koncert

Biga Ranx

Pripravte sa, bude horúco – čaká nás celonočná jazda žánrami reggae, dancehall, hip-hop a drum&bass! V sobotu 3. novembra svoj prvý klubový koncert na Slovensku odohrá jedno z najzaujímavejších mien súčasnej francúzskej scény Biga Ranx.
O jeho support sa v KC Dunaj postarajú domáci Pokyman & Lukie Fwd, Zugree a DJ Simple Sample.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

 

Biga*Ranx je talentovaný francúzsky raggamuffin, DJ, producent a hudobný experimentátor, ktorý začal tvoriť už vo svojich trinástich rokoch. Inšpirovaný jamajskou kultúrou a ovplyvnený menami ako Super Cat, Alton Ellis, Vybz Kartel či americkými produkciami sa už v mladom veku našiel v kombinovaní štýlov reggae a hiphop.

 

Prelom v jeho kariére nastal v roku 2008 po stretnutí s Josephom Cottonom, ktorému Biga vďačí za prívlastok Ranx odkazujúci na jeho vokálny štýl a štýlovo spriaznených predchodcov. Spolupráca s Cottonom vyvrcholila skvelými trackmi „Air France Anthem“  a „It’s a Shame“, ktoré obleteli celý svet.

 

Multižánrový Biga Ranx svoju schopnosť napredovať dokázal aj na svojom zatiaľ poslednom albume “1988” v rámci ktorého vytvoril nový hudobne originálny žáner s názvom vapor reggae.

 

Francúzskeho umelca ste už tento rok v lete mohli naživo vidieť a počuť na Uprising Festivale. V novembri sa na Slovensku predstaví prvýkrát v klube, v bratislavskom KC Dunaj, kde ho doplnia silné mená domácej scény. Po koncerte sólového projektu členov kapely Medial Banana – speváka Pokymana a hudobného producenta Lukie FWD, odpáli svoj set mladá nadšenkyňa reggae a dancehallu Zugree.

 

V rámci reggae večera nesmie a ani nebude chýbať DJ Simple Sample, jeden zo zakladateľov a organizátorov úspešného a milovaného festivalu Uprising, ktorý stojí aj za značkou Reggae Callin'. V jeho podaní sa môžeme tešiť na pestrý set, v ktorom namixuje roots a new-roots reggae, dancehall, dubstep či moombahton, všetko ochutené o vlastné remixy, mashupy a dubplates.

Odporúčame

film

#somtu

St 15.7.2020 / Kino Mladosť
odporúčame!
film

Víkend na chate

Stará láska nehrdzavie a dávne krivdy sa len tak nezahoja - miera pravdivosti tohto porekadla stúpa s mierou vypitého alkoholu...Viac
13.7.2020 - 14.7.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Judas Priest

Po 12.7.2021 / Axa Aréna NTC
odporúčame!
film

8 ½

8 ½ (8 ½), Taliansko / Francúzsko, 1963, 128 min. Druhý Felliniho majstrštyk zo začiatku 60. rokov 20. storočia. Réžia: Federico...Viac
St 22.7.2020 / Kino Lumière
odporúčame!