koncert

Andy the Doorbum (USA) + Modré hory

Prapodivný pesničkár z Los Angeles Andy the Doorbum sa vracia na Slovensko a znova pri tom budú aj Modré hory.
odporúčame!
23.06.2024, Ne
Pink Whale
20:00

Andy The Doorbum 

Hovoriť o folku by bolo nefér, veď dunia pod tým beaty, lo-fi to tiež nie je, a ku všetkému to trocha pripomína aj divadelné predstavenie. Andy je pesničkár, básnik, všetko, a vedz, že na jeho koncert istotne nezabudneš.

Bene o ňom rapuje v skladbe "Luxus clan" - "v daktorých vesmíroch sme lúzri, a je to oka, v tom našom sa boh volá Andy the Doorbum". Prídi si vypočuť tohto modrohorského boha, ktorý Modrákom hosťuje v dvoch skladbách na albume Luxus clan a to "WTF is Winnetou?" a "taktotoánotaktotoznie".

Píše a nahráva vlastnú hudbu už od 9 rokov, najprv na boomboxoch so svojou plyšovou kapelou, potom na kazetové magnetofóny a nakoniec na digitálne konzoly. Meno „Andy the Doorbum“ vzniklo, keď začal pracovať ako biletár v punk-rockovom bare The Milestone Club (od roku 1969) v Charlotte, Severná Karolína.

Tam mu dali prezývku vďaka jeho neupravenému vzhľadu a 7 dňovému pracovnému rozvrhu. Keď nadišiel čas, aby vydal album, zatiaľ čo prijímal vstupné a rozdával náramky, meno sa naňno nalepilo.  Od roku 2005 vystupuje ako umelec pod týmto menom.

Vydal šesť plnohodnotných albumov, tri EP a početné split vydania s inými umelcami, ako aj prispieval do rôznych hudobných kompilácií a nezávislých filmových soundtrackov / partitúr.

Jeho umelecké diela a kostýmy sa objavili aj v niekoľkých nezávislých filmoch a svojimi kresbami a vizuálmi prispel k viacerým výstavám  Bola mu tiež udelená cena Artist in Residence v Goodyear Arts v Severnej Karolíne.

Modré hory majú po piatich rokoch nový album a prídu ho predstaviť aj do tvojho mesta.

Modré hory, Big beat, Luxus clan a teraz Čudne slávni. Štyri albumy, pár mixtapeov a kopec koncertov a zas raz na cestách. Veľa žvástov, beaty, tóny, všetko. Čudne slávni Lyrik, Bene a Roland Kánik, jedno pódium a veľká radosť z hrania. Vraj rap pre starších, vravia niektorí, no týmto trom chlapcom je to jedno, ide o hudbu a tú zbožňujú.

Vstupné: predpredaj 12€/15€

Odporúčame

koncert

BJD 2024: GoGo Penguin

So 19.10.2024 / A4 Studio, Trnavská cesta 49
odporúčame!
výstava

Rudolf Fila - Načo je nám umenie

Keď niekto povie „Rudolf Fila“, nabehnú nám jeho dekonštrukcie – diela, v ktorých pracoval s fenoménom sily a sebavedomým,...Viac
15.5.2024 - 11.7.2024 / TOTO! je galéria
odporúčame!
film

Osem hôr

24.6.2024 - 25.6.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
výstava

Károly Divald a jeho synovia

Monografická výstava Károlya Divalda predstavuje prvé súhrnné umeleckohistorické spracovanie jeho života a fotografickej...Viac
28.6.2024 - 6.10.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!