koncert

Flamenco party so skupinou EL Moro

Skupina Ťula bata alias El Moro hrá a tancuje flamenco a hrá hudbu zo Stredomoria, Balkánu a z iných kútov východnej Európy v čiste akustickom prevedení.

Táto akcia sa konala v minulosti

Spoločným menovateľom jednotlivých čísiel programu je orientálna inšpirácia, flamenco bolo totiž silne ovplyvnené hudbou Arabov a sefardských židov, kultúru Balkánu zas poznačila Byzancia a jej nástupcovia – osmanskí Turci.

Na pódiu sa striedajú, navzájom sprevádzajú a podporujú tanec s gitarou, spevom, rytmickým nástrojom cajónom, a ale aj pre flamenco netradičnými husľami, ktoré projektu dodávajú východoeurópsku melanchóliu.

Čakajú vás flamencové čísla: zádumčivá rondeňa pre sólo gitaru, osudový tanec siguirilla, rezká soleá por bulería so 4-minútovým stepovacím sólom, bezstarostný tanec alegrías z prístavu Cádiz, z Latinskej Ameriky prinesené rumby a ich stredomorskí predchodcovia – arabesky, ktoré poznáme v modernejších podobách napr. v tvorbe Gypsy Kings.

Medzitým si vypočujete temperamentné ale aj melancholické melódie z Bosny, Macedónska a Albánska a balkánske arabesky v spracovaní s nádychom flamencového aranžmá.

Husle Igor Papan, gitara Oliver Kováč, cajón Miro Nikulin, spev a tanec Renata Gitana.

Pozrite si program Kultúrneho leta a Hradných slávností 2016

Odporúčame

koncert

Spomienka na Deža

10.9.2022 - 10.9.2022 / Park na Fedákovej, Dúbravka
odporúčame!
divadlo

Nebojsa

Rozprávka o tom, ako Maruška a Nebojsa stretli nielen dvanásť mesiačikov.Viac
26.6.2022 - 3.7.2022 / Slovenské národné divadlo - Činohra
KIDSTOWN odporúčame!
výstava

Výtvarné spektrum 2022

6.7.2022 - 23.7.2022 / Staromestská galéria Zichy
odporúčame!
film

McQueen

Príbeh Alexandra McQueena je moderný príbeh, gotická rozprávka o obyčajnom chlapcovi z robotníckeho Východného Londýna, ktorý...Viac
28.6.2022 - 1.7.2022 / Kino Lumière
odporúčame!