero zažíva prvý školský rok v...Viac
Kino Lumière / Slovenská národná galéria Bratislava / Kino Kultúrka Stupava / Kino Mladosť
odporúčame!
divadlo

Generácia Z: Krása nevídaná

Po 5.6.2023 / DPOH
odporúčame!
vážna hudba

Dalibor Karvay a Sinfonietta Bratislava: Vivaldi a štyri ročné obdobia

Ut 20.6.2023 / Veľký evanjelický kostol
odporúčame!