koncert

BJD 2023: The Comet Is Coming (UK) - koncert zrušený

Vlajková loď londýnskej scény bude piatkovým headlinerom jazzákov. The Comet Is Coming na čele s geniálnym saxofonistom Shabakom Hutchingsom nedávno ohlásilo koniec činnosti, naplánovaný na koniec leta - no nechali sa ešte zlákať na náš festival.
Táto akcia sa konala v minulosti

Možno posledný, ale rozhodne jeden z posledných koncertov najväčších hviezd súčasného anglického jazzu bude v Bratislave!

Trio saxofonistu, bubeníka a klávesáka mieša jazz a funk s elektronickou hudbou a psychedelickým rockom: výsledkom je až kozmický jazz, inšpirovaný velikánmi ako Sun Ra a Alice Coltrane.  

The Comet Is Coming funguje desať rokov, za debutový album Channel The Spirits vydanom na The Leaf Label bol v roku 2016 nominovaný na Mercury Prize. Ďalšie dva albumy vyšli na značke Impulse!, na svojom poslednom turné pôvodne klubová skupina hrala aj na festivaloch ako Coachella a Glastonbury.

Najslávnejším členom The Comet Is Coming je Shabaka Hutchings, fantastický hráč na saxofón a klarinet. Na Mercury Prize bol Shabaka nominovaný aj so skupinou Sons Of Kemet, ktorá hrala amalgám psychedelického jazzrocku, a karibsko-africkej hudby.

Hutchings šéfoval aj avantgardnej jazzovej skupine Shabaka & The Ancestors, ktorá má na konte dva albumy, a minulý rok vydal aj sólový, temer ambientný album inšpirovaný africkou hudbou.

Výraznými osobnosťami londýnskeho jazzu sú aj bubebík Betamax (Maxwell Hallett) a klávesák Danalogue (Dan Leavers) - ich spoločný, pôvodne elektronický projekt Soccer96 pod vplyvom spoločného hrania  s aktérmi anglického jazzu sa dopracoval k vlastnému, ľahko experimentálnemu downtempo jazzu.

Shabaka Hutchings - sax
Betamax - drums 
Danalogue - synths

Pozrite si program Bratislavských Jazzových Dní Slovenská sporiteľňa 2023

Odporúčame

film

Helmut Newton: Nehanebná krása

Pre niekoho perverzný a mačistický, pre iného geniálny a podvratný. Helmut Newton bol bezpochyby jedným z najvplyvnejších...Viac
So 1.6.2024 / Kino Nostalgia
odporúčame!
koncert

Saténové Ruky & V.B.P.S.

Po minuloročnom úspešnom koncerte palubu Pink Whale opäť obsadia kapely Saténové Ruky a Vydrapená Bužírka Punk System.Viac
Pi 7.6.2024 / Pink Whale
odporúčame!
koncert

Domo Emigrantes (ITA)

Talianske zoskupenie Domo Emigrantes sa po prvý raz predstaví na Slovensku v rámci festivalu Dolce vitaj.Viac
Po 27.5.2024 / Kapucínsky kostol, Župné nám. 10
odporúčame!
iná akcia

Poradenstvo pri rozvode

Po 10.6.2024 / Staromestská knižnica - pobočka Panenská
odporúčame!