koncert

In Between Books: Laokoon (CZ) & Adam Volt (SK)

Československý dvojkoncert zo série „In Between Books", v rámci ktorého sa predstaví brnenské duo Laokoon a Adam Volt zo Slovenska.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Laokoon (CZ)
Brnenské rapové duo. Raper a básnik Mikuláš Hamerla (Sykvoye) sa spoločne s producentom Jiřím Máchem (Killiekrankie) nasťahovali do bytu v Brne, kde pred rokmi vznikol ich debutový album Šperk. „Zomrel nám hard-disk so všetkým novým materiálom. Tak sme niekedy uprostred leta začali od nuly, práca na albume zabrala takmer pol roka,“ hovorí Mikuláš Hamerla.

Svoj album vydali v roku 2020 a v tom istom roku boli spolu s Ameliou Sibou a Ilæy nominovaní do talentovej súťaže 1Band2Play. Naliehavé tempo dusivých bítov a organický, rovnako ako agresívny vokálny prejav neobalený toxickou kapsulou. Svetlo odrážajúce duo z Brna, ktoré produkuje súčasný rap tak ako im príde, že prítomné možnosti a vyzretosť žánru dovoľujú. To je kombo dvojice Laokoon, ktorá horí nie len v štúdiu, ale hlavne naživo.

Adam Volt (SK)
je sound-dizajnér, skladateľ, klavírista a ašpirujúci spevák s historickými skúsenosťami z mnoých hudobných projektov ako Nourish My Fame, Gladia Moony alebo Triple Sun. Vo svojom najnovšom sólo projekte prináša vokálovú hudbu s nádychom psychadelic-rocku, avant-popu s jazzovými prvkami.

Eklektický mix vokálových pesničiek v anglickom jazyku doprevádza jeho kapela - trio v zložení Martin Madro (perkusie) a Michal Knotek (el. gitara). Kombináciu live syntezátorov, klavírnych liniek, elektrickej gitary, subbasových zvukov a perkusií ako darbuka, djembe a kachon tak ponúkne farebnú škálu hudobnej expresie plnej dynamiky a nečakaných zvratov.

Vstupné: 5-9€

Odporúčame

koncert

Jana Kirschner

Pi 9.12.2022 / Koncertná sieň Klarisky
odporúčame!
výstava

Antonín Kratochvíl (CZ) – Z očí do očí 1

2.11.2022 - 22.12.2022 / Stredoeurópsky dom fotografie
odporúčame!
výstava

Karel Koch a Dušan Jurkovič - Človek Človeku

Človek človeku je posledná výstava zo série štyroch výstav, ktoré boli v roku 2022 postupne realizované v Česku, na Morave a na...Viac
29.10.2022 - 26.2.2023 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
odporúčame!
koncert

Spectrum Quartett: Chuťková & Reich

Po 5.12.2022 / Nová Cvernovka
odporúčame!