koncert

BJD 2019: Ľudové Mladistvá feat Lipa, Strapo, Mikulcová & Hošek

Otvárací koncert jazzákov vo Vodnej veži! Ľudové mladistvá s hosťami: na pódiu aj Peter Lipa, Strapo, Zuzana Mikulcová, a Samuel Hošek. 
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Pri príležitosti 45. ročníka Bratislavských Jazzových Dní Slovenská sporiteľňa sa organizátori legendárneho festivalu rozhodli zorganozovať špeciálny koncert na nezvyčajnom mieste. Akcia sa bude konať 17.9.2019 na Vodnej Veži na Nábreží armádneho generála Ludvíka Svobodu.

Atmosféru pred a po hlavnom programe bude tvoriť hudobník, producent a DJ Jureš Líška zo skupiny Fallgrapp

Koncert začne o 19:00hod a vystúpi na ňom kapela Ľudové Mladistvá v plnej zostave, ktorú bude viezť kapelník Martin Štefánik. Deväť členná kapela bude obohatená o sláčikové kvarteto Spectrum Quartett, počas koncertu s ňou vystúpia aj hviezdy ako Peter Lipa, Strapo, Zuzana Mikulcová a Samuel Hošek.

V priestoroch konania sa budú počas celého podujatia permietať archívne filmy a koláž fotografií z predchádzajúcich 45tich ročníkov. Súčasťou programu bude aj prezentácia mladých výtvarníkov.

Po 22:00 bude akcia pokračovať vo forme silent-disco.

Každý nás fanúšik jazzákov obdrži pri vstupe malé prekvapenie!

V prípade nepriaznivého počasia sa akcia bude konať v klube Ateliér Babylon.

Klik sem pre kompletný program Bratislavských jazzových dní!

Ľudové Mladistvá je hudobný projekt mladého skladateľa, a klaviristu Martina Majla Štefánika. Sedemčlenná skupina spája prvky folklóru, jazzu, vážnej, aj modernej hudby.

Fúzia zdanlivo nesúrodých prvkov je v aranžmánoch Martina Majla Štefánika ojedinelá. Jeho rukopis spočíva v invenčnom, inovatívnom prístupe k spracovaniu ľudových piesní. Štefánik predtým spolupracoval aj s popovými hviezdami ako Celeste Buckingham, Majk Spirit, Ema Drobná.  

Štefánik s projektom Ľudové mladistvá už dostal niekoľko prestížnych ocenení: vyhral Pódium mladých talentov na BJD SLSP, na RHA bola skupina objavom roka, a bodovala aj v súťažiach Nové tváre slovenského jazzu a JazzFruit Praha. Štyri speváčky a malá, netradičná fusion cimbálovka spôsobujú obrovský hudobný zážitok.

Odporúčame

prednáška / diskusia

Mesto ako politikum

St 20.11.2019 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
koncert

Árstíðir (IS)

Formácia Árstídir sa svojou tvorbou sa radí do nezameniteľnej skupiny islandskej hudobnej scény, ktorú charakterizujú zasnené...Viac
Št 19.12.2019 / Kulturák
odporúčame!
koncert

Lamb (UK)

Duo (Andy Barlow a Lou Rhodes) elektronickej hudby z Manchestra zavíta po niekoľkých rokoch do Bratislavy.Viac
Po 25.11.2019 / Majestic music club
odporúčame!
divadlo

Las Vegas Varieté

Bizarná a zábavná noc, na ktorú zaručene nezabudnete! Zvodný, jemne zvrhlý a veľkolepý revuálny zážitok. Humor, očarujúce...Viac
Pi 27.12.2019 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!