koncert

Koncert pre všímavých

Počas Dňa boja za slobodu a demokraciu vystúpi na Primaciálnom námestí elektro-folkový fenomén a jedna z najvychytenejších ukrajinských kapiel Go_A. Český hudobník Michael Kocáb zo slávnej kapely Pražský výběr, muzikant Braňo Jobus a skupina Karpatské Chrbáty zahrajú spoločný koncert, na ktorom odznejú okrem aj skladby Pražského výběru. Trapový projekt FVCK_KVLT predvedie poriadnu dávku bezprostrednosti a surovej punkovej energie.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Program:

Go_A (UA)
Elektro-folkový fenomén a jedna z najvychytenejších ukrajinských kapiel Go_A spája autentické ukrajinské vokály, moderné elektronické tanečné beaty, africké perkusie a gitarový drive. Svojím vystúpením zožali úspech aj na festivale Pohoda, na ktorom vystúpili v roku 2022. V roku 2015 získali cenu pre najlepšiu ukrajinskú skladbu roka za pieseň Vesnianka. S piesňou Shum reprezentovali Ukrajinu na Eurovízii, pričom skončili na celkovom piatom mieste a v hlasovaní divákov získali druhé miesto. Vôbec prvýkrat v histórii Eurovízie išlo o skladbu čisto v Ukrajinčine. Skladba sa dostala aj na čelo rebríčka Spotify Viral Worldwide, a ako prvá ukrajinská pieseň bodovala aj v rebríčku Billboard TOP 200.
 

Michael Kocáb a Karpatské chrbáty (CZ, SK) 
Český hudobník Michael Kocáb zo slávnej kapely Pražský výběr, muzikant Braňo Jobus a skupina Karpatské Chrbáty zahrajú spoločný koncert, na ktorom odznejú aj skladby Pražského výběru. Teatrálnosť, spontánna choreografia, bláznivé kostýmy a charakteristický spev zaručia nezabudnuteľný koncertný zážitok.

FVCK_KVLT je trapový projekt Denisa Banga, ktorý je známy z punkovej kapely The Wilderness a spolupodieľa sa na hudobnej dramaturgii Garáže na Pohoda festivale. Poprask nielen na slovenskej hudobnej scéne spravil už s debutovým albumom Kvlt Teachings v roku 2019. Ostatným albumom Cigán potvrdil svoje miesto na vrchole undergroundového rapu. Jeho texty a vystúpenia sú plné bezprostrednosti a surovej punkovej energie.

Koncert pre všímavých je súčasťou Festivalu proti násiliu, ktorý organizujú Pohoda festival, Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, Biela vrana a Stredoeurópske fórum.

Vstup voľný

Odporúčame

film

Emília

Mysleli ste, že o nej viete všetko... Významná slovenská filmová, televízna a divadelná herečka Emília Vášáryová pohľadom...Viac
Slovenská národná galéria Bratislava / Kino Lumière / Kino Nostalgia / Slovenské národné divadlo - Č...
odporúčame!
divadlo

Pressburger Fight Club

Po vyhlásení autonómie na jeseň 1938 vrcholí na Slovensku silná vlna antisemitských nálad. Židov nemá kto chrániť, musia sa...Viac
Po 4.12.2023 / DPOH
odporúčame!
výstava

Hvězdy. Česká moderna zo súkromných zbierok

Výstava predstavuje tvorbu šiestich „hviezdnych“ predstaviteľov, zakladateľov moderného umenia –Františka Kupku, Emila Fillu,...Viac
15.9.2023 - 17.12.2023 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
iná akcia

Pohľad na vianočnú Bratislavu z historickej veže Starej radnice

24.11.2023 - 30.12.2023 / Stará radnica MMB
odporúčame!