koncert

[fjúžn]: Aiwa (FR/IQ)

Headlinerom hlavného koncertu festivalu [fjúžn] bude tento rok francúzsko-iracká partička Aiwa. Kapela kombinujúca irackú hudbu s elektronikou, ženským vokálom a rapovaním v arabčine vystúpi v sobotu 22. apríla v bratislavskom klube KC Dunaj.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti


Hudobne sa dá Aiwa prirovnať najmä k Natachi Atlas a kapele Transglobal Undeground, s ktorými aj často spoločne vystupujú. Kapelu založili v roku 1998 vo francúzskom Rennes irackí bratia Naufalle a Wamid, ktorí sa obklopili svojimi francúzskymi kamarátmi: speváčkou Severine, flautistom Gaelom a hráčmi na elektrickú gitaru a bicie Cyrilom a Philom.

Aiwa má na svojom konte tri albumy, z ktorých prvý, eponymný im vyšiel v roku 2003 na kandskom vydavateľstve Wikkid Records a vyvolal nadšené reakcie hudobnej tlače. The Observer Music Monthly ho označil za "vtipný, dobrodružný a vysoko návykový", niektoré skladby z neho sa dostali do rotácií aj na britskom BBC Radio 1.

Po vydaní albumu El Nar, ktorý vyšiel v roku 2006 na značke Wikkid Records, o Aiwe britský denník Guardian napísal, že ak bude niekedy v budúcnosti existovať niečo také ako nový Irak, dostatočne stabilný a sekulárny na to, aby mal vlastnú hudobnú scénu, Aiwa v ňom bude veľkou hviezdou. Zatiaľ hrá kapela aspoň mimo svojej domoviny, v Európe, Amerike a Ázii odohrala už 450 koncertov a ten 451. príde zahrať 22. apríla na Slovensko.[DJ Marrrtin]
Producent a DJ, ktorý je známy pre svoje legendárne párty a battle-breakdance sety, DJ Marrrtin je členom francúzskej crew a hudobného vydavateľstva Stereophonk. Ako jeden z najviac funkie DJov v západnom Francúzsku spolu s kolegom menom Deheb, založili projekt Funky Bijou, ktorý produkuje len tú najlepšiu hudbu, funky a groovy breakbeats.

Marrrtin produkoval hudbu francúzskym rapperom ale aj iným interpretom ako The Nubians, Bams, Rasco, Kojoe z New Yorku, Belle Humble z UK, Dgiz, Sinistre, DJ Netik, DJ Troubl', DJ Atom z legendárnych C2C. DJoval na najvačších francúzskych festivaloch, navštívil Indiu (Bombay a Delhi), svoje zručnosti ukázal v Austrálii, Anglicku a na zásadných podujatiach ako Bboy Unit, IBE, .1000% alebo Hip Hop Arena. Najhorúcejšou novinkou z Marrrtinovej kováčskej dielne je posledný album A BUNCH OF FUNK.

[Beyuz]
Milovník francúzskej kultúry a kvalitnej hudby. Dvorný producent Hafnera, ale aj ďalších raperov, ktorý sa nebojí žiadnych výziev! Za sebou má nespočetné množstvo spoluprác, s ktorých za zmienku stoja napríklad tie s Tonom S. alebo Boy Wonderom. Aktuálne má na konte čerstvú novinku s názvom Lounge Life. Kolekcia inštrumentálnych skladieb je medicínou pre dušu aj telo a vyšla nie len digitálne, ale aj na platni, na labeli ajlavmjuzik. Vo svojom DJskom sete na sobotnom [fjúžn] sounds koncerte skvele dofarbí atmosféru večera.

Podujatie sa uskutoční v rámci 12. ročník festivalu [fjúžn].

Odporúčame

koncert

Plnka: Dwellings / Lightning Glove / Dizzcock / Tea Tralna +

Od posledných zvyškov 90’s rave culture, cez industriálnu špinu a post-punk až k súčasnej hybridizácii klubovej produkcie: šieste...Viac
Pi 23.3.2018 / Fuga
odporúčame!
iná akcia

Bratislavský dobový piknik

Celomestský dobový piknik v duchu prvej polovice minulého storočia, čiže éry medzi rokmi 1900 až 1950.Viac
Ne 1.7.2018 / Sad Janka Kráľa
odporúčame!
film

Miami

Road movie o dvoch sestrách - barových tanečniciach, ktoré unikajú pred gangstrami. Angela - tá staršia - je tanečnicou...Viac
Kino Film Europe / SĽUK
odporúčame!
kurz / workshop

Makrónkový masterclass

Boulanger&Patissiere studio vás pozýva na masterclass venovaný výrobe ikonických francúzskych makróniek.Viac
25.3.2018 - 20.5.2018 / Boulanger&Patissiere studio
odporúčame!