koncert
iná akcia

Galaprogram Divých makov

Vyvrcholením aktivít občianskeho združenia Divé maky už tradične býva oslava v podobe galaprogramu, na ktorom si budete môcť vychutnať rôzne druhy umenia v temperamentom rómskom podaní, a ktorý vytvára priestor pre spoznávanie rómskej kultúry a kultúrnych hodnôt. Tento rok sa galakoncert uskutoční v priestoroch kostola Klarisky.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Tento rok sa môžete tešiť na umelecký program pod vedením huslistky a umeleckej vedúcej koncertu Barbory Botošovej, ktorá spolu s mladými talentami Divých makov pripravuje nezabudnuteľný hudobný zážitok. Na pódiu sa predstavia nadané rómske deti zo sociálne znevýhodneného prostredia spolu s profesionálnymi umelcami. Program koncertu ponúkne tradičné aj moderné rómske piesne v originálnych aranžmánoch, ktoré prepájajú rôzne hudobné svety a kultúry. 

Galakoncert je oslavou talentu, odvahy a príležitostí pre mladých ľudí zo sociálne znevýhodneného prostredia. Ďakujeme všetkým, ktorí stoja pri nás a pomáhajú meniť sny na realitu.

Hudba a spev, tanec, divadelné predstavenie, či diskusia s úspešnými lídrami Divých makov o budúcnosti rómskej mládeže na Slovensku. Občianske združenie Divé maky, ktoré sa už viac ako 20 rokov venuje výchove mladej rómskej generácie, pripravilo aj tento rok oslavu talentu rómskych detí v podobe Galaprogramu, ktorý do centra Bratislavy prinesie jedinečný rómsky temperament a množstvo inšpiratívnych príbehov. 

Galaprogram vytvára priestor pre spoznávanie rómskej kultúry a kultúrnych hodnôt a ich sprístupnenie pre obyvateľov a návštevníkov bratislavského kraja. Projekt svojím poslaním napomáha k búraniu predsudkov a stereotypov voči Rómom a k znižovaniu radikalizmu.

Divé Maky o.z. o projekte: „Projektom chceme prispieť k zachovaniu jedinečných rómskych kultúrnych hodnôt a tradícií. Prostredníctvom tejto neziskovej kultúrnej aktivity chceme priblížiť obyvateľom krásu rómskeho umenia, prispieť k búraniu stereotypov a predsudkov voči Rómom, zvyšovať toleranciu a dať priestor nadaným rómskym deťom spoločne s profesionálnymi rómskymi umelcami odprezentovať svoje zručnosti. Rómska kultúra a umenie je dôležitou súčasťou našej histórie aj súčasnosti a preto je významným prvkom stimulovania rozvoja kultúrneho života v Bratislave.“ 

OZ Divé maky sa za viac ako 20 rokov svojej činnosti podarilo vytvoriť už celú jednu dospelú generáciu talentovaných Rómov a rozdať podporné štipendiá v hodnote viac ako milión eur.

Vstup voľný do naplnenia kapacity

Viac info o organizácii Divé maky

Odporúčame

divadlo

Divadlo Palace (CZ): Africká královna

Humorný príbeh z Afriky o tom, k čomu dokáže múdra žena prinútiť zamilovaného muža.Viac
St 26.8.2026 / Divadlo Aréna
odporúčame!
film

Volanie vody

Sarah a Antoine sa ocitajú na pokraji rozchodu, vyčerpaní každodennou prácou a starostlivosťou o svoje dve deti. Jedného dňa sa...Viac
Edison Filmhub / Cinema City Eurovea / Cinemax Bory Mall / Kino Kultúrka Stupava
odporúčame!
divadlo

Petra Fornayová a kol.: Zelená je tráva

Alebo načo umývať pohárik od jogurtu, keď niekto lieta štyrikrát za rok do Thajska. Docu-fiction predstavenie predstavuje...Viac
Ne 6.9.2026 / DPOH
odporúčame!
iná akcia

Prehliadka Starého Lýcea a Veľkého evanjelického kostola

St 12.8.2026 / Staré Lýceum
odporúčame!