koncert

Deep Dive presents Shibuya Motors + Hothouse (CZ)

Príjemný nedeľný večer v rukách dramaturgie Deep Dive a dvoch kapiel. Čo viac človek môže chcieť? Predtým než sa nad touto otázko reálne začnete zamýšlať, pokračujte ďalej v čitaní. Tentokrát sa nám predstaví kombinácia, ktorá bude pestrá, ale zároveň kompaktná.

Táto akcia sa konala v minulosti

Shibuya Motors
Projekt Shibuya Motors je lokálnym kruhom hudobných nadšencov určite známy. Kapela jasne idúca po odkaze Johna Zorna v sebe spája zopár hviezd stredoeurópskej hudobnéj scény. Či už je to skladateľ a hudobník Miro Tóth so svojím saxofónom, alebo kultúrny aktivista a hudobník Slavo Krekovič. Kapela k sebe pridáva hostí, ktorí na perkusiach niečo znamenajú. Tentokrát zostavu doplnia aj kultový ddkern z Viedne (Fuckhead, Bulbul), aj legendárny scenester a perkusista z Budapešti Balasz Pandi, ktorý má okrem spolupráce so Shibuyou pod zárezom také mená ako su Merzbow, Thurston Moore, Justin Broadrick alebo Mats Gustafsson. Je rozhodne sa na čo tešiť.

Hothouse (CZ)
Pražská formácia Hothouse ma za sebou relatívne krátku existenciu, avšak svojim zvukom, ktorý osciluje niekde na pomedzí hardcore punku, metalu, jazzovej avantgardy a no wave sa dá ťažko odolať už teraz. Tradičné kapelové gitary, bicie a basu dopĺňa trubka a klávesy, ktoré sa neboja žiadneho žánrového crossoveru. Tým nastavujú laťku štandardu iným súčasným kapelám, ktoré sa považujú byť zakorenené v punku, avšak zastaralé názory a šablóny žánru im už nestačia. Každopádne, kapela ktorá si berie svoj názov z pesničky jedného z najlepších jazzovych kvintetov aké kedy existovali to nemôže mať nastavené inak, že?

Vstupné: 7 EUR v predpredaji / 9 EUR na mieste

Odporúčame

výstava

Ivana Šáteková - Sviatočné predstieranie

Samostatná výstava etablovanej autorky Ivany Šátekovej. Xenofóbia, rasizmus, homofóbia, šovinizmus, sexizmus, mizogýnia. A najmä...Viac
15.4.2022 - 29.5.2022 / DOT. Contemporary - Jurkovičova tepláreň
odporúčame!
prednáška / diskusia

Svetové umenie – Prednášky o výtvarnom umení 60+

16.5.2022 - 6.6.2022 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
film

Ja, Daniel Blake

18.5.2022 - 19.5.2022 / Kino Lumière
odporúčame!
divadlo

Noc na Broadway: The Only Helga Show

The Only Helga a jej hostia vás prevedú nocou na Broadway! Louis Band a náš showensemble budú hrať svetoznáme muzikálové melódie...Viac
So 18.6.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!