koncert
festival
iná akcia

Doma dobre: Para, Plantasia, Vojtik

 

Príďte podporiť ľudí bez domova a užiť si skvelý nielen hudobný program. Na akcii vystúpi top koncertná kapela Para, skvelý a odvážny Vojtik a exkluzívne budete mať možnosť počuť aj živé prevedenie kultového albumu Mother Earth's Plantasia od Morta Garsona, ktoré malo premiéru na Pohode v júli. Album naživo zahrá štvorica Kristína Smetanová, Haimoni Balgavá, Peter Kunzo a Martin Majlo Štefánik. 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Charitatívne podujatie Doma Dobre aj tento rok organizuje Pohoda festival a nezisková organizácia Depaul Slovensko.

Okrem hudobného programu bude pripravený aj program pre najmenších, v rámci ktorého bude k dispozícii detský kútik a svoje predstavenie pre deti od 4 rokov (ale aj pre dospelých) s názvom Kozliatka a vlk zahrá Divadielko Maťo.

Pozrieť si budete môcť výstavy, ktoré realizovali a pripravili pre vás ľudia bez domova. Pripravené budú aj zaujímavé videoprojekcie, diskusia a workshop. K dispozícii bude chutná vianočná kapustnica s mäsom za dobrovoľný príspevok, ktorá pre klientov Depaulu bude zdarma.

Doma Dobre sa uskutoční v nedeľu 10. decembra od 13:00 do 17:00 priamo v Nocľahárni sv. Vincenta de Paul na Ivanskej ceste 32 v Bratislave.

Vstup je voľný, návštevníci a návštevníčky ale budú môcť podporiť zbierku určenú na pomoc ľuďom bez domova.

Cieľom podujatia je pomôcť ľuďom, ktorí prišli o svoj domov, šíriť osvetu a upozorniť spoločnosť na skutočné problémy ľudí bez domova, pre ktorých je zima kritickým obdobím. Podujatie Doma dobre zároveň podporuje výzvu „Adoptuj si posteľ“, za ktorou stojí Depaul Slovensko.Čo so sebou môžete priniesť?
- uteráky a deky, ktoré v zime zahrejú ľudí bez domova
- trvanlivé potraviny: cukor, citrodeko, čaj
- funkčné mobilné telefóny aj s nabíjačkou (pokojne aj staré modely alebo tlačidlové), ktoré pomôžu zaradiť sa ľuďom bez domova na pracovnom trhu

„Adoptuj si posteľ“
Ročne sa na zariadenia organizácie Depaul Slovensko obráti viac ako dvetisíc ľudí v núdzi. Poskytujú im teplé jedlo, ošatenie, sociálne poradenstvo, bezpečie postele a to najdôležitejšie – pomocnú ruku a prijatie od pracovníkov organizácie Depaul. Pre organizáciu Depaul je však zima finančne veľmi náročná. Symbolickou „Adopciou postele“ formou pravidelného daru tak podporovatelia pomôžu organizácii Depaul byť oporou pre každého, kto sa na nich obráti.

Prečo si ľudia bez domova zaslúžia našu pomoc?
Ľudia bez domova sú ako my. Mnohí stratili zamestnanie, milovanú osobu alebo trpia vážnou chorobou. Depaul Slovensko je nezisková organizácia, ktorá sa snaží pomáhať všetkým, ktorí zostali na ulici. Pretože ulica nie je a pre nikoho nemôže byť domov.

Ako sa dostať na podujatie Doma Dobre?
K areálu sa dá dostať autom alebo taxíkom priamo na adresu Ivanská cesta 32, Bratislava. Využiť sa dá aj MHD – pri cestovaní autobusom 61 smerom na letisko treba vystúpiť na zastávke Fafruny (na znamenie), z ktorej je to cca 10 minút pešo cez nadjazd.

Viac o práci a pomoci ľuďom bez domova sa dozviete na webe depaul.sk a adoptujsipostel.sk.

Viac info o vystupujúcich umelcoch, výstavách, viseoprojekciách, workshopoch a diskusiách.

Tento projekt finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj – najlepšie miesto pre životNadácia mesta Bratislavy a mediálni partneri Rádio_FMStartitupAktualityObkec a Citylife.

FB event

V uliciach Bratislavy sa pohybuje okolo 4 000 ľudí bez domova. Služby nízkoprahovej nocľahárne využíva každoročne viac ako 1 000 ľudí. Pracovníci organizácie Depaul Slovensko sa starajú o to, aby ľuďom bez domova poskytli teplo, stravu a základné služby bez ohľadu na to, v akom stave prídu.

Okrem iného tu dostanú hygienické potreby a v prípadne záujmu i sociálne poradenstvo a pomoc pri hľadaní práce. Festival Doma dobre chce upozorniť na fakt, že v čase pandémie sú ľudia bez domova mimoriadne zraniteľnou skupinou. Budeme radi, ak sa pripojíte k prenosu z nocľahárne a prispejete na pomoc ľuďom bez domova.

 

Odporúčame

iná akcia

Ekovýchova na Kamzíku

Pozývame vás objavovať, bádať, tvoriť, diskutovať a spoznávať svet z nového uhla pohľadu spolu s Daphne - inštitútom aplikovanej...Viac
1.8.2024 - 4.8.2024 / Centrum ekovýchovy a lesnícke arborétum Kamzík
odporúčame!
film

Gróf Monte Christo

Nová veľkolepá adaptácia slávneho dobrodružného románu Alexandra Dumasa staršieho. Jeden z najväčších epických príbehov o láske,...Viac
OC Central / Cinema City Aupark / Amfiteáter Pezinok / Cinema City Eurovea
odporúčame!
výstava

BA 60 – 69. Šesťdesiate v Bratislave

Život v Bratislave formovalo uvoľňovanie režimu umožňujúce reagovať aj na dianie za hranicami sovietskej sféry. Mesto sa postupne...Viac
13.12.2023 - 1.9.2024 / Apponyiho palác MMB
odporúčame!
koncert

Festival letných dvorov a nádvorí 2024

So 3.8.2024 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!