koncert

Erik Rothenstein

Erik Rothenstein je barytón saxofonista, skladateľ a aranžér, venuje sa jazzovej hudbe. Vedie svoj vlastný kvintet a hosťuje v rôznych formáciách.
Táto akcia sa konala v minulosti

Po absolvovaní bratislavského konzervatória, kde študoval alt saxofón, odišiel do rakúskeho Grazu na hudobnú univerzitu – Kunst Universität Graz, na jazzové oddelenie, kde začal hrať na barytón saxofón. V Grazi sa venoval i kompozícii a aranžovaniu. Ako kapelník sa venuje svojmu kvintetu, ktorý sa sústreďuje na vlastné autorské kompozície, prameniace z moderného mainstreamového jazzu v kombinácii s etnickými prvkami strednej a južnej Európy. Vedie aj world – etno formáciu DUDUK Ensemble. Pod svojim menom nahral albumy „Prater Menuet", „Erik Rothenstein and the Rainbow project – In Concert" a „Blázni z Chelmu".

Koncertoval ako líder so svojim kvartetom, kvintetom a ako sideman v rôznych formáciách. Spolupracoval s domácimi hudobníkmi a kapelami ako napr. Nothing but Swing trio, Ľubo Šrámek, Rado Tariška, Martin Ďurdina, Milo Suchomel, Ondro Štveráček, Matúš Jakabčic, Ondro Krajňák, Peter Lipa, Majo Ševčík, Ďuro Griglák, Juraj Bartoš, Juraj Kalasz a s rakúskymi muzikantami ako napr. Karl Ratzer, Wolfi Reiner, Harry Sokal, Alexandra Schenk alebo s balkánskymi hudobníkmi Adam Klem, Milan Nikolič, Andjelko Stupar, Enes Seferovic, Vlada Kostadinovič, Dušan Novakov, Armend Xhaferi a s rôznymi big bandmi (bol členom Orchestra Gustava Broma) a klasickými orchestrami (ŠKO Žilina, Melos Ethos Ensemble).

Je členom SK-CZ Big Bandu Matúša Jakabčica a pravidelne spolupracuje s kapelami Groove Brothers, The Unknown Artist Trio a s flamencovou skupinou gitaristu Flaca de Nerju, ktorá hrá modernú fúziu flamenca s jazzom. Bol zakladajúcim členom skupiny Pressburger Klezmer Band. V komornom projekte Lento Ad Astra sa venuje aj klasickej hudbe.

Vstupné 5€

Odporúčame

party

Gopnik Party vol.2

So 26.3.2022 / Majestic music club
odporúčame!
festival

Pohoda 2022

Na 24. ročníku vystúpia Nick Cave & The Bad Seeds, Black Pumas The Libertines, Richie Hawtin, Metronomy, Wolf Alice, slowthai...Viac
7.7.2022 - 9.7.2022 / Letisko Trenčín
odporúčame!
letný festival

Colours of Ostrava 2022

13.7.2022 - 16.7.2022 / Ostrava / Dolní Vítkovice
odporúčame!
výstava

Martin Benka

1.1.2021 - 30.9.2022 / Historické múzeum SNM
odporúčame!