koncert
iná akcia

Doma dobre

4. ročník podujatia Doma Dobre. Prídu hudobní hostia: Moyzesovo Kvarteto, Sendreiovci & Kokavakere Lavutara a Para. Uvedie sa kniha Daniela Pastirčáka Starec a dieťa a Fero Guldan na mieste namaľuje obraz. 10. decembra budú v nízkoprahovej nocľahárni sv. Vincenta de Paul aj besedy na témy súvisiace s bezdomovectvom.

Táto akcia sa konala v minulosti

Vážny, krásny, živelný i temperamentný bude 4. ročník podujatia Doma Dobre. Postarajú sa o to skvelí hudobní hostia: Moyzesovo Kvarteto, Sendreiovci & Kokavakere Lavutara a Para. V spolupráci s Nota Bene uvedieme knihu Daniela Pastirčáka Starec a dieťaFero Guldan na mieste namaľuje obraz, ktorý si domov odnesie jeden z návštevníkov koncertu. V nedeľu 10. decembra budú v nízkoprahovej nocľahárni sv. Vincenta de Paul aj besedy na témy súvisiace s bezdomovectvom. Vstup na koncert je podobne ako po minulé roky bezplatný. Dobrovoľným príspevkom ale môžete pomôcť ľuďom bez domova.

Program sa začne o druhej popoludní vystúpením azda nášho najznámejšieho a najoceňovajšieho komorného súboru s vyše 40-ročnou históriou – Moyzesovho Kvarteta. Na jeho čele stál až do svojej smrti Stanislav Mucha, ktorého v roku 2015 nahradil Jozef Horváth, koncertný majster Slovenskej filharmónie. Ďalšími členmi súboru sú František Török (2. husle), Alexander Lakatoš (viola) a Ján Slávik (violončelo). Tešiť sa môžete na najhranejšiu slovenskú skladbu orchestrami v zahraničí „Musica slovaca“ od Ilju Zeljenku, skladby Mariána Vargu a ďalšie diela.

Po nich zahrajú Sendreiovci & Kokavakere Lavutara. Túto živelnú kapelu zdobí emotívny prejav plný typických rýchlych virtuóznych ozdôb a bohatých rómskych harmónií. Ich temperament prekročil aj naše hranice, vďaka spolupráci s Hansom Zimmerom na soundtracku k filmu Sherlock Holmes, ktorý bol nominovaný na Oscara. S týmto svetoznámym skladateľom si zahrali začiatkom júna na jeho bratislavskom koncerte. Autentický folklór tejto kapely z juhoslovenskej obce Kokava nad Rimavicou výborne funguje aj so skupinou Para, s ktorou sa opäť predstavia na jednom pódiu.

Para pred týždňom oslávila 22 rokov od prvého koncertu. Túto jeseň ich povesť top koncertnej kapely potvrdilo spoločné turné so Slobodnou Európou. Zohratá partia muzikantov dostala nový „drive“ s príchodom špičkového gitaristu Jozefa Rezníka. Ďalším elementom dokonale zapadajúcim do skladačky je virtuózna hra na akordeóne v podaní Tibora Kokényho z kapely Kokavakere Lavutara.

Súčasťou programu bude aj uvedenie knihy rozprávok kazateľa a spisovateľa Daniela Pastirčáka Starec a dieťa s ilustráciami Daniely Olejníkovej. Vďaka občianskemu združeniu Proti Prúdu si ju môžete v týchto dňoch kúpiť aj od predajcov časopisu Nota Bene.

Do nocľahárne sa dostanete spojmi 61 a 96, pričom od zastávky Fatruny si môžete prejsť cestu, ktorú si každý večer a ráno prejdú klienti nocľahárne. V uliciach Bratislavy sa pohybuje okolo 4 000 ľudí bez domova. Služby nízkoprahovej nocľahárne využíva každoročne viac ako 1 000 ľudí. Pracovníci organizácie Depaul Slovensko sa starajú o to, aby ľuďom bez domova poskytli teplo, stravu a základné služby bez ohľadu na to, v akom stave prídu. Okrem iného tu dostanú hygienické potreby a v prípadne záujmu i sociálne poradenstvo a pomoc pri hľadaní práce.

  Program koncertu Doma dobre (10.12.2017)

  -------------------------------------------

  Vstup na koncert je bezplatný

  Viac informácií 
  FB event

  -----------

  Doprava

  Autom , súradnice GPS: 48.177219, 17.188832

  MHD:  Autobusy 61 a 96 (zastávka Fatruny), potom peši do nocľahárne, je to asi 1 km

   

  Odporúčame

  koncert

  Neneh Cherry

  Neneh Cherry je speváčka, skladateľka, rapperka, v minulosti dvakrát nominovaná na Grammy. Aj napriek komerčnému úspechu, je...Viac
  So 23.2.2019 / Majestic music club
  odporúčame!
  výstava

  Ladislav Bielik / 50 rokov po...

  Fotografická výstava Ladislava Bielika "50 rokov po..." bude venovaná udalostiam z 21. augusta 1968.Viac
  25.8.2018 - 11.11.2018 / Danubiana Meulensteen Art Museum
  odporúčame!
  výstava

  PremenaVR

  V Goetheho inštitúte sa pomocou virtuálnej reality môžete ocitnúť v koži Gregora Samsu, hrdinu poviedky Premena od Franza Kafku...Viac
  1.10.2018 - 31.10.2018 / Goetheho inštitút
  odporúčame!
  divadlo

  Divadlo NoMantinels: Identikit

  So 27.10.2018 / Štúdio 12
  odporúčame!