koncert

Milan André Boronell & Pjoni | Alex Kelman

Otvárací deň 16. ročníka festivalu [fjúžn] zakončíme v Novej Cvernovke hneď dvoma krásnymi koncertami. Prvý bude spoluprácou Milana Andrého Boronella & Pjoniho, ktorých ste na festivale mohli zažiť už aj minulý rok. Po nich zahrá svoje jedinečné spojenie gitár a syntetizátorov sibírsky hudobník a producent Alex Kelman.

Táto akcia sa konala v minulosti

Milan André Boronell
Akustická gitara, atmosférické textúry a priehľadne úprimný storytelling, to je to, čo zažijete z hudby Milana Andrého. Milan sa narodil a vyrastal v Montreale ako syn slovenskej matky a afroamerického/kubánskeho otcai. 8 rokov žil v Toronte, kde získal bakalársky titul z hudby na Humber College.

Odvtedy žije nomádskym životom: v rokoch 2016 až 2020 žil v Toronte, Londýne, Bratislave a Prahe. V roku 2019 vydal svoj debutový album „Who Am I?“, je to melancholická, temná, introspektívna a inšpiratívna nahrávka, ktorú sám nahral a aj produkoval. 31. júla Milan vydal nové 3-piesňové EP s názvom „Love & Light“, ktoré produkovali Kristofer Harris a Nathanael Graham z Veľkej Británie, je nahraté v Londýne a Newingtone. V súčasnosti Milan sídli v Prahe.

Pjoni
Producent, hudobník a skladateľ filmovej hudby, vystupujúci pod pseudonymami Isama Zing a Pjoni pôsobí na československej hudobnej scéne už vyše 15 rokov. Vo svojich 10 rokoch založil duo Tucan, s producentom Adamom Matejom (Ink Midget). Neskôr vytvorili elektronický projekt Ink Midget & Pjoni, ktorý vyústil do ich sólových dráh.

V súčasnosti okrem svojich performance, hráva aj s pesničkárkou Katarzia, s ktorou sa stretli pri spolupráci na hudbe do divadelnej hry pre SND, Antigona.
Jonatan sa v posledných rokoch podieľal na produkcii mnohých výrazných albumov na českej a slovenskej scéne, ako napríklad Zvíře jménem podzim – Září, Zrní – Nebeský klid, Katarzia – Antigona a na jej poslednom albume Celibát.

Skomponoval hudbu do filmov Špina, V Síti, Mečiar a ďaľších. Zároveň je autorom viacerých audiovizuálnych inštalácií, v spolupráci s vizuálnych géniom Janom Šickom.
Pod pseudonymom Isama Zing bol súčasťou medzinárodnej platfromy pre experimentálnu hudbu a nové médiá: Shape platform.

Alex Kelman
Projekt sibírskeho hudobníka a sound producenta Alexa Kelmana, hudobný výstup ktoreho je zmesou nádherne hlučných gitár, chytľavých tanečných rytmov a aretačných syntetizátorov, vrstvených podmanivým vokálom.

V rokoch 2015 - 2020 Alex Kelman zahral viac než 300 koncertov po celej Európe, Číne a Južnej Amerike aj na festivaloch Pop-Kultur (DE), Tallinn Music Week (EE), Fusion (DE), Waves Bratislava (SK), Festival Atmosfera (SK). Soundfeld (DE), Chee Chaak Fest (CZ), Psychedelic Umami (CZ), Indirekt (CRO/RS), Bedem (MN) a inych.

Vstupenky
Na otváracie podujatie Humans of [fjúžn] je vstup voľný, no je potrebné sa naň zaregistrovať.
Link na registráciu zverejníme čoskoro

Program festivalu Fjúžn
​​
-------

Na podujatí platia pravidlá KZ.
Čo presne to znamená a tiež návod, ako si čo najlepšie užiť festival, byť zodpovedný a pomôcť nám s jeho hladkým priebehom, sme pre vás spísali v krátkom prehľade: www.festival.fjuzn.sk. A rúško si, prosíme, naozaj nechajte aj na nose

Odporúčame

party

Tanečný dom

Zažite letnú tancovačku v legendárnej bratislavskej záhrade Galérie Umelka. Dragúni pozývajú na cyklus Tanečný dom XX. tanečnej...Viac
Št 18.8.2022 / Galéria Slovenskej výtvarnej únie / Umelka
odporúčame!
koncert

World Music Festival Bratislava 2022

Bratislava / Koncertná sieň Klarisky / Majestic music club / Staromestské centrum KaV - Zichyho palác
odporúčame!
divadlo

Ladies & Gentlemen show

24.9.2022 - 3.11.2022 / Red Cat Cabaret Club
od vás odporúčame!
koncert

BJD 2022: Marcus Miller

Američan Marcus Miller je jedným z najlepších žijúcich basgitaristov. Hral na šiestich albumoch Milesa Davisa, bol jeho najväčším...Viac
Ne 23.10.2022 / A4 Studio, Trnavská cesta 39
odporúčame!