koncert

Jarné BJD: Mike Stern Band, O.B.C.

Mike Stern prichádza na jarné jazzáky s fantastickým bandom: Dennis Chambers, bicie, Hadrien Feraud, basa, Bob Franceschini, saxofón a Leni Stern, ktorá okrem gitary hrá na n’goni, a spieva. Predkapelou bude trio O.B.C., finalisti minuloročného Pódia mladých talentov, ktorí v súťaži očarili porotu aj obecenstvo.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Mike Stern je jedným z najlepších a najznámejších amerických gitaristov, zvaný aj bebopový kúzelník. Začínal v Blood, Sweat and Tears a u Billyho Cobhama. Od roku 1981 hral po boku Milesa Davisa. Ich spoločné hranie trvalo niekoľko rokov, prerušené bolo iba kôli Sternovmu turné s geniálnym Jacom Pastoriousom

Pod osobným vplyvom Milesa Davisa vznikol aj Sternov debutový album Neesh, ktorý odštaroval jeho kariéru ako sólistu a kapelníka. Odvtedy je jazzovou superhviezdou, na konte má množstvo nominácií na Grammy a úctihodný zoznam svetoznámych spoluhráčov - okrem už spomínaných aj mená ako David Sanborn, Steps Ahead, The Brecker Brothers, Marcus Miller, Mino Cinelu, Richard Bona, Victor Wooten, či Roy Hargrove.

Saxofonista Bob Franceschini je známy predovšetkým ako dlhoročný spoluhráč Mike Sterna a člen The Yellowjackets. Počas svojej kariéry hrával aj so superhviezdami ako Tito Puente, Richard Bona, George Benson, Paul Simon, Eddie Palmieri, Lionel Richie, či Marcus Miller. Spolu s bubeníkom Dennisom Chambersom bol členom slávneho tria s Victorom Wootenom, ktorý so svojimi bratmi vystúpi na jarných jazzákoch 16. mája.

Sternov dhoročný spoluhráč, bubeník Dennis Chambers hrával aj s ďalšími geniálnymi hudobníkmi ako John Scofield, George Duke, Brecker Brothers, Santana, Parliament/Funkadelic, John McLaughlin, a Maceo Parker. Jeho groove je nesmrteľný - vychádza z fusion jazz, funku, a latino hudby.

Francúzsky basgitarista Hadrien Feraud vystupuje od roku 2002, koncertoval, nahrával a spolupracoval s velikánmi jazzu ako John McLaughlin, Chick Corea, Bireli lagrene, Jean-Luc Ponty, Lee Ritenour, Hiromi, Marcus Miller, Richard Bona, Kamasi Washington, Thundercat, Billy Cobham a Dave Weckl.

Leni Stern za posledné desaťročia spojila svoj dlhoročne zdokonaľovaný jazzový zvuk s hlboko precíteným skúmaním západoafrických štýlov. Veľa cestovala a študovala v Mali a Senegale, kde vystupovala s ikonickým spevákom Salifom Keitom.

Gitaristka a speváčka sa z rodného Mníchova presťahovala do Bostonu pred temer päťdesiatimi rokmi: svoju prvú kapelu založila s Billom Frisellom, jej prvé sólové albumy produkoval Hiram Bullock, na ďalších hosťovali umelci ako John McLaughlin a Michael Brecker. Leni Stern je manželkou Mikea Sterna. 

---

Predkapelou večera bude Ostblock Cooperative - O.B.C., kolektív troch priateľov, hudobníkov, ktorí zdieľajú svoju vášeň pre deep groove a hudobné smery zakorenené v afroamerických tradíciách, ako sú jazz, gospel, hip hop, funk a elektronická hudba.

Zámerom kapely je vytvoriť svoj jedinečný zvuk zmiešaním ich výnimočných herných štýlov, ako aj ich skúseností s vyrastaním vo východoeurópskych krajinách, kde ich už od mladého veku priťahovala afroamerická kultúra, do ich originálnych kompozícií a aranžmánov jazzových štandardov.

Spoločná vášeň pre jazz a improvizovanú hudbu ich spojila počas štúdia jazzovej hudby v Rakúsku, kde začali napĺňať svoju vlastnú víziu zvuku, pomocou ktorého sa snažia zdieľať s publikom svoju radosť z hrania. Elektronické zvuky v kombinácii s "break ya neck" groovmi a improvizáciou súzaručené!

Gregor Špener - bicie nástroje / Kajetan Kamenjaševic - elektrická basgitara / Benjamin Foris - klávesy

---

Vstupné od 29€ do 39€ 

Odporúčame

vážna hudba

Organový recitál - Iveta Apkalna

Koncert sa uskutoční v rámci 59. ročníka BHS - Bratislavských hudobných slávností.Viac
Ne 29.9.2024 / Slovenská filharmónia
odporúčame!
výstava

Architekt Artur Szalatnai-Slatinský a Slovensko

5.7.2024 - 29.9.2024 / Židovské komunitné múzeum
odporúčame!
koncert

God Is An Astronaut (IRL)

Svoju zmes space rocku, post rocku, inštrumentálu a ambientu privezie v auguste do Bratislavy írska štvorica God Is An Astronaut.Viac
Ne 11.8.2024 / Randal Club
odporúčame!
koncert

Prago Union & live band (CZ)

Česká hip-hopová legenda Prago Union vystúpi v auguste opäť na lodi Pink Whale.Viac
Pi 30.8.2024 / Pink Whale
odporúčame!