koncert

Hooverphonic

Kultová belgická kapela u nás vystúpi v rámci turné pri príležitosti 20. výročia albumu The Magnificent Three. V pôvodnej zostave so speváčkou Geike Arnaert zahrá Hooverphonic v klube MMC, nový termín koncertu je 18. marca, už zakúpené vstupenky ostávajú v platnosti.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Naposledy sa u nás skupina založená v polovici 90. rokov predstavila v októbri 2019 v takmer vypredanom Ateliéri Babylon, kam priviezla desiatu štúdiovú dosku Looking For Stars.

Vtedy basák Alex Callier a gitarista Raymond Geerts prizvali do svojej formácie 18ročnú speváčku Luku Cruysberghs, víťazku talentovej súťaže The Voice of Flanders 2018. S Lukou sa Hooverphonicku podarilo naplniť svoju osobnú víziu v podobe svetovej úspešnej „retro futuristickej“ muziky.
 

Hooverphonic v priebehu času prešli z pôvodného trip hopu do žánru dream popu, indie a alternatívy. Ich celosvetovo známa hudba sa okrem iného objavila v seriáloch ako Baywatch, Sex and the City a v reklamách pre Volkswagen či Danone. Hity ako Eden, 2Wicky, Mad About You, Bada Boum sú perlami ich hudobnej produkcie. Projekt počas úspešnej cesty prešiel viacerými zmenami a vystriedal niekoľko vokalistiek, pričom najdlhšie z nich sa po 11 rokov udržala Geike Arnaert a Noémie Wolfs.

Po niekoľkých skvelých albumoch a experimentálnej tvorbe sa teraz Hooverphonic vracia ku koreňom. Ikonický hlas, ktorý urobil z mnohých ľudí celoživotných fanúšikov kapely, sa vrátil. Speváčka Geike, ktorá piesne podáva so zmesou empatie a vášne plnej melanchólie a ťárch života. „Narazili sme na seba. Začali sme sa rozprávať. Všetci sme cítili nutkanie a túžbu opäť spolupracovať, a preto sme sa rozhodli ísť do toho. Toto je jedinečná zostava Hooverphonic, je to naše jadro. Je to naozaj také jednoduché.“

The Magnificent Three, prezývka, ktorú im dali Japonci, sú tak späť. Ich rozdelenie v roku 2008 nebolo prudké, hoci to niektorí novinári naznačili. Geike chcela spraviť sólovú nahrávku a vydať sa vlastnou cestou. Gitarista Raymond súhlasí: „Nerozlúčili sme sa s vytiahnutými nožmi. (smiech) Nie sme rozčúlení.“ Pre Geike to bol pocit, akoby sa vrátila domov: „Chceli sme osláviť výročie nahrávky. Už len rozprávanie o tom prinieslo veľa príjemných spomienok. Je to zvláštny vnem. Skok späť do rozbehnutého vlaku ma veľmi teší."

--------

Vstupné 34€

Odporúčame

film

Minulé životy

Citlivá moderná romanca rozpráva príbeh spisovateľky Nory a jej dvoch lások, tej detskej a tej dospelej, odohrávajúci sa naprieč...Viac
Pi 19.7.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
letný festival

Kremnické Gagy 2024

23.8.2024 - 25.8.2024 / Kremnica
odporúčame!
vážna hudba

Slovenská filharmónia pri fontáne

Po divácky mimoriadne úspešnom minuloročnom koncerte Slovenskej filharmónie, ktorý si vychutnali tisícky návštevníkov a...Viac
Ne 1.9.2024 / Námestie Slobody
odporúčame!
party

palicavonzvreca w/Rene Wise, Loktibrada, Proxima B

Legendárna techno klubová noc PVC alias palicavonzvreca v klube WAX2.Viac
Pi 19.7.2024 / WAX2
odporúčame!