koncert

Andrea Zimányiová & Band - Vianočný koncert spievaného šansónu

Slovenská multižánrová speváčka Andrea Zimányiová si pre svojich fanúšikov pripravila Vianočný koncert spievaného šansónu, na ktorom si budú môcť návštevníci vypočuť známe domáce a svetové šansóny v mimoriadnom umeleckom prevedení a nápaditých aranžmánoch.
Táto akcia sa konala v minulosti

Na koncerte zaznejú nielen autorské skladby z debutového albumu Okno do duše ale aj novšie piesne. Počas večera zaznie tvorba od Juraja Buriana, Adrieny Bartošovej, Viliama Majera a iných autorov.

Žánrovo pestré a inštrumentálne nápadité diela  s vynikajúcimi domácimi  textami od Zora Laurinca, Moniky Kozelovej a iných s presahom k iným žánrom, sú zárukou jedinečného  umeleckého zážitku.

Koncert nadväzuje aj na tradíciu  šírenia idey šansónových večerov režiséra Jozefa Bednárika pre ktorého bola Andrea Zimányiová akýmsi precítením a naplnením myšlienky spievaného šansónu.

S úctou a odkazom  k spievanému šansónu tak zaznejú  obľúbené Bednárikové šansóny a autorská tvorba talentovanej speváčky.

A zaznie aj jedno malé  prekvapenie v podobe piesne, ktorú hrá kapela iba pri výnimočných príležitostiach, akým je práve obdobie adventu a blížiacich sa Vianoc.

 

Obsadenie kapely:

Andrea Zimányiová - spev
Katarína Belicza - gitara
Anton Zajaček - bicie
Tamás Belicza - basgitara
Erik Dimitrov - klavír
Viliam Majer - akordeón

 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Art-Music - umelecká agentúra. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

výstava

Lucia Dovičáková - Jana Hojstričová - Kundy Crew

Spoločnou témou prvého tohtoročného výberu nových akvizícií je „ženský hlas“ - diela autoriek, ktoré sa kriticky, sarkasticky či...Viac
1.2.2024 - 14.4.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
film

Napoleon

Epická dráma zobrazuje život legendárneho francúzskeho panovníka Napoleona Bonaparteho (Joaquin Phoenix), približuje jeho...Viac
26.2.2024 - 27.2.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
divadlo

Nevesta

28.2.2024 - 6.3.2024 / Divadlo Astorka Korzo ´90
odporúčame!
film

Bastard

Šiesty celovečerný film Nikolaja Arcela je vynikajúcou historickou drámou s fenomenálnym Madsom Mikkelsenom v hlavnej úlohe...Viac
Cinema City Eurovea / Kino Film Europe / Kino Lumière
odporúčame!