koncert
vážna hudba

Lucia Harvanová / Kiryl Stoyanov

Slovenská filharmónia pokračuje v cykle uvádzania komorných koncertov, ktoré ponúkala priaznivcom hudby, abonentom a návštevníkom prostredníctvom streamu počas prvej vlny pandémie s názvom Komorné koncerty bez publika.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Aj v týchto týždňoch sa na nich predstavia členovia Slovenskej filharmónie v rôznych komorných zoskupeniach, rovnako ako aj ďalší umelci.

Na úvodnom z nich vystúpia dvaja mladí členovia orchestra SF v netradičnej, ale originálnej a poslucháčsky príťažlivej zostave. Huslistka Lucia Harvanová a hráč na bicie nástroje Kiril Stoyanov.

Sledovať ho môžete na stream.filharmonia.sk a na FB page SlovakPhil

Lucia Harvanová, zástupkyňa 1. hráča v skupine 2. huslí orchestra SF, zavŕšila svoje hudobné štúdiá vo Viedni v triede svetoznámeho sólistu Juliana Rachlina.  Aktívne sa venuje komornej hudbe, napríklad  v rámci dua s harfistom Michalom Matejčíkom.

Bulharský hráč na bicie nástroje Kiril Stoyanov, 1. tympanista SF, absolvoval postgraduálne štúdium na Mozarteu v Salzburgu. Je držiteľom viacerých ocenení na medzinárodných interpretačných súťažiach a ako sólista sa predstavil s viacerými zahraničnými orchestrami. Popri koncertnej činnosti aj komponuje.

Na utorkovom komornom koncerte sa predstaví každý z nich aj sólovo. Do programu zaradili diela slovenských autorov 20. storočia, etnicky inšpirovanú hudbu, či „hity“ z obdobia romantizmu. Program doplní aj skladba Kirila Stoyanova.   

Symfonickými a komornými koncertmi bez publika Slovenská filharmónia ponúka hudbymilovnej verejnosti kultúrne vyžitie prostredníctvom priamych prenosov z Koncertnej siene SF.

Odporúčame

divadlo

Johanes Faust

Slovenské marionetové divadlo. Johanes Faust je nielen najznámejšou ale aj najobľúbenejšou hrou, ktorú po niekoľko storočí...Viac
Po 7.12.2020 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
film

Služobníci

Vyberú si cestu svedomia alebo cestu kolaborácie? Príbeh kňazov z totalitného Československa Služobníci režiséra Ivana...Viac
Kino Lumière / Kino Mladosť
odporúčame!
výstava

Jana Machatová / Peter Machata - Show Me the face

10.9.2020 - 10.1.2021 / GMB - Pálffyho palác
odporúčame!
film

Raj na zemi

Dokumentárny film, zachytávajúci profesionálny aj súkromný osud reportéra Andreja Bána.Viac
6.12.2020 - 7.12.2020 / Kino Lumière
odporúčame!