koncert

Blaze Bayley

Do Rock Cafe v Bratislave opäť zavíta známy Blaze Bayley, bývalý spevák skupiny Iron Maiden (1994-1999). 

Táto akcia sa konala v minulosti

Blaze Bayley
je spevák / skladateľ narodený 29. mája 1963 v Birminghame v Anglicku. Po začatí profesionálnej hudobnej kariéry vo WOLFSBANE v roku 1984 sa jeho kariéra naštartovala, keď sa pripojil k IRON MAIDEN, s ktorými vydal dva albumy a absolvoval celosvetové turné v rokoch 1994 až 1999.
Po opustení Iron Maiden sa Blaze pustil do sólovej kariéry a v marci 2018 vydal svoj desiaty album, popri skutočne závideniahodnej reputácii ako jeden z najťažšie pracujúcich umelcov, ktorý v súčasnosti cestuje po celom svete.
Posledné 3 - 4 roky boli v Blazeovej kariére vzrušujúce obdobie so zvýšeným predajom a pozornosťou médií. Blaze získal ďalšie uznanie, keď získal v hlasovaní fanúšikmi ako 67. najlepší spevák všetkých čias v časopise Sweden Rock, zatiaľ čo hosťujúci herecký výkon s Disturbed na britskom premiérovom hudobnom festivale Download bol ďalším vrcholom.
Blazeov aktuálny koncept vydávania je založený na jeho "Infinite Entanglement" trilógii albumov. Časť I "Nekonečné zapletenie" bola vydaná v marci 2016, časť II "Vydržať a prežiť" v marci 2017 a časť III "Vykúpenie Williama Black" je stanovená na marec 2018.

Na písanie, nahrávanie a aj turné po celom svete Blazea sprevádzajú traja hudobníci z britskej metalovej skupiny ABSOLVA - Chris Appleton na gitare, Martin McNee na bicích a Karl Schramm na base.
Blaze privítal aj neochvejnú podporu tvrdých fanúšikov, nové mladšie publikum, ako aj môcť upozorniť fanúšikovku Maiden na hudbu Blazea.
V roku 2017 koncertoval Blaze po celej Európe a Severnej Amerike. Plány sú rozšírené európske turné v roku 2018 a návrat do Severnej Ameriky. V lete roku 2018 Blaze hrá aj na populárnom Sabaton Open Air vo Švédsku. Latinská Amerika a ďalší návrat do Severnej Ameriky sú plánované aj do roku 2019.
Časopis Fireworks zhrnul Blazea veľmi dobre v recenzii albumu "Infinite Entanglement" ....
"Najlepšia vec, ktorú ešte musel prepustiť pod svojím sólovým bannerom ... tešíme sa na to, čo sa stane ďalej ..
budúcnosť je naozaj jasná "

---------

Info. o vstupenkách nájdete na stránke Rock Café.
  

Odporúčame

koncert

Dream Theater

Legenda progresívneho rocku, kapela Dream Theater, vystúpi v utorok 16. júla 2019 v bratislavskom NTC.Viac
Ut 16.7.2019 / Axa Aréna NTC
odporúčame!
koncert

Dunaj & Tornádo Lue

Št 9.5.2019 / .klub pod lampou
odporúčame!
divadlo

Studio 34 / Party Show

Uletená boogie woogie ´70´s party show. Your choice, your show!Viac
9.5.2019 - 20.6.2019 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
prednáška / diskusia

Vedecká kaviareň: Črevný mikrobióm, probiotika a zdravie

Št 25.4.2019 / CVTI SR
odporúčame!