koncert

Forest Swords (UK) + Ficture (HU)

Matthew Barnes patrí k najvýraznejším producentom súčasnej elektronickej tvorby. Jeho projekt Forest Swords si získal rešpekt vďaka nekompromisným zvukom a silnému audiovizuálnemu spracovaniu. Pochvalné recenzie zaznievajú aj na nový album Bolted, ktorý zaznie aj v Bratislave v rámci koncertnej edície Nu Sound Of...
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Forest Swords, za ktorým stojí britský elektronický producent Matthew Barnes, prišiel s dlho očakávanou nahrávkou Bolted u Ninja Tune. Posledných zopár rokov pracoval ako skladateľ a zvukový inžinier, ktorý písal hudbu pre balet, film, videohry, ale najmä sa pripravoval na tvorbu nových skladieb.

Bolted bol nahrávaný počas minulého roka v továrni Barnes, v rodnom meste Liverpool. Výsledok sa pretavil do veľmi silnej podoby, ktorá konkuruje predchádzajúcim nahrávkam. Cez jedenásť nových skladieb sa poslucháči hlbšie ponoria do jedinečného sveta zvukov, ktoré strašia aj povzbudzujú, sú euforické aj z nich idú zimomriavky.

Pevným základom tohto albumu je industriálna elektronika, triphopové rytmy, dekonštruované vokály aj vysamplovaný hlas Neneh Cherry (singel Butterfly Effect), tučný beat k skladbe The Low, ktorý bol pôvodne zamýšľaný pre Yoko Ono, či dub ovplyvnený rukopisom Lee Scratch Perryho.

Ako všetko v jeho hudbe – melanchólia a eufória, čiernobiela a farba, minulosť a budúcnosť – výsledný tvar je nejasný. Výsledok sa pretavil do veľmi silnej podoby, ktorá konkuruje predchádzajúcim nahrávkam a v ktorej je opäť neoddialitelný stret tanečného beatu a dekonštruovaných zvukov. Pozitívne hodnotenia dostal od prestížnych magazínov ako Pitchfork, DJ Mag, Stereogum, Clash atď.

Forest Swords vystúpia vo dvojici na live koncerte 15. marca 2024 v A4 – Priestor súčasnej kultúry.

Ako predskokan sa predstaví Ficture.

Sónické alterego Gábora Tokára poznáme z pôsobenia na bratislavskej aj budapeštianskej scéne v podobe projektu Ficture. Bicie, mašinky, syntetizátory ovládané iba sólovým hudobníkom, ktorý vytvára sety, v ktorých sa stretáva improvizácia a momentálna nálada s dopredu pripravenými plochami. 

Talentovaný multiinštrumentalista kombinuje digitálne aj analógové zvukové sady, pričom obľubuje používanie najnovších technológií. Manipuláciu so zvukom predviedol už na debute Roads To Everywhere z roku 2014 a o štyri roky neskôr zarezonovalo EPčko Filled Spaces.

Elektronika so živými bicími vhodne doplní koncertnú premiéru Matthewa Barnesa a jeho rešpektovaný projekt Forest Swords.

Koncert sa uskutoční v rámci série Nu Sound Of...

Vstupné: predpredaj 22€

Odporúčame

koncert

Kælan Mikla (IS) & support

Do Bratislavy po rokoch opäť zavíta islandské dark wave/post-punk trio Kælan Mikla.Viac
Po 24.6.2024 / Fuga
odporúčame!
koncert

Spiritual Front (ITA)

Spiritual Front je talianska neofolková hudobná skupina, ktorá vznikla v Ríme v roku 1999. Ich hudba v mnohom pripomína tvorbu...Viac
Št 13.6.2024 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
od vás odporúčame!
výstava

Lucia Dovičáková - Jana Hojstričová - Kundy Crew

Spoločnou témou prvého tohtoročného výberu nových akvizícií je „ženský hlas“ - diela autoriek, ktoré sa kriticky, sarkasticky či...Viac
1.2.2024 - 14.4.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
film

Sucho

Ne 14.4.2024 / Artkino Za zrkadlom
odporúčame!