koncert

Áine O’Dwyer (GB)

Tvorba Áine O’Dwyer sa zaoberá konceptuálnymi idiómami zvukového umenia a tradičnými kompozičnými technikami, ktoré zahŕňajú širšiu estetiku zvuku a jeho vzťah k prostrediu, času, publiku a štruktúre.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Áine O’Dwyer žije a pracuje medzi Írskom a Spojeným kráľovstvom. Vyštudovala Limerick School of Art and Design v roku 2006 a Slade School of Art v roku 2011.

O’Dwyerovej práca je inšpirovaná štúdiom individuálnych charakterových čŕt píšťalových organov. Každý organ je starostlivo zladený s rozmermi budovy, v ktorej je umiestnený, čo mu umožňuje dôverne sa spojiť s jeho okolitou architektúrou.

Myšlienka všeobjímajúceho hraničného priestoru ako rozšírenia nástroja je základným kameňom jej umeleckého skúmania a jadrom jej živých vystúpení.

Po Eliane Radigue a Frédéric Blondy, Charlemagne Palestine či Anne Von Hausvolf pôjde o ďalšiu z velkolepých organových bodiek za festivalom. Povinnosť pre fanúšikov Ellen Arkbro, Sarah Davachi, či Kali Malone.

Koncert je súčasťou festivalu Next 2032. Pozrite si kompletný program.

Odporúčame

koncert

Piazzolla v Moyzeske & Slovak Nuevo Quinteto

So 9.3.2024 / Moyzesova sieň
odporúčame!
divadlo

Divadlo SkRAT: Punctum contra punctum

Punctum contra punctum [lat.] — Bod proti bodu. Kompozičná technika využívaná vo viachlasnej hudbe, spájajúca na harmonickom...Viac
Ut 27.2.2024 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
vážna hudba

Saxophobia: Koncert 80-členného saxofónového orchestra

Ak si neviete predstaviť, ako môže znieť orchester zložený iba zo saxofónov, tak príďte v nedeľu 3. marca do Slovenského rozhlasu...Viac
Ne 3.3.2024 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!
divadlo

Konformista

Príbeh o túžbe nájsť svoje miesto v spoločnosti aj za cenu krvi.Viac
24.2.2024 - 4.4.2024 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!