koncert

Flamenco party so skupinou EL Moro

Skupina Ťula bata alias El Moro hrá a tancuje flamenco a hrá hudbu zo Stredomoria, Balkánu a z iných kútov východnej Európy v čiste akustickom prevedení.

Táto akcia sa konala v minulosti

Spoločným menovateľom jednotlivých čísiel programu je orientálna inšpirácia, flamenco bolo totiž silne ovplyvnené hudbou Arabov a sefardských židov, kultúru Balkánu zas poznačila Byzancia a jej nástupcovia – osmanskí Turci.

Na pódiu sa striedajú, navzájom sprevádzajú a podporujú tanec s gitarou, spevom, rytmickým nástrojom cajónom, a ale aj pre flamenco netradičnými husľami, ktoré projektu dodávajú východoeurópsku melanchóliu.

Čakajú vás flamencové čísla: zádumčivá rondeňa pre sólo gitaru, osudový tanec siguirilla, rezká soleá por bulería so 4-minútovým stepovacím sólom, bezstarostný tanec alegrías z prístavu Cádiz, z Latinskej Ameriky prinesené rumby a ich stredomorskí predchodcovia – arabesky, ktoré poznáme v modernejších podobách napr. v tvorbe Gypsy Kings.

Medzitým si vypočujete temperamentné ale aj melancholické melódie z Bosny, Macedónska a Albánska a balkánske arabesky v spracovaní s nádychom flamencového aranžmá.

Husle Igor Papan, gitara Oliver Kováč, cajón Miro Nikulin, spev a tanec Renata Gitana.

Pozrite si program Kultúrneho leta a Hradných slávností 2016

Odporúčame

koncert

Jozef van Wissem

V bratislavskom kostole Klarisky na pozvanie festivalu Hradby Samoty vystúpi holandský skladateľ a hráč na lutnu Jozef van Wissem...Viac
Pi 12.11.2021 / Koncertná sieň Klarisky
odporúčame!
divadlo

Klimaktérium... a čo?

Pi 12.11.2021 / Dom kultúry Ružinov
odporúčame!
koncert

Dobrý tlak: Boys Noize

So 13.11.2021 / Nová Cvernovka
odporúčame!
koncert

The Underground Youth (GER/UK)

Ak situácia umožní, tak v piatok 29. októbra privítame v bratislavskom klube Kulturák berlínskych The Underground Youth. Post-...Viac
Pi 29.10.2021 / Kulturák
odporúčame!