koncert

Longital - krst albumu

Skupina Longital pokrstí v Pistoriho paláci svoj nový album "Krajina beží dolu vlastným brehom".
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Longital, stálica česko-slovenskej nezávislej scény, pôsobí už 25 rokov s originálnym spojením poetických textov, charizmatického spevu Shiny, basových liniek hraných slákom a nenapodobiteľnej gitary Dana Salontaya.

Duo má za sebou vystúpenia na svetových pódiách od Európy až po USA a Kanadu, SXSW v Austine či turné s írskymi The Frames a oskarovým projektom The Swell Season (Glen Hansard & Markéta Irglová). 

Nový album Krajina beží dolu vlastným brehom (Slnko Records, 2025) prináša intímnu i experimentálnu zvukovú cestu – od akustických nástrojov cez elektronické vrstvy až po jedinečný hlas. Texty otvárajú priestor pre vnútorné otázky bytia, radosti aj pominuteľnosti. Album je pozvaním k zastaveniu, k vnútornému počúvaniu a k návratu k tomu, čo je podstatné.

Vstupné: predpredaj 10€ / študenti, seniori, ZŤP 6€

Odporúčame

výstava

Simona Janišová a Linda Viková - Veríme v hlinu

Výstava profesionálnych umelkýň Simony Janičovej a Lindy Vikovej pracujúcich s materiálom keramiky, porcelánu a šamotu mapuje ich...Viac
6.8.2026 - 27.9.2026 / Staromestské centrum - Pistoriho palác
odporúčame!
film

Potopa

Film rozpráva príbeh z Československa z roku 1980. Mara má 15 rokov a túži sa stať pilotkou a opustiť dedinský život. Jej otec...Viac
Pi 28.8.2026 / Kino Lúky
odporúčame!
divadlo

Zajtra je premiéra

St 26.8.2026 / GUnaGU
odporúčame!
divadlo

Studio DVA (CZ): Milostné dopisy - vypredané

Pi 28.8.2026 / Divadlo Aréna
odporúčame!