koncert

52 Hertz Whale (krst) + Lazer Viking (CZ) + hostia

Po piatich rokoch od debutu prichádzajú 52 Hertz Whale s dlho očakávaným albumom Present Sense Impression a čerstvým setom.

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Melodramatická a nostalgická atmosféra, abstraktnejšia lyrika, reverbované gitarové vrstvy, existenčný, až na samotné jadro naliehajúci vokálny prejav a k tomu prekvapivo chytľavé akordové progresie. To je skratkovitá definícia zvuku dlho očakávaného druhého albumu pätice 52 Hertz Whale, ktorej intenzívny koncertný prejav už stihol zakliať každého, kto sa aspoň raz za čas vydá do alternatívnejších slovenských vôd.

52 Hertz Whale sú tiež jednou z najsľubnejších domácich zostáv z hľadiska vývozu do zahraničia – svedčí o tom aj fakt, že svoju klubovú jeseň naštartovali štyrmi koncertmi v Poľsku a Litve.

V rámci svojho zvuku interpretujú britské gitarové trendy dlhodobo po svojom, ale najmä patria medzi tých pár kapiel, ktoré pochopili esenciálnu dôležitosť záživného živého vystúpenia. Ich koncerty majú až rituálny charakter, vďaka čomu neomrzí vidieť ich znova a znova.

Žánrovo oscilujú na pomedzí post rocku, post punku, alternative a post hardcore. Ich hudba znie síce tvrdo, ale zároveň má v sebe niečo z grungovej rozorvanosti a clivej melanchólie alternatívnych kapiel. Tvorba "Veľrýb" by sa dala charakterizovať ako tvrdší pokračovateľ nezávisláckych gitaroviek zo začiatku 90tych rokov ako Pale Saints či Ride.

Spolu s 52 Hertz Whale sa predstaví aj pražský hudobník a producent Lazer Viking. Spomedzi mnohých projektov na ktorých sa činil, produkčne spolupracoval aj s 52 Hertz Whale. Sám sa pritom zaoberá gitarovou tvorbou, hoci na jeho recentných nahrávkach zaznamenáva značný odklon do vôd elektronickej hudby v podobe synth-popu.

Vstupné: 10 €

 

Odporúčame

koncert

Slobodná Európa & Bez ladu a skladu

Turné po ôsmych slovenských a českých mestách je jedinečnou príležitosťou, ako si užiť obe legendy na jednom pódiu. Parné valce,...Viac
So 27.4.2024 / Majestic music club
odporúčame!
party

Hochspannung!: MCMLXXXV (DE)+ Domizako + Microchic & more

Pi 1.3.2024 / Subdeck
odporúčame!
koncert

Jarné BJD: Mike Stern Band

Ut 21.5.2024 / Majestic music club
odporúčame!
divadlo

Generácia Z: Sused, ktorého nechcem

19.3.2024 - 21.4.2024 / DPOH
odporúčame!