koncert

BJD 2024: GoGo Penguin

Ochrannou známkou manchesterského tria je kombinácia minimalistických klavírnych tém, hlbokých kontrabasových liniek, a elektronickou hudbou inšpirovaných bicích. Klavirista Chris Illingworth založil skupinu GoGoPenguin v meste, ktoré je slávne skôr alternatívnou hudbou ako jazzom. Skupina sa časom stala vlajkovou loďou novej britskej jazzovej vlny, ktorá je už niekoľko rokov dôležitou súčasťou celosvetovej progresívnej jazzovej scény.
odporúčame!
19.10.2024, So
A4 Studio, Trnavská cesta 49
21:00

GoGo Penguin debutoval v roku 2012 albumom Fanfares, za druhú platňu v.2.0. z roku 2014 bola skupina nominovaná na prestížnu Mercury Prize. Nasledovali úspešné, divákmi aj kritikmi milované koncerty po celom svete. Trio zložilo a zahralo novú hudbu do kultového filmu Koyaanisqatsi, spolupracovalo so svetoznámou chorografkou Lynn Page pre večierok Gillesa Petersona na Barbicane.

Najväčšiou senzáciou po extrémne úspešnom roku bol podpis zmluvy s Blue Note Records, najslávnejšým jazzovým vydavateľstvom na našej planéte. S prvým albumom uverejneným na tejto kultovej značke Man Made Object britské trio v roku 2016 vystúpilo na nezabudnuteľnom koncerte aj na Bratislavských Jazzových Dňoch Slovenská sporiteľňa. Blue Note skupine následne vydal ďalšie štyri albumy, na ktorých zvuk kapely sebavedome sledoval svoju vlastú cestu: obnovenie zvuku elektronického nujazzu a súčasnej vážnej hudby na jazzových akustických nástrojoch.

Kritici opisujú hudbu GoGo Penguin odkazmi na mená ako Esbjörn Svensson Trio, Massive Attack, Brian Eno, Šostakovič, Debussy, Aphex Twin, a Philip Glass.

Na novom albume Everything Is Going to Be OK (Sony Music) kapela srší optimizmom nových začiatkov, s novým bubeníkom, novou nahrávacou spoločnosťou a jemne aktualizovaným a rozvinutým zvukom, čím nastoľuje zvukovo slobodnejšiu éru.  

Obrodený GoGo Penguin bude headlinerom sobotného večera na Jazzákoch. Ako v posledných rokoch je dobrým zvykom festivalu, opäť prinesie aj špičkovú skupinu britskej novej jazzovej vlny.

Chris Illingworth, klavír, 
Nick Blacka, basgitara
Jon Scott, bicie

Pozrite si program Bratislavských jazzových Dní Slovenská sporiteľňa

 
 

 

Odporúčame

výstava

Umenie v tržnici - Bubliny Lousyho Aubera

Vnútro Starej Tržnice vyplnia tri monumentálne Bubliny. Bubliny, ako symboly spojenia, krehkosti, spolupráce, rozmanitosti...Viac
28.6.2024 - 30.8.2024 / Stará tržnica
od vás odporúčame!
divadlo

Slúžky

Jean Genet: Slúžky. Čierna komédia a moderná klasika, ktorá skúma témy podriadenosti, identity a moci fantázie. Divadlo bez masky...Viac
10.9.2024 - 24.11.2024 / Divadlo bez masky
od vás odporúčame!
film

Zápisník alkoholičky

Film natočený podľa bestselleru Michaely Duffkovej, ktorá v knihe zachytáva vlastnú životnú skúsenosť, rozpráva príbeh mladej...Viac
SĽUK / Cinema City Eurovea / Cinema City Aupark / Cinemax Bory Mall / Cinema City Vivo / Kino Mladosť / Kin...
odporúčame!
koncert

Emilíana Torrini (IS)

Nádherný hlas a piesne, za ktorými sa skrýva neobyčajný príbeh. Islandská hudobníčka a speváčka Emilíana Torrini nahrala nový...Viac
So 26.10.2024 / Majestic music club
odporúčame!