koncert

Flamenco party so skupinou EL Moro

Skupina Ťula bata alias El Moro hrá a tancuje flamenco a hrá hudbu zo Stredomoria, Balkánu a z iných kútov východnej Európy v čiste akustickom prevedení.

Táto akcia sa konala v minulosti

Spoločným menovateľom jednotlivých čísiel programu je orientálna inšpirácia, flamenco bolo totiž silne ovplyvnené hudbou Arabov a sefardských židov, kultúru Balkánu zas poznačila Byzancia a jej nástupcovia – osmanskí Turci.

Na pódiu sa striedajú, navzájom sprevádzajú a podporujú tanec s gitarou, spevom, rytmickým nástrojom cajónom, a ale aj pre flamenco netradičnými husľami, ktoré projektu dodávajú východoeurópsku melanchóliu.

Čakajú vás flamencové čísla: zádumčivá rondeňa pre sólo gitaru, osudový tanec siguirilla, rezká soleá por bulería so 4-minútovým stepovacím sólom, bezstarostný tanec alegrías z prístavu Cádiz, z Latinskej Ameriky prinesené rumby a ich stredomorskí predchodcovia – arabesky, ktoré poznáme v modernejších podobách napr. v tvorbe Gypsy Kings.

Medzitým si vypočujete temperamentné ale aj melancholické melódie z Bosny, Macedónska a Albánska a balkánske arabesky v spracovaní s nádychom flamencového aranžmá.

Husle Igor Papan, gitara Oliver Kováč, cajón Miro Nikulin, spev a tanec Renata Gitana.

Pozrite si program Kultúrneho leta a Hradných slávností 2016

Odporúčame

film

Be2Can - online

V poradí siedmy ročník Be2Can ponúkne sedem noviniek a päť úspešných filmov z minulých rokov. Od 23. do 29. novembra počas...Viac
23.11.2020 - 29.11.2020 / online - edisonline.sk
odporúčame!
film

Palm Springs

Pi 27.11.2020 / FK Nostalgia
odporúčame!
film

Alchymická pec

Št 26.11.2020 / Kino Mier Modra
odporúčame!
divadlo

Horror Show

St 30.12.2020 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!