koncert
party

Meowlau x Val + Törzs

Výnimočné spojenie – maďarská post rocková kapela Törzs a slovenské trio Meowlau X Val. Energický live liquid verzus dynamický post rock 21. mája v bratislavskom Klube pod lampou.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Törzs je maďarské postrockové/ shoegazingové trio z Budapešti. Na scéne sú od roku 2014 a za ten čas si stihli vyprofilovať svoj charakteristický a nezameniteľný zvuk – podmanivý, mäkký, nápaditý. Doteraz vydali tri albumy: High Up, On Earth, Tükör. Práve ten posledný bol nahrávaný v jaskyni Baradla – päťsto metrov pod zemou. Ich tvorba je oceňovaná pre vysokú zvukovú a vizuálnu kvalitu, rovnako pre výber zaujímavých myšlienkových tém a aranžérsku hravosť.

Meowlau x Val je nový a svieži zjav na slovenskej hudobnej scéne. Laura Jašková aka Meowlau (basgitara, gitara, skladba) tvorí piesne a prezentuje ich na sociálnych sietí, kde zaujala aj Lennyho Kravitza, zároveň hosťovala aj u  Richarda Müllera, či v kapele Billy Barman.

Valentina Vlková aka Val (spev, texty) na seba upozornila prostredníctvom rôznych speváckych súťaží, v ktorých porota ocenila nielen pekne zafarbený hlas, ale aj charizmatický prejav. Ako mladá generácia kombinujú prácu s počítačovými softvérmi a hudobnými nástrojmi. Teraz sa snažia zaujať autorskou hudbou, v ktorej chcú priniesť iný pohľad na alternatívny pop. Dokončujú svoj prvý veľký projekt, ktorý by mal vyjsť už tento kalendárny rok.
 

EP Nevermind si môžete zakúpiť vo forme vinylu na webe vydavateľstva Gergaz

Odporúčame

divadlo

Staré dámy

Jedna žila v prepychu a v dobrej štvrti, druhá v chudobe a v kolónii na predmestí. Jedna je elegantná dáma, druhá celý život...Viac
Ne 26.2.2023 / Štúdio L+S
odporúčame!
festival

FLAAM festival 2023

18.8.2023 - 19.8.2023 / Hidepark Nitra
odporúčame!
divadlo

Nič sa nestalo

So 18.2.2023 / Ticho a spol.
odporúčame!
film

Tizian - ríša farieb

So 11.2.2023 / Kino Nostalgia
odporúčame!