koncert

52 Hertz Whale (krst) + Lazer Viking (CZ) + hostia

Po piatich rokoch od debutu prichádzajú 52 Hertz Whale s dlho očakávaným albumom Present Sense Impression a čerstvým setom.

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Melodramatická a nostalgická atmosféra, abstraktnejšia lyrika, reverbované gitarové vrstvy, existenčný, až na samotné jadro naliehajúci vokálny prejav a k tomu prekvapivo chytľavé akordové progresie. To je skratkovitá definícia zvuku dlho očakávaného druhého albumu pätice 52 Hertz Whale, ktorej intenzívny koncertný prejav už stihol zakliať každého, kto sa aspoň raz za čas vydá do alternatívnejších slovenských vôd.

52 Hertz Whale sú tiež jednou z najsľubnejších domácich zostáv z hľadiska vývozu do zahraničia – svedčí o tom aj fakt, že svoju klubovú jeseň naštartovali štyrmi koncertmi v Poľsku a Litve.

V rámci svojho zvuku interpretujú britské gitarové trendy dlhodobo po svojom, ale najmä patria medzi tých pár kapiel, ktoré pochopili esenciálnu dôležitosť záživného živého vystúpenia. Ich koncerty majú až rituálny charakter, vďaka čomu neomrzí vidieť ich znova a znova.

Žánrovo oscilujú na pomedzí post rocku, post punku, alternative a post hardcore. Ich hudba znie síce tvrdo, ale zároveň má v sebe niečo z grungovej rozorvanosti a clivej melanchólie alternatívnych kapiel. Tvorba "Veľrýb" by sa dala charakterizovať ako tvrdší pokračovateľ nezávisláckych gitaroviek zo začiatku 90tych rokov ako Pale Saints či Ride.

Spolu s 52 Hertz Whale sa predstaví aj pražský hudobník a producent Lazer Viking. Spomedzi mnohých projektov na ktorých sa činil, produkčne spolupracoval aj s 52 Hertz Whale. Sám sa pritom zaoberá gitarovou tvorbou, hoci na jeho recentných nahrávkach zaznamenáva značný odklon do vôd elektronickej hudby v podobe synth-popu.

Vstupné: 10 €

 

Odporúčame

výstava

Ľudia a mesto. Dejiny Bratislavy

Nová výstava Ľudia a mesto. Dejiny Bratislavy predstavuje obraz mesta a jeho obyvateľov a obyvateliek od konca 13. storočia po 90...Viac
23.9.2022 - 26.3.2023 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
odporúčame!
divadlo

Staré dámy

Jedna žila v prepychu a v dobrej štvrti, druhá v chudobe a v kolónii na predmestí. Jedna je elegantná dáma, druhá celý život...Viac
Pi 9.12.2022 / Štúdio L+S
odporúčame!
výstava

NCD22: Národná cena za dizajn

Národná cena za dizajn - Komunikačný dizajn. Výstava prezentuje 149 projektov zaradených do 11. kategórií, ktoré vybrala...Viac
6.10.2022 - 18.12.2022 / Galéria dizajnu Satelit
odporúčame!
trh / gastro

Malý vianočný trh

Ne 4.12.2022 / Horáreň - Horský park
odporúčame!