koncert

Hańba (PL)

Hańba - štvorica, ktorá vás poľahky presvedčí, že punk sa zrodil v medzivojnovom Poľsku.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

V roku 1931 na Krakovskom Podgórzu vznikla nová pouličná skupina. Nebola to obyčajná kapela, ale orchester rebelov, ktorí sa rozhodli využiť spev a hudbu na odsúdenie neprávosti, korupcie, násilia a nerovnosti medzivojnového Poľska.

Hańba! cestuje po rozdelenom Poľsku 30. rokov 20. storočia v konceptuálnom diele, ktoré predstavuje zvyk punku v búrlivom medzivojnovom období, a nie o 40 rokov neskôr. Výsledkom je vzrušujúci, rebelujúci zvuk, ktorý je poplatný bohatej kultúre hektickej doby. Slová poľských básnikov sú prednesené drzým vokálnym štýlom, zatiaľ čo banjo a akordeón nahrádzajú gitary a pulzujúca tuba zastupuje basu.

Hańba! Okrem toho, že ich môžete poznať napríklad z Pohody, si ich stihol na Katowickom Offe odchytiť KEXP, hrali aj na SXSW, či Primavere. Minulý rok vydali svoj tretí album, tentokrát v podobe EPčka s názvom 1939. Medzi autorov ich textov patrí množstvo medzivojnových básnikov, ako napríklad Edward Szymanski či Jan Brzechwa. Aj s ich pomocou dôsledne rekonštruujú vznik punku.

Vstupné: dobrovoľné, odporúčané 7,77€ 

Odporúčame

vážna hudba

Viva Musica! Simona Šaturová: Nocturno

Št 10.8.2023 / loď Ponton, Tyršovo nábrežie
odporúčame!
výstava

Lucia Dovičáková: Cítim sa ako…

15.3.2023 - 4.6.2023 / Galéria Nedbalka
odporúčame!
vážna hudba

Viva Musica! Solamente naturali & Barokksolistene: One Music

Št 6.7.2023 / Stará radnica
odporúčame!
výstava

Načúvanie vodopádom slnka

Výstava je inšpirovaná aktuálnym záujmom o spirituálne vnímanie sveta a obrodou starodávneho poznania v rámci súčasného umenia. V...Viac
14.4.2023 - 14.7.2023 / tranzit SK
odporúčame!