koncert

From Another Mother (HR) & Leminane (SK)

Nespútaná balkánska energia v podobe chorvátsko-srbského tria From Another Mother. Supportovať im budú piešťanská rocková kapela Leminane.
Táto akcia sa konala v minulosti

From Another Mother

Ich koncerty sú povestné energiou rockovej Nirvány alebo Dilinger Escape Plan. Medzera medzi publikom a kapelou prakticky neexistuje. Postupne sa stráca, a na tom kapela stavia svoje koncerty. Všetci splývajú v ohromnom množstve pozitívnych vibrácií a energie pochádzajúcej z hudby. Najlepšie sa to dá vystihnúť snáď iba ako kontrolovaný, neskutočne energický, výbušný chaos s priateľskou atmosférou.

Rytmickejšie pasáže, nečakané breakdowny, dynamické skladby prepletené melodickou gitarou a spevom. From Another Mother majú za sebou viac ako sto koncertov odohraných po celej Európe vrátane Anglicka.

V roku 2016 vydali EP Bratebra, v 2017 debutový album Epileptir, ktorý muzika.hr označila za "alternatívny album roka". V apríli 2019 kapela vydala druhý album "ATATOA" pod nemeckým vydavateľstvom Kapitän Platte.

Leminane
Produktívne zrážky zemitých gitár, krik a opis vnútorných bojov ako aj spoločenských stigiem, to všetko prináša kapela z Piešťan v zložení Patrika Kupča (spev, gitara), Michala Galbičku (gitara), Adama Šimurku (bassgitara) a Šimona Kratochvíla (bicie). V ich textoch sa spája osobitnosť s naliehavosťou a sú tak ešte výraznejšími elementami ich hudby.

Vstupné: 7

Odporúčame

divadlo

Slovenská tanečná platforma 2023

Druhý ročník prehliadky slovenského súčasného tanca. Dramaturgická rada vybrala 9 tanečných inscenácií, ktoré vznikli za posledné...Viac
1.6.2023 - 4.6.2023 / Bratislava
odporúčame!
divadlo

New York City Night Show

So 17.6.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
výstava

Fórum dizajnu 2023. Humanita v dizajne.

24. ročník výstavy nábytkového a interiérového dizajnu. Ako dosiahnuť, aby bol svet okolo nás humánnejší? Je to možné aj dizajnom...Viac
18.5.2023 - 2.7.2023 / Galéria dizajnu Satelit
odporúčame!
film

Salvador Dalí: Rané roky

So 3.6.2023 / Kino Nostalgia
odporúčame!