koncert

Biga Ranx

Pripravte sa, bude horúco – čaká nás celonočná jazda žánrami reggae, dancehall, hip-hop a drum&bass! V sobotu 3. novembra svoj prvý klubový koncert na Slovensku odohrá jedno z najzaujímavejších mien súčasnej francúzskej scény Biga Ranx.
O jeho support sa v KC Dunaj postarajú domáci Pokyman & Lukie Fwd, Zugree a DJ Simple Sample.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

 

Biga*Ranx je talentovaný francúzsky raggamuffin, DJ, producent a hudobný experimentátor, ktorý začal tvoriť už vo svojich trinástich rokoch. Inšpirovaný jamajskou kultúrou a ovplyvnený menami ako Super Cat, Alton Ellis, Vybz Kartel či americkými produkciami sa už v mladom veku našiel v kombinovaní štýlov reggae a hiphop.

 

Prelom v jeho kariére nastal v roku 2008 po stretnutí s Josephom Cottonom, ktorému Biga vďačí za prívlastok Ranx odkazujúci na jeho vokálny štýl a štýlovo spriaznených predchodcov. Spolupráca s Cottonom vyvrcholila skvelými trackmi „Air France Anthem“  a „It’s a Shame“, ktoré obleteli celý svet.

 

Multižánrový Biga Ranx svoju schopnosť napredovať dokázal aj na svojom zatiaľ poslednom albume “1988” v rámci ktorého vytvoril nový hudobne originálny žáner s názvom vapor reggae.

 

Francúzskeho umelca ste už tento rok v lete mohli naživo vidieť a počuť na Uprising Festivale. V novembri sa na Slovensku predstaví prvýkrát v klube, v bratislavskom KC Dunaj, kde ho doplnia silné mená domácej scény. Po koncerte sólového projektu členov kapely Medial Banana – speváka Pokymana a hudobného producenta Lukie FWD, odpáli svoj set mladá nadšenkyňa reggae a dancehallu Zugree.

 

V rámci reggae večera nesmie a ani nebude chýbať DJ Simple Sample, jeden zo zakladateľov a organizátorov úspešného a milovaného festivalu Uprising, ktorý stojí aj za značkou Reggae Callin'. V jeho podaní sa môžeme tešiť na pestrý set, v ktorom namixuje roots a new-roots reggae, dancehall, dubstep či moombahton, všetko ochutené o vlastné remixy, mashupy a dubplates.

Odporúčame

iná akcia

Deň otvorených dverí v Slovenskom technickom múzeu

So 26.10.2019 / Múzeum dopravy
odporúčame!
festival

Mesiac fotografie 2019

29.10.2019 - 2.11.2019 / Bratislava
odporúčame!
Prechádzka / exkurzia

Po stopách horských ľudí

Pi 1.11.2019 / Zochova Chata
odporúčame!
film

Ostrým nožom

Ľudovítovi zavraždili neonacisti jediného syna. Kvôli nefunkčnému súdnemu systému sú však tí istí páchatelia prepustení na...Viac
Ne 17.11.2019 / Kino Lamač
odporúčame!