koncert

BJD 2023: The Comet Is Coming (UK) - koncert zrušený

Vlajková loď londýnskej scény bude piatkovým headlinerom jazzákov. The Comet Is Coming na čele s geniálnym saxofonistom Shabakom Hutchingsom nedávno ohlásilo koniec činnosti, naplánovaný na koniec leta - no nechali sa ešte zlákať na náš festival.
Táto akcia sa konala v minulosti

Možno posledný, ale rozhodne jeden z posledných koncertov najväčších hviezd súčasného anglického jazzu bude v Bratislave!

Trio saxofonistu, bubeníka a klávesáka mieša jazz a funk s elektronickou hudbou a psychedelickým rockom: výsledkom je až kozmický jazz, inšpirovaný velikánmi ako Sun Ra a Alice Coltrane.  

The Comet Is Coming funguje desať rokov, za debutový album Channel The Spirits vydanom na The Leaf Label bol v roku 2016 nominovaný na Mercury Prize. Ďalšie dva albumy vyšli na značke Impulse!, na svojom poslednom turné pôvodne klubová skupina hrala aj na festivaloch ako Coachella a Glastonbury.

Najslávnejším členom The Comet Is Coming je Shabaka Hutchings, fantastický hráč na saxofón a klarinet. Na Mercury Prize bol Shabaka nominovaný aj so skupinou Sons Of Kemet, ktorá hrala amalgám psychedelického jazzrocku, a karibsko-africkej hudby.

Hutchings šéfoval aj avantgardnej jazzovej skupine Shabaka & The Ancestors, ktorá má na konte dva albumy, a minulý rok vydal aj sólový, temer ambientný album inšpirovaný africkou hudbou.

Výraznými osobnosťami londýnskeho jazzu sú aj bubebík Betamax (Maxwell Hallett) a klávesák Danalogue (Dan Leavers) - ich spoločný, pôvodne elektronický projekt Soccer96 pod vplyvom spoločného hrania  s aktérmi anglického jazzu sa dopracoval k vlastnému, ľahko experimentálnemu downtempo jazzu.

Shabaka Hutchings - sax
Betamax - drums 
Danalogue - synths

Pozrite si program Bratislavských Jazzových Dní Slovenská sporiteľňa 2023

Odporúčame

film

Fremont

Nežná komédia o dievčati z továrne na koláčiky šťastia, ktorá svojou poetikou a sviežim humorom pripomína kultové diela Jima...Viac
Slovenská národná galéria Bratislava / Kino Lumière / Kino Kultúrka Stupava
odporúčame!
film

A máme, čo sme chceli

Slovensko-kanadský celovečerný film sa vracia do obdobia spred tridsiatich rokov, keď sa delilo Československo a zachytáva deň,...Viac
Kino Lumière / Slovenská národná galéria Bratislava / Cinema City Aupark / Cinema City Vivo / Cinema Cit...
odporúčame!
výstava

Michalská veža: po rekonštrukcii

27.9.2023 - 31.12.2023 / Michalská veža
odporúčame!
výstava

Z depozitára: Busta Franza Liszta

6.11.2023 - 31.12.2023 / Stará radnica MMB
odporúčame!