koncert

2 gitary - 2 svety: Shaun Ferguson (KAN) + Peter Luha

Na Slovensko prichádzajú kanadský umelec Shaun Ferguson, ktorý predstaví jedinečný hudobný projekt v spolupráci so skvelým slovenským gitaristom Petrom Luhom.
Táto akcia sa konala v minulosti

Kanadský skladateľ, hudobník a spevák Shaun Ferguson zavíta v rámci svojho turné na konci augusta aj na Slovensko vďaka slovenským kontaktom s novou ale veľmi aktívnou platformou MusiConnect Canada. So svojím komorným ansámblom sa predstaví v Dánsku, Taliansku, Slovinsku, Maďarsku a na Slovensku odohrá až tri koncerty. Hneď po účinkovaní na festivale Lodenica v Piešťanoch 31. augusta so svojím ansámblom bude pokračovať spoluprácou so skvelým slovenským gitaristom Petrom Luhom, ktorý u nás úspešne koncertoval 1. júla spolu s viedenským spevákom a skladateľom, pochádzajúcim z Nyamandlovu v Zimbabwe, Futurelove Sibanda. Ich prvý spoločný koncert si diváci budú môcť vychutnať v krásnom priestore Nemeckého evanjelického kostola v Modre 3. septembra a hneď druhý koncert 4. septembra sa odohrá v práve v  Siedmej strune!

---------

Vstup: 5€ na mieste pre koncert v Modre / vstup je dobrovoľný pre koncert v Siedmej strune


Foto zdroj: acadiainternational.org

Shaun Ferguson
gitarista a skladateľ zaujme vďaka svojej modernej, voľnej a transcendentnej inštrumentálnej hudbe a jeho intímne kompozície dokážu očariť hudobných nadšencov aj menej skúsených divákov. Narodil sa a vyrastal v Novom Brunswicku a už takmer dvadsať rokov venuje svoj život komponovaniu a hraniu. Jeho druhý album Résilience bol vydaný v decembri 2017. Debutoval v roku 2011 albumom Ascensions. Ako hudobník je samouk, ktorý sa vždy spoliehal na svoje inštinkty v komponovaní a skúmaní rôznych hudobných foriem, ktoré sú v súlade s jeho hudobnými predstavami. Svoje gitarové zručnosti dokázal preniesť na mnoho ďalších strunových nástrojov, najmä na violončelo a basovú gitaru, ako aj na rôzne bicie nástroje. Hráva so svojím komorným zoskupením ale aj ako sólista, ktorý publikum strhne svojou muzikalitou v rámci "One Man Show". So skutočnou vášňou pre umenie vo všetkých jeho formách sa Shaun rád zapája do projektov, ktoré kombinujú poéziu, výtvarné umenie, tanec a hudbu.

Peter Luha
​​​​​​​slovenský multižánrový gitarista, spevák, skladateľ, producent a pedagóg. Jeho jedinečná virtuózna hra vychádza z pestrého mixu gitarových techník (perkusívne údery, slap, tapping, fingerstyle..). Pri svojich vystúpeniach majstrovsky kombinuje spev, beatbox, hru na špeciálnej gitare, zobcovej flaute a perkusiách a vďaka technike takzvaného loopingu dokáže sám zastúpiť celú kapelu. Jeho majstrovstvo si všimli aj v zahraničí. Peter Luha je oficiálnym hráčom viacerých prestížnych svetových značiek – gitár Ortega /DE/, Framus /DE/, TheBone /CH/ a Klema /SK/, strún Elixir /US/, snímačov K&K Sound /US/. Sólovo koncertoval v mnohých krajinách Európy, ale aj v Mexiku či Indii. Viackrát vystúpil vo Wiener Konzerthaus ako hosť svetoznámeho dua Igudesman & Joo spolu s Wiener Symphoniker alebo Tonkustler orchestra. Spolu so skupinou Persona Grata vystúpil v rokoch 2015 a 2019 aj s legendou žánru – Dream Theater.

Odporúčame

koncert

Billy Barman

Št 23.4.2020 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Iva Bittová & Dunaj

So 25.4.2020 / Ateliér Babylon
odporúčame!
prednáška / diskusia

1000 rokov histórie

17.3.2020 - 10.11.2020 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
odporúčame!
prednáška / diskusia

Slovakia Going Zero Waste 2020

Ne 26.4.2020 / Stará tržnica
od vás odporúčame!