koncert

Huun Huur Tu

Legendárni šamani sa počas európskeho turné opäť zastavia v Bratislave. Svojím hrdelným spevom a tradičnými nástrojmi rozozvučia sálu Veľkého evanjelického kostola. A čo viac, spoločne oslávime 30 rokov od vzniku kapely, ktorá si vďaka svojej originalite upevnila pozíciu na svetovej scéne žánru world-music a tradičnej hudby.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Huun Huur Tu, tuvanskí "šamani" majú za sebou spoluprácu s menami ako Frank Zappa, Kronos Quartet, Carmen Rizzo, či Johny "Guitar" Watson. Predstavili sa na platformách ako KEXP, BBC Radio a jedna z ich skladieb zaznela aj v televíznom seriáli Fargo.

Vo svete patria medzi to najlepšie, čo hudobný žáner world-music ponúka. Nie nadarmo ich magazín New York Times označil za hudobný zázrak. 

Nechajte sa uniesť hudbou spoza ďalekých horizontov, ako ich tvorbu označil denník NY Times. Napokon, Huun Huur Tu v preklade znamená "prenášači slnka".

Vstupné: predpredaj 19€


Odporúčame

film

Letné svetlo a potom príde noc

Ut 13.8.2024 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
koncert

Stoned Jesus (UA) + Dopelord (PL) - open air

Koncom júla sa u nás zastaví legendárne ukrajinské trio Stoned Jesus. Ako support zahraju ich poľskí stoner/doom dritiaci...Viac
Ne 28.7.2024 / Pink Whale
odporúčame!
výstava

Umenie v tržnici - Bubliny Lousyho Aubera

28.6.2024 - 30.8.2024 / Stará tržnica
od vás odporúčame!
film

Drozd v černičí

Etero, 48-ročná žena žijúca v malej dedine v Gruzínsku, nikdy nechcela manžela. Svoju slobodu si váži rovnako ako svoje koláče...Viac
Ut 25.6.2024 / Artkino Za zrkadlom
odporúčame!