koncert

BJD 2022: Pódium mladých talentov Nadácia SPP 2022

Pódium mladých talentov Nadácia SPP 2022, súťažný koncertný večer o miesto na pódiu budúcoročných Jazzákov. Vystúpia Hipzz, BFK, Sona Kmet Band, Džez a Hrúza, a God & Eve. Vstup je voľný.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Víťaz bude otvárať na hlavnom pódiu Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa 2023.

1. Hipzz

Hudobná skupina Hipzz sa orientuje na rôzne žánre v spojenie s jazzom, najmä hip hop, rnb, neo-soul. Hráči zoskupenia študujú na prestížnych školách v Grazi, na Janáčkovej univerzite či Berklee College a takisto hrávajú s poprednými slovenskými a českými interpretmi.

Ernest Vizváry - klávesové nástroje / Mário Belák - alt saxofon / Dávid Olan - basgitara / Mattia Muller - bicie nastroje

2. BFK

BFK alebo Bulík/Frešo/Kačic je novovzniknuté power trio hrajúce vlastné inštrumentálky na pomedzí jazzu, fusion a alternatívneho rocku. Trio má zatiaľ na konte jeden koncert a nahraté 7 skladbové EP, ktoré v najbližších týždňoch chystá vydať.

Peter Bulík - gitara / Fedor Frešo ml. - basgitara / Jakob Kačic - bicie

3. Sona Kmet & Band

Mladá slovenská speváčka Soňa Kmeťová (Sona Kmet) vydala v lete 2022 debutové EP s názvom Don´t Let Me Go Home. Na albume predstavuje 8 autorských skladieb, na ktorých spolupracovala s rytmickou sekciou Richtarčík-Simonides z kapely Darkness Positive. Hudobným prístupom a vplyvmi svetovej hudobnej produkcie je Sonina tvorba výnimočná v rámci slovenskej hudobnej scény, nielen angličtinou, ale hlavne vrstvením vokálnych partov.

Sona Kmet - spev / Tomáš Gulán - gitara, klávesy / Radoslav Ragula - bicie / Roman Zábojník - basgitara / Adrián Mikušák - saxofón

4. Džez a Hrúza

Hudobné teleso hrajúce autorské skladby dvoch bratov. Pri tvorbe vychádzajú zo životných skúseností, inšpirovaných popkultúrou a vlastnou fantáziou. Žánrovo sa pohybujú niekde medzi džezom a hrúzou.

Milan Kopecký - slová / Ondrej Kopecký - gitara / Andrej Škrinár - basgitara / Stanislav Zríni - bicie

5God & Eve

Zaujímavý slovenský počin s názvom God & Eve, za ktorým stojí študent hudobnej kompozície Richard Grimm a speváčka a klaviristka Eva Sajanová. Vo svojich skladbách plynule prechádzajú prechádzajú od zložitých art-rockových kompozícií k pop&rockovéjším štruktúram a často k tomu pridávajú svojský humor.

Eva Sajanová - spev a klavír / Richard Grimm / Marek Buranovský - gitara / Tomáš Hríbik - bicie / Jakub Kačic - basgitara
 

Odporúčame

výstava

Ľudia a mesto. Dejiny Bratislavy

23.9.2022 - 9.7.2023 / Stará radnica MMB
odporúčame!
prednáška / diskusia

Bratislava ako mesto tolerancie aj intolerancie

Ut 4.4.2023 / Apponyiho palác MMB
odporúčame!
film

Pamfir

Kino Nostalgia / Kino Mladosť
odporúčame!
koncert

Richard Müller

Richard Müller, absolútna hudobná legenda a jeho jedinečný koncert na zámku v Pezinku. Letná zámocká atmosféra pod holým nebom...Viac
Ne 30.7.2023 / Šimák Zámok Pezinok
odporúčame!