koncert

Ghostpoet

MC z Veľkej Británie,  prekypujúci úzkostnou nespavosťou, Ghostpoet príde do opäť do Bratislavy aj s novým albumom a 24. februára sa predstaví v Ateliéri Babylon.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti


Ghostpoet aka Obaro Ejimiwe sa v auguste tohto roku vrátil s albumom "Dark Days & Canapes". Po úspechu svojho debutového albumu Peanut Butter Blues & Melancholy Jam, 2 nomináciách na cenu Mercury Award, turné s Metronomy a Jamie Woonom, vsadil Ghostpoet na viac gitarových rytmov a mierne temných textov. Zásluhu na tom má najmä producent Leo Abrahms - známejší zo spoluprác s Brianom Enom a Jonom Hopkinom.

Andy Gill z The Independent ohodnotil album 5 hviezdičkami z 5 a opisuje ho ako "great album that bodes well for Ghostpoet's future."

MC z Veľkej Británie,  prekypujúci úzkostnou nespavosťou, Ghostpoet (Obaro Ejimiwe), začal s hudbou už počas štúdia na univerzite. Bol členom grimeového kolektívu, ale nakoniec prešiel k menej energickému zvuku a MC'ingovému štýlu, ktorý predstavil v roku 2010 na svojpomocne vydanom EP The Sound of Strangers, ktoré uchvátilo BBC DJ-a Gillesa Petersona.
Peterson vydal pre svoju značku Brownswood demo verziu skladby "Liines" na šiestej kompilácii Brownswood Bubblers. Nasledujúci február vydal na Brownswood debutový album Peanut Butter Blues & Melancholy Jam, ktorý bol nominovaný na Mercury prize.

Potom prechádza Ghostpoet k label-u Play It Again Sam (kde vydáva m.i.  Editors, DEUS, Balthazar a iní).

V roku 2013 vydáva spolu s Tonym Allenom, Lucy Rose a hosťujúcim Charlesom Heaywardom "Some Say I So Say Light".

Na rozdiel od svojich predchádzajúcich albumov bol album Shedding Skin z roku 2015 nahrávaný s tradičnou kapelou, ktorá sa stala jeho turné skupinou; Joe Newman gitara, basgitarista John Calvert a John Blease bicie. Album obsahuje aj vokály od Nadine Shah, Ette Bond, Melanie De Biasio, Lucy Rose a Paul Smith z Maximo Park.

Lístky: 
15€ (prvých 100) / 19€ / 25€

 

Odporúčame

film

Vermeer - najväčšia výstava

Séria Exhibition on Screen prináša v tomto unikátnom filme súkromnú prehliadku výstavy v sprievode riaditeľa Rijksmusea a...Viac
Kino Lumière / Slovenská národná galéria Bratislava / Kino Mier Modra
odporúčame!
trh / gastro

Vegánske hody 2023

Ne 8.10.2023 / Stará tržnica
odporúčame!
film

Why we fight

Alain Platel a Mirjam Devriendtová vzdávajú hold umeniu, ale tiež ľudskosti, ktorá akoby vždy balansovala medzi vytvorením...Viac
Št 5.10.2023 / Kino Film Europe
odporúčame!
iná akcia

Ekovýchova na Kamzíku

Pozývame vás objavovať, bádať, tvoriť, diskutovať a spoznávať svet z nového uhla pohľadu spolu s Daphne - inštitútom aplikovanej...Viac
4.10.2023 - 25.10.2023 / Centrum ekovýchovy a lesnícke arborétum Kamzík
odporúčame!