koncert

In Between Books: Laokoon (CZ) & Adam Volt (SK)

Československý dvojkoncert zo série „In Between Books", v rámci ktorého sa predstaví brnenské duo Laokoon a Adam Volt zo Slovenska.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Laokoon (CZ)
Brnenské rapové duo. Raper a básnik Mikuláš Hamerla (Sykvoye) sa spoločne s producentom Jiřím Máchem (Killiekrankie) nasťahovali do bytu v Brne, kde pred rokmi vznikol ich debutový album Šperk. „Zomrel nám hard-disk so všetkým novým materiálom. Tak sme niekedy uprostred leta začali od nuly, práca na albume zabrala takmer pol roka,“ hovorí Mikuláš Hamerla.

Svoj album vydali v roku 2020 a v tom istom roku boli spolu s Ameliou Sibou a Ilæy nominovaní do talentovej súťaže 1Band2Play. Naliehavé tempo dusivých bítov a organický, rovnako ako agresívny vokálny prejav neobalený toxickou kapsulou. Svetlo odrážajúce duo z Brna, ktoré produkuje súčasný rap tak ako im príde, že prítomné možnosti a vyzretosť žánru dovoľujú. To je kombo dvojice Laokoon, ktorá horí nie len v štúdiu, ale hlavne naživo.

Adam Volt (SK)
je sound-dizajnér, skladateľ, klavírista a ašpirujúci spevák s historickými skúsenosťami z mnoých hudobných projektov ako Nourish My Fame, Gladia Moony alebo Triple Sun. Vo svojom najnovšom sólo projekte prináša vokálovú hudbu s nádychom psychadelic-rocku, avant-popu s jazzovými prvkami.

Eklektický mix vokálových pesničiek v anglickom jazyku doprevádza jeho kapela - trio v zložení Martin Madro (perkusie) a Michal Knotek (el. gitara). Kombináciu live syntezátorov, klavírnych liniek, elektrickej gitary, subbasových zvukov a perkusií ako darbuka, djembe a kachon tak ponúkne farebnú škálu hudobnej expresie plnej dynamiky a nečakaných zvratov.

Vstupné: 5-9€

Odporúčame

iná akcia

Singularch: TAKK (ES) | benkobenkova (SK)

Čerstvé Ovocie a Archtung Vás srdečne pozývajú na prednášky a diskusie v spolupráci s festivalom Dni architektúry a dizajnu v...Viac
St 31.5.2023 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
film

Udalosť

Ut 13.6.2023 / Kino Film Europe
odporúčame!
film

Úžasný Mauric (dabing)

Zo sveta Úžasnej Plochozeme a kníh Terryho Pratchetta prichádzajú do kín obľúbení hrdinovia v animovanej komédii pre celú rodinu...Viac
Kino Kultúrka Stupava / Kino Záhoran
KIDSTOWN odporúčame!
letný festival

Festival Atmosféra 2023

Prvý augustový víkend bude aj tento rok patriť Atmosfére. Malebná lúka neďaleko Hontianskych Nemiec zažije slovenskú premiéru...Viac
4.8.2023 - 6.8.2023 / Hontianske Nemce - Vinice
odporúčame!