koncert

Fun Lovin' Criminals (USA)

Americké rap-rockové trio Fun Lovin' Criminals otvára ďalšiu kapitolu vo svojej dlhoročnej kariére. S novým gitaristom pripravujú siedmy štúdiový album. Medzitým idú na svetové turné, na ktorom zahrajú prierez z ich tridsaťročnej existencie, ako aj dlho nehrávané skladby. Diváci sa môžu tešiť na napínavé príbehy o vášni, zločinoch, drogách a odvrátenej stránke neónovej metropoly.
odporúčame!
29.05.2023, Po

Fun Lovin' Criminals sa objavili na newyorskej scéne v roku 1996. Ihneď zaujali zaujímavou kombináciou hiphopu, rock and rollu, bluesu, funky aj jazzu. K tomu pridali latinskoamerické rytmy z mesta, ktoré je známe svojou kozmopolitnou atmosférou.

Celosvetovú slávu im zabezpečil už multiplatinový debut Come Find Yourself, z ktorého pochádzajú hity Passive/Aggressive; Smoke ‘Em a Scooby Snacks. Ten použil Quentin Tarantino do svojich gangsteriek Reservoir Dogs a Pulp Fiction. V roku 1999 boli jedným z headlinerov na Glastonbury. Pečať kvality zanechali na šiestich nahrávkach, troch live albumoch a niekoľkých kompiláciách.

Na rok 2023 pripravujú vydanie nového albumu v zostave, v ktorej je zakladajúci člen, multiinštrumentalista a tvorca všetkých skladieb, Brian Fast Leiser (spev, klávesy, basgitara, trúbka, ústna harmonika), Frank Benbini (bicie nástroje, vokály) a nová posila – Naim Cortazzi (gitara, vokály) – ktorý hráva aj s Happy Mondays. Spolu s ním prišlo odhodlanie hrať piesne, ktoré nezneli na koncertoch takmer dvadsať rokov.

Vstupné: predpredaj 29€ / 35€ / VIP 49€

Odporúčame

koncert

Lucie Bílá

Ne 25.6.2023 / Šimák Zámok Pezinok
odporúčame!
koncert

Depeche Mode

Ne 28.5.2023 / Národný futbalový štadión
odporúčame!
koncert

Mňága a Žďorp: Best of tour

Št 30.3.2023 / Randal Club
odporúčame!
výstava

Ľudia a mesto. Dejiny Bratislavy

23.9.2022 - 9.7.2023 / Stará radnica MMB
odporúčame!