koncert
party
film
divadlo
iná akcia
kurz / workshop

mimoOs: Pocitové rozUmenie & Moving Mountains + sprievodný program

mimoOs vás pozýva na spoločný večer plný tanca a hudby. Príďte s nami osláviť 5 rokov nášho aktívneho fungovania na nezávislej umeleckej scéne. Počas 5 tich rokov sme odohrali predstavenia po celom Slovensku, v susednom Česku ale napríklad aj v Slovinsku či dokonca v Čile.
 

Táto akcia sa konala v minulosti

Vyprodukovali sme 9 autorských predstavení, produkovali reprízy 13 tich predstavení, odohrali približne 100 repríz. Zorganizovali 7 víkendových workshopov Telo-Hlas-Komunita a vyše 150 pravidelných hodín a workshopov Telohry pre deti a dospelých.

Miesto: Park Nová Cvernovka - súčasťou Leto pod Palmou

Program:
17:30 - 18:15 Pocitové rozUmenie
18:15 - 20:30 Magisterský playlist DJ pani.silviaaa, tanečný workshop! + sprievodný program
20:30-20:50 Lenka Novosedlíková koncert “Hudba bez tanca”
21:00 - 21:40 Moving Mountains
21: 45- 22:00 Premietanie dokumentu o mimoOs - PREMIÉRA

(V prípade zlého počasia bude program presunutý do priestorov Bar NC - Pocitové rozUmenie a sála KC NC Moving Mountains)

Pocitové rozUmenie
Predstavenie v netradičnom priestore kaviarne prináša divákovi novú skúsenosť vo vnímaní súčasného tanca. Námet sa sústreďuje na maximálne využitie zmyslov, ktoré sú vstupnou bránou cítenia a porozumenia nielen tanca ale aj sveta okolo nás a nás samých v ňom. Zmyslová pamäť je východiskom, tvorí základ skúmania vzťahu vizuálneho, verbálneho a neverbálneho aspektu vyjadrenia sa – od mechaniky k cíteniu, od rozumu k pocitom.

Choreografia: Marta Poláková, Yuri Korec, Peter Šavel
Réžia: Tomáš Procházka
Obsadenie: Lukáš Bobalík, Miriam Budzáková, Barbora Janáková a ďalší

Magisterský playlist DJ pani.silviaaa
Rozpoznateľné melódie pod rúškom undergroundu, hudbička, rytmy, beaty. Nečakajte profi skreče, len bohapusté prelínanie skladieb zapnuté v rozšírenom spotify nastavení pre náročných. Dôležité je sa baviť a zábava teda zaručene bude. Tak čo, vytváram playlist?

Tanečný workshop + sprievodný program
Vyskúšajte si pohybové materiály z tanečných predstavení mimoOs. Príďte za nami, spoznajte nás, opýtajte sa na čokoľvek o mimoOs, upozorňujeme, že môže nastať spontánna (pridaná) zmena v programe.

Lenka Novosedlíková - koncert “Hudba bez tanca”
Lenka nás svojimi atmosferickými skladbami naladí na nasledujúce predstavenie. Lenka je hudobná skladateľka a perkusionistka a je členkou viacerých hudobných zoskupení (improvizačný orchester Musica falsa et ficta, Veni Academy, improvizačné zoskupenie PPPF, elektro-akustické zoskupenie LEaD).

Moving Mountains
Prvé autorské predstavenie všetkých členov mimoOs (2018)
Využitie hôr ako symbolu spomalenia a sprítomnenia v kontraste s prílišnou snahou ovplyvňovať tok každodenných udalostí.
Koncept a pohybový materiál, je ovplyvnený lokalitami z tvorivého procesu (Západné Tatry - Roháče), ktoré prinášajú výraznú limitáciu=inšpiráciu. Snaha piatich performerov o vytváranie svojbytného spoločenstva. Projekt Moving Mountains prepája pohyb a video, ktoré vzniklo priamo vo vysokohorských lokalitách.

Podujatie je súčasťou Leta pod Palmou - série podujatí v parku Novej Cvernovky.

Vstupné je dobrovoľné na Goout.net

Odporúčame

iná akcia

Kráľovské hodovanie 2022

4.6.2022 - 4.6.2022 / Kultúrny dom v Kráľovej
odporúčame!
koncert

SUM 41 w/ Simple Plan

Št 6.10.2022 / INCHEBA - Expoaréna
odporúčame!
festival

Zvuk for Štiavnica 2022

24.6.2022 - 26.6.2022 / Banská Štiavnica
odporúčame!
koncert

Trammed

30.5.2022 - 5.11.2022 / T3 - kultúrny prostriedok
odporúčame!