koncert

Explore: Lucy Kruger & The Lost Boys (JAR/DE) + Kovošrot

V spolupráci so showcaseovým festivalom Sharpe prichádza na scénu nový formát “Explore”, kde sa na pravidelnej báze odprezentujú mladé zaujímavé hudobné zoskupenia na európskej scéne.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Lucy Kruger & The Lost Boys (JAR/DE)

Alternatívna art pop kapela so sídlom v Berlíne, ktorú založila talentovaná speváčka a skladateľka Lucy Kruger z Juhoafrickej republiky. Vďaka ich nezabudnuteľným živým vystúpeniam a intenzívnej atmosfére pritiahli pozornosť publika aj kritikov.

Po vydaní debutového albumu Summer’s Not That Simple (2015) boli pozvaní na niektoré z najuznávanejších festivalov v krajine, vrátane Endless Daze, Oppikoppi, Rocking The Daisies a Up The Creek. Odvtedy stihli vydať niekoľko kvalitných albumov.

Ich posledný album Heaving osciluje medzi intimitou a eufóriou a jeho surová atmosféra môže miestami pripomínať mená ako PJ Harvey, Hole či Garbage. V júni tohto roku vyhrali cenu Europavox Spotlight Prize.

Zakladateľka Lucy Kruger má na konte spoluprácu so známou skupinou The Frank Popp Ensemble a jej vokály môžete počuť na nahrávkach uznávaných kapiel The Undeground Youth či Swans.

Kovošrot

Slovenská kapela Kovošrot je zhluk všemožných podžánrov metalu, spojený do kompaktného kovového hudobného monštra. Fúzia hrdzavého bordelu, špinavého hluku a zasnenej melódie. „Ak sa má udiať niečo ako renesancia metalu na Slovensku, táto kapela bude jednou z tých, čo budú stáť na jej čele. Z ich hudby na debutovom eponymnom EP vyteká všetkými možnými otvormi cocktail rôznych vplyvov, perfektne namiešaný vďaka ich veľmi výraznej muzikantskej vyspelosti.“ Denis Bango (Fvck_Kvlt, The Wilderness)

Vstupné: predpredaj 8€ / 5€ (ISIC) / na mieste 10€

Odporúčame

kurz / workshop

Múzejná dielňa

13.12.2023 - 13.12.2023 / Múzeum dopravy
KIDSTOWN odporúčame!
výstava

Na kusy. Fragment a torzo vo výtvarnom umení

27.5.2023 - 28.4.2024 / Schaubmarov mlyn v Pezinku
odporúčame!
film

Leonardo: Najslávnejšie diela

So 16.12.2023 / Kino Nostalgia
odporúčame!
film

Jeanne du Barry - Kráľova milenka

Film rozpráva o živote Jeanne Bécu, ktorá sa narodila ako nemanželská dcéra chudobnej krajčírky v roku 1743, ale nakoniec sa...Viac
Kino Film Europe / Cinema City Eurovea
odporúčame!