koncert

Viva Musca! Kristin Lash & Jakob Grey

V súčasnosti sú u nás aj v zahraničnej tlači spomínaní ako vychádzajúca hviezda. Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý patria medzi najvýraznejšie mladé osobnosti slovenskej hudobnej scény.
odporúčame!
20.08.2020, Št
Eurovea
20:00

Na Slovensku predskakovali pred svetovými hviezdami ako Stanley Clarke, či Candy Dulfer na najznámejších slovenských jazzových festivaloch. Minulý rok vyhrali súťaž mladých talentov Bratislavských Jazzových Dní a taktiež súťaž Jazz Start Up 2019.

Svetová jazzová legenda Dianne Reeves si ich vybrala ako predskokanov jej koncertu v bratislavskom Istropolise. V roku 2017 získali ocenenie Objav roka na súťaži Nové tváre slovenského jazzu. Koncertovali v Paríži, Bruseli a na známom jazzovom festivale v záhradách Lyonu.

Boli taktiež nominovaní v ankete Rádia_FM – Radio_Head Awards v kategórii Objav roka 2019, kde získali ocenenie Nadácie Advance Investments.

7. júla vydali svoj debutový album Sleepin' With The Lights On pod pseudonymami Kristin Lash & Jakob Grey a v októbri 2020 budú svojim vystúpením otvárať Bratislavské jazzové dni a taktiež majú prisľúbenú účasť na viacerých európskych jazzových festivaloch – napr. taliansky Fara Jazz Fest , Ascona Jazz Fest, Technopolis Jazz Fest v Aténach a ďalšie.

Piesne z nového albumu predstavia v exkluzívnej koncertnej premiére s perkusiami a sláčikovou sekciou a ich koncert tak nadviaže na líniu obľúbených symphony sessions, v rámci ktorých Viva Musica! festival spája umelcov z neklasickej hudobnej scény s orchestrom alebo s iným klasickým ansámblom.

Kristína Mihaľová, spev
Jakub Šedivý, gitara
Barbora Mochowa, vokály
Milan André, vokály, gitara
Alexey Aslamas, husle/viola
Vladan Malinjak, husle/viola
Šimon Marek, violončelo
Juraj Griglák, kontrabas/basgitara
Peter Hrnčirík, perkusie

Vstup voľný

Pozrite si program festivalu Viva Musica!

Odporúčame

výstava

Poklady Židovského múzea v Prešove II.

17.7.2020 - 9.10.2020 / Židovské komunitné múzeum
odporúčame!
výstava

Design Is Now!

1.7.2020 - 2.9.2020 / Galéria dizajnu Satelit
odporúčame!
divadlo

Môj dobrý kamarát

23.3.2020 - zrušené / Skvelá francúzska komédia Erica Assousa spojí dva manželské páry v kolotoči nedorozumení, poloprávd a...Viac
Pi 21.8.2020 / Štúdio L+S
odporúčame!
koncert

Viva Musica! Stroon & VJ Kubriel

Ut 18.8.2020 / Dom Albrechtovcov, Kapitulská 1
odporúčame!