koncert

Lucie Vítková (CZ) & Adam Badí Donoval (UK)

Koncert experimentálnych umelcov Lucie Vítkovej a Adama Badí Donovala.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Lucie Vítková (CZ)

Česká skladateľka, improvizátorka a performerka (akordeón, hičiriki, syntetizátor a step) Lucie Vítková žije v New Yorku. Vo svojich kompozíciách sa zaoberá sonifikáciou (kompozície sú založené na abstraktných modeloch, ktoré sú vytvárané podľa fyzických objektov) a vo svojich improvizáciach je v pohybovo-zvukovom dialógu s priestorom, v ktorom sa nachádza a s jeho akustikou.

V súčasnosti sa zaoberá sociálno-politickými aspektmi hudby v kontexte každodenného života a vyrába zvukové kostýmy z odpadových materiálov.

Jej Environment (2021) je skladba pre interpretku, ktorá spieva a hrá na akordeóne, ústnej harmonike a spätnej väzbe. Dielo je založené na dvanástich grafických partitúrach, ktoré sú štúdiami pohybu od stredu k okrajom.

Adam Badí Donoval (UK/SK)

Adam Badí Donoval pracuje ako zvukový inžinier, píše o hudbe, vedie vydavateľstvo Warm Winters Ltd. s medzinárodným záberom. Jeho tvorbu charakterizujú náladové koláže, v ktorých sa snúbia terénne nahrávky, elektronické slučky a útržky melódií. Zvukové krajiny, ktoré takto vznikajú, celkom trefne opisuje výraz „live band ambient“, ktorým svoju tvorbu označuje Nick Malkin. Donoval sľubuje pre svoje vystúpenie nový, ešte nepočutý materiál.

Vstupné: 6 € predpredaj / 8 € na mieste / 2 € zľavnené

Odporúčame

standup / talkshow

Dylan Moran: We Got This

Pi 3.3.2023 / A4 Studio, Trnavská cesta 39
odporúčame!
koncert

Slobodná Európa

Slobodná Európa uvádza špeciálne turné k albumu Trojka (2003), od ktorého vydania ubehne presne 20 rokov. Koncertný playlist bude...Viac
Pi 31.3.2023 / Majestic music club
odporúčame!
výstava

Svety Jindřicha Chalupeckého

Za jeden z najväčších prínosov českého výtvarného kritika Jindřicha Chalupeckého (1910 – 1990) je považovaný jeho podiel na...Viac
23.11.2022 - 19.3.2023 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
festival

Punkáči deťom 2023

23.8.2023 - 26.8.2023 / Camping Opatovce
odporúčame!