koncert

Forest Swords (UK) + Ficture (HU)

Matthew Barnes patrí k najvýraznejším producentom súčasnej elektronickej tvorby. Jeho projekt Forest Swords si získal rešpekt vďaka nekompromisným zvukom a silnému audiovizuálnemu spracovaniu. Pochvalné recenzie zaznievajú aj na nový album Bolted, ktorý zaznie aj v Bratislave v rámci koncertnej edície Nu Sound Of...
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Forest Swords, za ktorým stojí britský elektronický producent Matthew Barnes, prišiel s dlho očakávanou nahrávkou Bolted u Ninja Tune. Posledných zopár rokov pracoval ako skladateľ a zvukový inžinier, ktorý písal hudbu pre balet, film, videohry, ale najmä sa pripravoval na tvorbu nových skladieb.

Bolted bol nahrávaný počas minulého roka v továrni Barnes, v rodnom meste Liverpool. Výsledok sa pretavil do veľmi silnej podoby, ktorá konkuruje predchádzajúcim nahrávkam. Cez jedenásť nových skladieb sa poslucháči hlbšie ponoria do jedinečného sveta zvukov, ktoré strašia aj povzbudzujú, sú euforické aj z nich idú zimomriavky.

Pevným základom tohto albumu je industriálna elektronika, triphopové rytmy, dekonštruované vokály aj vysamplovaný hlas Neneh Cherry (singel Butterfly Effect), tučný beat k skladbe The Low, ktorý bol pôvodne zamýšľaný pre Yoko Ono, či dub ovplyvnený rukopisom Lee Scratch Perryho.

Ako všetko v jeho hudbe – melanchólia a eufória, čiernobiela a farba, minulosť a budúcnosť – výsledný tvar je nejasný. Výsledok sa pretavil do veľmi silnej podoby, ktorá konkuruje predchádzajúcim nahrávkam a v ktorej je opäť neoddialitelný stret tanečného beatu a dekonštruovaných zvukov. Pozitívne hodnotenia dostal od prestížnych magazínov ako Pitchfork, DJ Mag, Stereogum, Clash atď.

Forest Swords vystúpia vo dvojici na live koncerte 15. marca 2024 v A4 – Priestor súčasnej kultúry.

Ako predskokan sa predstaví Ficture.

Sónické alterego Gábora Tokára poznáme z pôsobenia na bratislavskej aj budapeštianskej scéne v podobe projektu Ficture. Bicie, mašinky, syntetizátory ovládané iba sólovým hudobníkom, ktorý vytvára sety, v ktorých sa stretáva improvizácia a momentálna nálada s dopredu pripravenými plochami. 

Talentovaný multiinštrumentalista kombinuje digitálne aj analógové zvukové sady, pričom obľubuje používanie najnovších technológií. Manipuláciu so zvukom predviedol už na debute Roads To Everywhere z roku 2014 a o štyri roky neskôr zarezonovalo EPčko Filled Spaces.

Elektronika so živými bicími vhodne doplní koncertnú premiéru Matthewa Barnesa a jeho rešpektovaný projekt Forest Swords.

Koncert sa uskutoční v rámci série Nu Sound Of...

Vstupné: predpredaj 22€

Odporúčame

koncert

Kosheen & Sian Evans (UK)

Pi 15.11.2024 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Slobodná Európa & Bez ladu a skladu

Turné po ôsmych slovenských a českých mestách je jedinečnou príležitosťou, ako si užiť obe legendy na jednom pódiu. Parné valce,...Viac
So 27.4.2024 / Majestic music club
odporúčame!
festival

Bratislava Tango Festival

Tango Argentino v súčasnosti už nie je neznámy pojem ani na Slovensku. Tancovať argentínske tango v Bratislave (alebo inom meste...Viac
26.9.2024 - 29.9.2024 / Bratislava
odporúčame!
festival

BRaK - Bratislavský knižný festival 2024

31.5.2024 - 2.6.2024 / Bratislava
odporúčame!