koncert
vážna hudba

Dominic Miller: Absinthe / Konvergencie 2021

Koncertné podanie albumu Dominica Millera Absinth. Na koncerte vystúpia aj traja bratislavskí hudobníci. 

Táto akcia sa konala v minulosti

Do diskografie anglického gitaristu Dominica Millera, ktorý už tri dekády sprevádza na nahrávkach i na pódiách ikonu populárnej hudby Stinga a spolupracoval s umelcami ako Phil Collins, The Chieftains, Paul Young, Nigel Kennedy či Peter Gabriel, pribudol nedávno už desiaty sólový album nazvaný Absinthe (ECM 2019). Jeho koncertnú podobu príde Dominic Miller na pozvanie festivalu Konvergencie predstaviť s triom vynikajúcich hudobníkov do Bratislavy.

Hudba albumu Absinthe, ktorý produkoval Manfred Eicher, sa rodila v slnkom prežiarenom južnom Francúzsku a podľa Millerových slov ju inšpirovalo umenie impresionistických maliarov. Výsledkom je podmanivá kombinácia jazzu, popu, akustického folku, súčasnej hudby a štýlových prvkov latino a tanga. Kritika charakterizovala Millerov najnovší album ako atmosferický, lyrický a komorný, spájajúci eleganciu zvuku akustickej gitary, folkový šarm, silu rocku a slobodu jazzu, ktorého hudba dokáže zaujať poslucháčov jazzu i klasickej hudby. 

Pred koncertom Dominica Millera vystúpi Zuzana Mojžišová s komornou verziou projektu Puščaňa. Na pódiu ju budú sprevádzať štýlovo všestranní multiinštrumentalisti Rasťo Andris (píšťalky, fujara, drumbľa, gajdica), Stano Palúch (husle, mandolína) a Miki Skuta (klávesy, spev). Okrem piesní z aktuálneho albumu zaznejú aj staršie a dve nové skladby v úprave pre toto komorné obsadenie.

Interpreti
Dominic Miller – gitara
Ziv Ravitz – bicie
Nicolas Fiszman – basová gitara
Jacob Karlzon – klavír

Vstupenky za 30€

Pozrite si program Konvergencií 2021

Odporúčame

festival

Punkáči deťom 2023

23.8.2023 - 26.8.2023 / Camping Opatovce
odporúčame!
výstava

Medziobjekty Aleša Votavu

9.2.2023 - 7.5.2023 / GMB - Pálffyho palác
odporúčame!
koncert

Preßburger Klezmer Band: Koncert pre dva hlasy

Stálica world music – kapela Preßburger Klezmer Band, ktorej posledný album Korene / Roots úspešne boduje v prestížnom rebríčku...Viac
So 4.3.2023 / V-klub (Véčko)
odporúčame!
iná akcia

SaShE v Tržnici

22.3.2023 - 24.3.2023 / Stará tržnica
odporúčame!