koncert

Deep Dive & Tool Hierarchy: Ursula Sereghy (CZ), Katov Syn(th), Boris Vitázek

Deep Dive tentoraz odprezentuje projekty Dominika Nováka - jeho prácu na svojom sólo albume a výstavu Borisa Vitázka s jeho live hudobným aktom. Lineup uvedie Uršula Sereghy - pražská hudobníčka ktorá vyniká schopnosťou upliesť z rôznorodosti zvuku komplexný a sústredený celok.

odporúčame!
30.11.2022, St

 

Ursula Sereghy

Priamo z pražskej scény príde Ursula Sereghy - svoj debutový album Ok Box vydala v roku 2021 po pandemickom úteku na chatu. Charakterizuje ho vitalita, objavovanie a deformovanie zaužívaných postupov elektronickej hudby. Je súčasťou spolku synth library, kde sa od jazzových improvizácií postupne dostala k elektronickej kompozícii. Dekonštruované fragmenty jazzových nástrojov sa objavujú aj v jej aktuálnej tvorbe.

Katov Syn(th)

Dominik Novák je multiinštrumentalista a hudobný producent, aktuálne pôsobiaci v zoskupeniach Kúpel Mysle, Kultúra Smrti a v audiovizuálnom projekte The Blackwood Incident.

Na tomto koncerte uvedie projekt Through the Hills of Melancholia. Je výstupom autorského výskumu, ktrorý reflektuje identitu Bratislavy cez zvuk. Autor zvuk zaznamenával skrz terénne nahrávky, na ktorých postavil vlastnú syntovú reflexiu a analýzu. Výsledné kompozície sú odrazom špecifických miest v Bratislave, v jeho rodnom meste. Ich atmosféra je prezentovaná zvukom, ktorý je následne prehrávaný, reflektovaný a vyvíjajúci sa. Poukazujú a posúvajú vzťah jedinca k prostrediu, v ktorom sa nachádza a kde trávi svoj čas s cieľom povzbudiť iný, optimistický pohľad na iné možné udržateľné budúcnosti.

Boris Vitázek

Multižánrový umelec z Bratislavy uvedie svoju prácu na jeho debutovom albume a live vystúpení. Jeho hudba je atmosferická - podobne ako jeho vizuálna práca, orientuje sa na tvorbu enviromentov a naratívov bez ohraničenia žánrom. Akcia sa bude konať v priestore jeho poslednej výstavy - Tool Hierarchy, v posledný deň jej expozície v priestore PAKT.

Odporúčame

koncert

DakhaBrakha (UA)

So 3.12.2022 / Majestic music club
odporúčame!
iná akcia

Burza minerálov a skamenelín

SNM ̶ Prírodovedné múzeum pripravuje tradičnú decembrovú burzu Stretnutie zberateľov minerálov a skamenelín. Podujatie sa...Viac
3.12.2022 - 3.12.2022 / Prírodovedné múzeum SNM
odporúčame!
koncert

Nu Sound of Serbia II.: Iskaz + dreDDup + Nisu Brothers

Pi 9.12.2022 / Randal Club
odporúčame!
divadlo

Vojna a mier

13.12.2022 - 24.1.2023 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!