koncert

Kalle (CZ) & Vanessa Weisz

Oceňované alternatívne duo Kalle a mladá slovenská speváčka a hudobníčka Vanessa Weisz.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Kalle
V poradí tretí radový album tejto autorskej, a dnes už aj manželskej dvojice, je svojou náladou zrejme tou najtemnejšou. Hudobné duo pritom ale len prirodzene pokračuje v tom, čo si pred rokmi vytýčilo. Už od svojho debutu Live From The Room (2014) súčasnú scénu obohacuje o svojbytnú intimitu a nevtieravý vnútorný svet, z ktorého ide prirodzená túžba robiť si veci po svojom.

Vanessa Weisz je mladá speváčka a hudobníčka, ktorá sa na slovenskej scéne objavila relatívne nedávno. Svoj debutový mixtape Wisdom Tooth vydala vo februári 2021, viac-menej ako ‚experiment karantény‘, a odvtedy sa hudbe venuje aktívne, podieľajúc sa tak ako na slovenských, tak aj zahraničných projektoch.

Jej tvorbu možno charakterizovať ako elektronický indie pop, no rada prepája rôzne zvuky a nesústredí sa na hudbu žánrovo, ale pristupuje ku každému tracku ako k individuálnemu dielu. Hudba je pre ňu terapia, nebojí sa siahnuť na citlivé témy a skúsenosti spojené so sklamaním, smrťou, mentálnym zdravím alebo satirou na morálku a spoločnosť, čím dáva svojim poslucháčom pocit, akoby boli priamo v jej vnútri.
 

Odporúčame

koncert

Dirty Electronics & Tim Shaw: Transmission Lines (UK, Opal Tapes), ABACAXI (FR/D)

Št 20.4.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
divadlo

Open stage! Lov talentov alebo performer vo vreci

So 1.4.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

Pražský výběr

Pi 21.4.2023 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Orient (CZ) + Vellocet Roll (CZ)

Pi 31.3.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!