koncert

Alan Bartuš Trio featuring Gregory Hutchinson (SK/USA)

Oceňovaný klavirista Alan Bartuš predstaví v rámci One Day Jazz Festivalu svoj nový album “Born in Millennium”. Na koncerte zahrá aj s americkou žijúcou legendou - Gregorym Hutchinsonom na bicích nástrojoch, s ktorým na albume spolupracoval.
 

Táto akcia sa konala v minulosti

Alan Bartuš je držiteľom prestížneho ocenenia Ö1 Jazz Prize a v septembri sa chystá na jednu z najprestížnejších jazzových škôl sveta - Manhattan School of Music v New Yorku. 2022 sa stáva víťazom solo piano súťaží "Excellence Piano Awards", "Grand Maestro Piano Competition" a vydáva svoj solo piano album s názvom "Solology".

Napriek svojmu mladému veku má Alan na konte trojicu albumov a spolupráce s menami ako Jerry Bergonzi, Tim Armacost, Gregory Hutchinson, Peter Erskine a mnoho ďalších. 2023 sa stáva absolútnym víťazom prestížnej súťaže Artadea Jazz Competition.

Alan Bartus is an amazing young pianist and composer who has created an album of beautiful and contemporary music. He is a unique voice who is just at the beginning of a great musical voyage. It will be exciting to see what will come from this incredible talent.

Peter Bernstein, New York

Album Born in Millennium nadväzuje na projekt Connectivity, ktorý v roku 2021 nahral spolu s otcom, kontrabasistom Štefanom Bartušom. Obaja pravidelne spolupracujú s renomovanými hudobníkmi a aj na aktuálnej nahrávke, ktorú Bartuš dokázal až na jedinú výnimku vystavať z vlastných kompozícií, sa objavuje legendárny americký bubeník Gregory Hutchinson.

Zostava kapely:

Alan Bartuš – klavír

Štefan „Pišta“ Bartuš – kontrabas

Gregory Hutchinson – bicie nástroje

Vstupné: predpredaj 18€

Odporúčame

iná akcia

Ekovýchova na Kamzíku

Pozývame vás objavovať, bádať, tvoriť, diskutovať a spoznávať svet z nového uhla pohľadu spolu s Daphne - inštitútom aplikovanej...Viac
27.9.2023 - 25.10.2023 / Centrum ekovýchovy a lesnícke arborétum Kamzík
odporúčame!
divadlo

Divadlo K: Jaskyňa

9.10.2023 - 11.12.2023 / Divadlo K, Palackého 5
odporúčame!
prednáška / diskusia

Prečo máme na Hlavnom námestí fontánu?

St 27.9.2023 / Múzeum mesta Bratislavy (MMB)
odporúčame!
vážna hudba

Ensemble Murmur Mori (ITA): Talianska stredoveká hudba

Hudobné teleso Murmur Mori sa po prvý krát predstaví na Slovensku s koncertom venovaným talianskej stredovekej hudbe.Viac
Po 16.10.2023 / Františkánsky kostol Zvestovania Pána
odporúčame!