koncert

From Another Mother (HR) & Leminane (SK)

Nespútaná balkánska energia v podobe chorvátsko-srbského tria From Another Mother. Supportovať im budú piešťanská rocková kapela Leminane.
Táto akcia sa konala v minulosti

From Another Mother

Ich koncerty sú povestné energiou rockovej Nirvány alebo Dilinger Escape Plan. Medzera medzi publikom a kapelou prakticky neexistuje. Postupne sa stráca, a na tom kapela stavia svoje koncerty. Všetci splývajú v ohromnom množstve pozitívnych vibrácií a energie pochádzajúcej z hudby. Najlepšie sa to dá vystihnúť snáď iba ako kontrolovaný, neskutočne energický, výbušný chaos s priateľskou atmosférou.

Rytmickejšie pasáže, nečakané breakdowny, dynamické skladby prepletené melodickou gitarou a spevom. From Another Mother majú za sebou viac ako sto koncertov odohraných po celej Európe vrátane Anglicka.

V roku 2016 vydali EP Bratebra, v 2017 debutový album Epileptir, ktorý muzika.hr označila za "alternatívny album roka". V apríli 2019 kapela vydala druhý album "ATATOA" pod nemeckým vydavateľstvom Kapitän Platte.

Leminane
Produktívne zrážky zemitých gitár, krik a opis vnútorných bojov ako aj spoločenských stigiem, to všetko prináša kapela z Piešťan v zložení Patrika Kupča (spev, gitara), Michala Galbičku (gitara), Adama Šimurku (bassgitara) a Šimona Kratochvíla (bicie). V ich textoch sa spája osobitnosť s naliehavosťou a sú tak ešte výraznejšími elementami ich hudby.

Vstupné: 7

Odporúčame

vážna hudba

Sonety lásky

So 7.9.2024 / Námestie pred Pradiarňou 1900, Páričkova ulica
odporúčame!
film

To sa mi snáď len zdá

Nicolas Cage v úlohe nenápadného vysokoškolského profesora Paula. Ten sa zo dňa na deň začne objavovať v snoch miliónov ľudí po...Viac
14.6.2024 - 19.6.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Broadway & West End meet Jazz

Muzikálové hity v neklasických aranžmánoch v podaní predstaviteľov hlavných postáv svetových muzikálových scén z newyorského...Viac
Pi 6.9.2024 / Námestie pred Pradiarňou 1900, Páričkova ulica
odporúčame!
Prechádzka / exkurzia

Hranica Devín (komentovaná prechádzka)

Št 13.6.2024 / Hrad Devín MMB - Národná kultúrna pamiatka
odporúčame!