koncert

Blaze Bayley

Do Rock Cafe v Bratislave opäť zavíta známy Blaze Bayley, bývalý spevák skupiny Iron Maiden (1994-1999). 

13.03.2019, St
Rock Cafe
20:00

Blaze Bayley
je spevák / skladateľ narodený 29. mája 1963 v Birminghame v Anglicku. Po začatí profesionálnej hudobnej kariéry vo WOLFSBANE v roku 1984 sa jeho kariéra naštartovala, keď sa pripojil k IRON MAIDEN, s ktorými vydal dva albumy a absolvoval celosvetové turné v rokoch 1994 až 1999.
Po opustení Iron Maiden sa Blaze pustil do sólovej kariéry a v marci 2018 vydal svoj desiaty album, popri skutočne závideniahodnej reputácii ako jeden z najťažšie pracujúcich umelcov, ktorý v súčasnosti cestuje po celom svete.
Posledné 3 - 4 roky boli v Blazeovej kariére vzrušujúce obdobie so zvýšeným predajom a pozornosťou médií. Blaze získal ďalšie uznanie, keď získal v hlasovaní fanúšikmi ako 67. najlepší spevák všetkých čias v časopise Sweden Rock, zatiaľ čo hosťujúci herecký výkon s Disturbed na britskom premiérovom hudobnom festivale Download bol ďalším vrcholom.
Blazeov aktuálny koncept vydávania je založený na jeho "Infinite Entanglement" trilógii albumov. Časť I "Nekonečné zapletenie" bola vydaná v marci 2016, časť II "Vydržať a prežiť" v marci 2017 a časť III "Vykúpenie Williama Black" je stanovená na marec 2018.

Na písanie, nahrávanie a aj turné po celom svete Blazea sprevádzajú traja hudobníci z britskej metalovej skupiny ABSOLVA - Chris Appleton na gitare, Martin McNee na bicích a Karl Schramm na base.
Blaze privítal aj neochvejnú podporu tvrdých fanúšikov, nové mladšie publikum, ako aj môcť upozorniť fanúšikovku Maiden na hudbu Blazea.
V roku 2017 koncertoval Blaze po celej Európe a Severnej Amerike. Plány sú rozšírené európske turné v roku 2018 a návrat do Severnej Ameriky. V lete roku 2018 Blaze hrá aj na populárnom Sabaton Open Air vo Švédsku. Latinská Amerika a ďalší návrat do Severnej Ameriky sú plánované aj do roku 2019.
Časopis Fireworks zhrnul Blazea veľmi dobre v recenzii albumu "Infinite Entanglement" ....
"Najlepšia vec, ktorú ešte musel prepustiť pod svojím sólovým bannerom ... tešíme sa na to, čo sa stane ďalej ..
budúcnosť je naozaj jasná "

---------

Info. o vstupenkách nájdete na stránke Rock Café.
  

Odporúčame

koncert

Jaga Jazzist /NOR

Jaga Jazzist opäť zavítajú na Slovensko! Orchestrálny fenomén z Nórska vystúpi koncom apríla v bratislavskom Majestic Music Club.Viac
Po 29.4.2019 / Majestic music club
odporúčame!
iná akcia

Fašiangy v Modre - Modranská kapustnica 2019

Na fašiangy výskaj, v pôste brucho stískaj. Tradičná súťaž vo varení Modranskej kapustnice, symbolické pochovávanie basy,...Viac
So 16.2.2019 / Modra
odporúčame!
divadlo

Staré dámy

Jedna žila v prepychu a v dobrej štvrti, druhá v chudobe a v kolónii na predmestí. Jedna je elegantná dáma, druhá celý život...Viac
17.2.2019 - 20.2.2019 / Štúdio L+S
odporúčame!
party

Kiasmos DJ set + Bulp, Whithe, Inkwall

V piatok 22. februára sa v bratislavskom klube MMC so svojim DJ setom predstaví islandský projekt Kiasmos. Toto zoskupenie už 10...Viac
Pi 22.2.2019 / Majestic music club
odporúčame!