koncert
party

Derniera: Pan Daijing / Pjoni / Bios / Bzgrl / Peal / Michael Priest x Bad Mojo / Tasun x Wnchnz / BBK

Už 16.11 nás čaká otvorenie nových klubových priestorov Cvernovky vo veľko štýle! Line-up predstaví výber zabehnutých a úplne nových mien na BA scéne, spojí niekoľko zásadných DJských kolektívov a prinesie Pan Daijing.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti


Pan Daijing
Čínska zvuková queer performerka balansujúca na priesečníku klubovej a umeleckej scény súčasného Berlína má za sebou vystúpenia na skoro všetkých dôležitých európskych festivaloch súčasnej hudby. Tento rok jej vyšiel oceňovaný album na labely PAN, hrala na festivaloch a v priestoroch ako MOMA PS1 New York, Unsound, Berlin Atonal, Sónar, RBMA Sao Paolo atď. Jej koncerty sú povestné performatívnou fyzickosťou, do ktorej častokrát zapája publikum.

Pan Daijing čerpá rovnakým dielom z východných kultúr (Tibet, Čína) a podzemných latexových subkultúr. Kým jej debut pre Noisekölln Tapes je štúdiou terapeutických schopností surových beatov, industrial techna a statickou elektrinou nabitých hlukových plôch, najnovšiemu releasu pre renomovaný label PAN (M.E.S.H., Object , NHK'Koyxen ai.) dominuje všestrannosť, odhodlanosť riskovať a búrať hranice (či už v rámci vlastnej tvorby alebo mimo nej). Zvukové patterny sa rozpadajú a znovu skladajú pred očami, dominantou je hlas v rôznych abstraktných polohách od kvázy ASMR hrátok až po dekonštrukcie, ktoré kontrastujú so zvukmi legendárneho modulárneho systému Buchla.

Interakcia s publikom nezostáva v prípade Pan Daijing len vo zvukovej rovine. Pan Daijing live je počúvanie celým telom. Striktne nahlas, striktne v tme. 

Koncertný line-up doplnia tri domáce koncertné projekty: Pjoni, Bios a nováčik Bzgrl. Okrem projektu ISAMA ZING má PJONI najnovšie na konte vinyl pre Proto Sites, medzinárodne fokusovaný sister-label domáceho Exitabu. Album si získal odozvu ako jedno z 20 najlepších EPs za rok 2016 podľa nemeckého HHVmag. V Cvernovke PJONI predstaví svoju jedinečnú fúziu organickej elektroniky a violončela, môžete sa tešiť na celkom nový materiál plný precízneho sound dizajnu a ťažkotonážnych beatov.

BIOS - najnovší audiovizuálny projekt Jozefa Tušana a Borisa Sirku je koncepčne spätý so špecifickým druhom minerálov, ktoré svoju pravú, tvár ukazujú len po zotmení. Ich hypnotické drony, špinavé gitarových plôchy a kryštalicky čistú elektroniku doplní v Bratislave usadený Londýnčan Adam Juraszek. Jeho projekt je jedným z najzaujímavejších nových zjavov na domácej mikroscéne experimentálnych a dekonštruovaných klubových beatov. Jeho sety stavajú na paralelách medzi polámanejšími verziami súčasnej klubovej hudby, musique concrète, noise či takzvaným novým IDM. Ak ste nemali tú česť, rozhodne odporúčame nezmeškať jeho live set!

Výber toho najlepšieho z domácej scény doplnia svetelné a scénické inštalácie roztrúsené po foaje novej Cvernovky. 

Tu nájdete Fb event
Tagy: #cvernovka #novacvernovka #savethadate #derniera #predmestie #pandaijing 

Line-up:

Pan Daijing (PAN)

PJONI (Proto Sites / Exitab)

BIOS (Exitab)

Bzgrl

Tasun x WNCHNZ (Popular DJs)

Michael Priest x Bad Mojo (Hochspannung!)

BBK (Covert Interests / Junction / Derivate)

Peal

-------------

Akciu organizuje vydavateľstvo Proto Sites (Exitab sister label) v spolupráci s cvernovkárskym ateliérom Časopriestor.

Odporúčame

divadlo

Cirkus Scapin

Komédia o tom, že oklamať a zmanipulovať sa dá všetko, ale vždy niekto na to doplatí.Viac
14.1.2019 - 28.1.2019 / DPOH Mestské divadlo
odporúčame!
film

Nikdy si tu nebol

Joe je vojnový veterán, ktorý si „nazbieral“ mnoho jaziev. Svoj bezvýchodiskový život trávi medzi domom, kde žije jeho čudácka...Viac
So 22.12.2018 / Kino Film Europe
odporúčame!
výstava

Milan Houser / Miesto pripojenia

Kunsthalle LAB prináša samostatnú výstavu českého vizuálneho umelca Milana Housera s názvom Miesto pripojenia. Výstava vzniká ako...Viac
30.11.2018 - 27.1.2019 / Kunsthalle Bratislava
odporúčame!
výstava

Emília Rigová / Ikony periférie

Gandy gallery Vás s radosťou pozýva na otvorenie samostatnej výstavy Emílie Rigovej, ktorá je tohtoročnou laureátkou Ceny Oskára...Viac
12.12.2018 - 22.2.2019 / Gandy Gallery
od vás odporúčame!