koncert

Limp Bizkit, Static X

Na prelome milénia podľahla celá generácia nu-metalovému šialenstvu, ktoré mala na svedomí americká skupina Limp Bizkit. Kapela predala vyše 40 miliónov albumov a bola nominovaná na cenu Grammy. Minuloročný koncert v Seredi bol absolútne vypredaný a preto sa rozhodli na Slovensko vrátiť už 3. augusta 2020!
Táto akcia sa konala v minulosti

Formácia Limp Bizkit vznikla v roku 1994 na Floride po tom, čo sa dali dokopy Fred Durst, basgitarista Sam Rivers a jeho bratranec – bubeník John Otto. Posledným dielom do skladačky bol gitarista Wes Borland, ktorý svojim zjavom s pomaľovanou tvárou a neortodoxnou hrou na šesť a viacstrunové nástroje neprestáva udivovať ani dnes.

Kapela sa od začiatku pohybovala v spoločnosti veľkých mien, koncertovala s Korn, Pennywise, Blink-182, Soulfly či Sick of It All a popritom sa dokopala k debutovému albumu Three Dollar Bill, Yall (1997), ktorý obsahoval cover Faith od George Michaela.

V roku 2000 uviedla na trh tretí album Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water, ktorý je dodnes najúspešnejšou nahrávkou v jej diskografii. Už počas prvého týždňa sa z nej predalo viac ako jeden milión kópií a single ako My Generation, Rollin’ alebo Take a Look Around sa stali hymnami jednej generácie. Nahrávka nechýba ani v oceňovanej knihe 1000 albumov, ktoré musíte počuť pred tým, než zomriete (2005) od Roberta Dimeryho.

Napriek omnoho menšej mediálnej pozornosti pravidelne vystupuje na tých najväčších letných festivaloch ako Download, Nova Rock, Pinkpop, Rock am Ring alebo Big Day Out. Ukázala sa i na Slovensku, a to v rok 2009, kedy pred viac než 20-tisícovou návštevou triumfálne vystúpila na Topfeste. Tento rok sa okrem koncertovania bude venovať aj finalizácii očakávanej novej štúdiovky s názvom Stampede of the Disco Elephants.

Limp Bizkit oslávili nedávno 25. výročie od založenia. Floridská kapela má na konte 6 albumov a jej skladby ako “Rollin’”“My way”, či cover verzia skladby od The Who “Behind Blue Eyes” patria ku kultovým megahitom.

Kapela pracuje posledné roky na svojom 7. albume s názvom “Stampede of the Disco Elephants”. Prvý singel z nového albumu “Ready to Go” vydala kapela už v roku 2013 a hosťoval na ňom Lil Wayne. V decembri toho istého roku zverejnili videoklip ku ďalšiemu singlu “Lightz” a poslednou novinkou bola skladba “Endless Slaughter”, ktorú vydali len na kazetách a hrávali naživo počas koncertov. Návštevníci bratislavského koncertu sa môžu tešiť na novinky aj overené klasiky.

Limp Bizkit si so sebou do Bratislavy prinesie špeciálneho hosťa, amerických Static X. Ich skladby poznajú určite všetci hráči videohier Need for Speed, v ktorej boli súčasťou známeho soundtracku. Skupina sa dostala do pozornosti aj s ich debutovým albumom "Wisconsin Death Trip", ktorý získal v roku 2001 platinový status. Static-X často sami seba označujú ako "evil-disco". Túto kombináciu kapiel môžete zažiť len na bratislavskom koncerte 3. 8. 2020.

--------

Vstup: 55€ - 59€


Odporúčame

výstava

Výstava cez výklad

Diela šiestich renomovaných domácich autorov (Dorota Sadovská, Mária Švarbová, Ivan Csudai, Viktor Frešo, Vladimír Popovič) sú...Viac
7.12.2020 - 31.1.2021 / Art Books Coffee
odporúčame!
film

Šťastný Lazzaro

Toto je príbeh o priateľstve medzi mladým a dobrosrdečným sedliakom Lazzarom, považovaným za prostáčika a mladým šľachticom...Viac
So 30.1.2021 / Kino Lumière - Kino doma (online)
odporúčame!
koncert

Iva Bittová & Dunaj

Št 21.1.2021 / Ateliér Babylon
odporúčame!
výstava

Radovan Čerevka: Budovanie skutočného tela

Výstava v Kunsthalle LAB predstavuje najnovšiu etapu tvorby košického umelca — Radovana Čerevku. Inštaláciu je možné pozrieť si...Viac
12.11.2020 - 31.1.2021 / Kunsthalle Bratislava
odporúčame!