koncert

Alan Bartuš feat. Hodek & Hodek (Live Jazz)

Jeden z najväčších slovenských jazzových talentov, len 22-ročný klavirista Alan Bartuš, sa po štúdiu v New Yorku vracia do Bratislavy. V Nu Spirit Bare s ním vystúpia aj ďalší zástupcovia mladej jazzovej generácie, bratia Hodekovci.

Táto akcia sa konala v minulosti

Alan Bartuš je držiteľom prestížneho ocenenia Ö1 Jazz Prize a v septembri sa chystá na jednu z najprestížnejších jazzových škôl sveta - Manhattan School of Music v New Yorku. 2022 sa stáva víťazom solo piano súťaží "Excellence Piano Awards", "Grand Maestro Piano Competition" a vydáva svoj solo piano album s názvom "Solology".

Napriek svojmu mladému veku má Alan na konte trojicu albumov a spolupráce s menami ako Jerry Bergonzi, Tim Armacost, Gregory Hutchinson, Peter Erskine a mnoho ďalších. 2023 sa stáva absolútnym víťazom prestížnej súťaže Artadea Jazz Competition.

Alan Bartus is an amazing young pianist and composer who has created an album of beautiful and contemporary music. He is a unique voice who is just at the beginning of a great musical voyage. It will be exciting to see what will come from this incredible talent.

Peter Bernstein, New York

Album Born in Millennium nadväzuje na projekt Connectivity, ktorý v roku 2021 nahral spolu s otcom, kontrabasistom Štefanom Bartušom. Obaja pravidelne spolupracujú s renomovanými hudobníkmi a aj na aktuálnej nahrávke, ktorú Bartuš dokázal až na jedinú výnimku vystavať z vlastných kompozícií, sa objavuje legendárny americký bubeník Gregory Hutchinson.

Vstupné: predpredaj od 12€ (čoskoro)

Odporúčame

výstava

Umenie v tržnici - Bubliny Lousyho Aubera

28.6.2024 - 30.8.2024 / Stará tržnica
od vás odporúčame!
vážna hudba

Sean Shibe (GB)

Škótsky gitarista Sean Shibe je prototypom súčasného mladého umelca, ktorý rúca akékoľvek zaužívané klasické stereotypy.Viac
Ut 23.7.2024 / Ponton, Tyršovo nábrežie
odporúčame!
vážna hudba

EnsembleSpectrum: James Tenney - Harmonic Space

V roku 2024 si svet pripomína 90. výročie narodenia amerického skladateľa Jamesa Tenneyho, jedného z najpoprednejších osobností...Viac
Ne 30.6.2024 / Koncertná sieň Klarisky
odporúčame!
divadlo

Môj dobrý kamarát

Skvelá francúzska komédia Erica Assousa spojí dva manželské páry v kolotoči nedorozumení, poloprávd a situácii, ktoré ak sa vás...Viac
Ne 23.6.2024 / Štúdio L+S
odporúčame!