koncert

[fjúžn]: Aiwa (FR/IQ)

Headlinerom hlavného koncertu festivalu [fjúžn] bude tento rok francúzsko-iracká partička Aiwa. Kapela kombinujúca irackú hudbu s elektronikou, ženským vokálom a rapovaním v arabčine vystúpi v sobotu 22. apríla v bratislavskom klube KC Dunaj.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti


Hudobne sa dá Aiwa prirovnať najmä k Natachi Atlas a kapele Transglobal Undeground, s ktorými aj často spoločne vystupujú. Kapelu založili v roku 1998 vo francúzskom Rennes irackí bratia Naufalle a Wamid, ktorí sa obklopili svojimi francúzskymi kamarátmi: speváčkou Severine, flautistom Gaelom a hráčmi na elektrickú gitaru a bicie Cyrilom a Philom.

Aiwa má na svojom konte tri albumy, z ktorých prvý, eponymný im vyšiel v roku 2003 na kandskom vydavateľstve Wikkid Records a vyvolal nadšené reakcie hudobnej tlače. The Observer Music Monthly ho označil za "vtipný, dobrodružný a vysoko návykový", niektoré skladby z neho sa dostali do rotácií aj na britskom BBC Radio 1.

Po vydaní albumu El Nar, ktorý vyšiel v roku 2006 na značke Wikkid Records, o Aiwe britský denník Guardian napísal, že ak bude niekedy v budúcnosti existovať niečo také ako nový Irak, dostatočne stabilný a sekulárny na to, aby mal vlastnú hudobnú scénu, Aiwa v ňom bude veľkou hviezdou. Zatiaľ hrá kapela aspoň mimo svojej domoviny, v Európe, Amerike a Ázii odohrala už 450 koncertov a ten 451. príde zahrať 22. apríla na Slovensko.[DJ Marrrtin]
Producent a DJ, ktorý je známy pre svoje legendárne párty a battle-breakdance sety, DJ Marrrtin je členom francúzskej crew a hudobného vydavateľstva Stereophonk. Ako jeden z najviac funkie DJov v západnom Francúzsku spolu s kolegom menom Deheb, založili projekt Funky Bijou, ktorý produkuje len tú najlepšiu hudbu, funky a groovy breakbeats.

Marrrtin produkoval hudbu francúzskym rapperom ale aj iným interpretom ako The Nubians, Bams, Rasco, Kojoe z New Yorku, Belle Humble z UK, Dgiz, Sinistre, DJ Netik, DJ Troubl', DJ Atom z legendárnych C2C. DJoval na najvačších francúzskych festivaloch, navštívil Indiu (Bombay a Delhi), svoje zručnosti ukázal v Austrálii, Anglicku a na zásadných podujatiach ako Bboy Unit, IBE, .1000% alebo Hip Hop Arena. Najhorúcejšou novinkou z Marrrtinovej kováčskej dielne je posledný album A BUNCH OF FUNK.

[Beyuz]
Milovník francúzskej kultúry a kvalitnej hudby. Dvorný producent Hafnera, ale aj ďalších raperov, ktorý sa nebojí žiadnych výziev! Za sebou má nespočetné množstvo spoluprác, s ktorých za zmienku stoja napríklad tie s Tonom S. alebo Boy Wonderom. Aktuálne má na konte čerstvú novinku s názvom Lounge Life. Kolekcia inštrumentálnych skladieb je medicínou pre dušu aj telo a vyšla nie len digitálne, ale aj na platni, na labeli ajlavmjuzik. Vo svojom DJskom sete na sobotnom [fjúžn] sounds koncerte skvele dofarbí atmosféru večera.

Podujatie sa uskutoční v rámci 12. ročník festivalu [fjúžn].

Odporúčame

party

Smells like 90s: Puding Pani Elvisovej DJ set

So 24.6.2017 / Nu Spirit Club
odporúčame!
koncert

Otvorenie sezóny v Schaubmarovom mlyne

Schaubmarov mlyn v Pezinku čaká v roku 2017 viacero noviniek – čiastočná rekonštrukcia areálu, dobudovanie nových služieb,...Viac
Ne 2.7.2017 / Schaubmarov mlyn v Pezinku
odporúčame!
iná akcia

Korunovačné slávnosti 2017

Korunovačné slávnosti v Bratislave patria medzi najväčšie kultúrne podujatia na Slovensku a zážitkovým spôsobom približujú...Viac
23.6.2017 - 25.6.2017 / Bratislava
odporúčame!
Prechádzka / exkurzia

1.Pešia: Lamačom i Dúbravkou

Hneď počas prvej vlastivednej prechádzky šiestej sezóny zabŕdnete do novej lokality.Viac
Ne 25.6.2017 / Vrančovičova
odporúčame!