koncert

Blanch & Buy Her Sugar

Blanch je umelecký pseudonym Biancy Mackovej, ktorá pôsobí ako sólo umelkyňa i ako 4-členná hudobná skupina (Dominik Špuler, Marek Votruba, Jakub Kolesár). Na koncerte sa ku nej pridá elektronické duo Buy Her Sugar.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Blanch

Repertoár Blanch má alternatívny rockovo-popový sound s jemnými prvkami melanchólie a objavovania. Na úspešný debut Delusion (Slnko Records) z roku 2019, ktorý bol výsledkom prvých troch rokov tvorivej práce autorky, nadviazala Blanch s kapelou minuloročným albumom Veracity (Slnko Records). Na ňom počuť zvukový posun projektu i osobnostný rast.

Blanch ale nie je cudzí ani zvuk trapu a hip hopu, a preto ju okrem mnohých spoluprác s menami ako WEN či YOO, môžete počuť spoločne s raperom a producentom Duchom na ich spoločnom albume Indigo Waters z minulého roku. V rámci koncertného repertoáru Blanch budete môcť počuť prierez doterajšou tvorbou, najmä však skladby z najnovšieho albumu Veracity.

Buy Her Sugar

sa na scéne objavili ako elektronické trio (Anna Óváry, Martin Polák, Tibor Feledi) v roku 2015 so singlom Waiting. Zapamätateľnosť tejto aj ďalších pesničiek spočívala v spojení rozhodnej elektroniky a zasnenej melodickosti. Aktívne obdobie kapely sa však v 2017 uzavrelo na 2-3 roky, a to iba pár mesiacov po pokrstení albumu.

V 2021 oznámili svoj comeback na sociálnych sieťach, a koncom roka pustili do sveta nový singel Ticking, ktorý znie energickejšie a sebavedomejšie ako čokoľvek predtým v repertoári BHS. Jemný hudobný odklon nie je jedinou novinkou. Buy Her Sugar dnes už vystupuje ako dvojica Anny Óváry a Martina Poláka. Zdá sa, že to neuberá na miere ich odvahy. Rovnako ako predtým, autorstvo a produkcia je zásluhou kapely aj teraz.

Vstupné 9€ / na mieste 10€

Odporúčame

koncert

DakhaBrakha (UA)

So 3.12.2022 / Majestic music club
odporúčame!
divadlo

Red Cat Romantique

Ľúbostná poetika, elegantná erotika, burlesque, praktické rady kombinované s názornou a dôslednou výukou Kámasútry, hudobné i...Viac
So 17.12.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
divadlo

Martin Kotúček: Asperger vs. Wittgenstein (Divadlo Non.Garde)

Odľahčeným spôsobom hovoríme o problémoch komunikácie, jazyka a vzájomného porozumenia sa. Každý z nás má svoj jedinečný spôsob...Viac
Ne 4.12.2022 / A4 - priestor súčasnej kultúry
od vás odporúčame!
film

Frankenstein – National Theatre London

Kultový divadelný hit podľa gotického románu Mary Shelley v réžii oscarového Dannyho Boylea s hudbou Underworld.Viac
So 10.12.2022 / Kino Nostalgia
odporúčame!