koncert
party
iná akcia

Urban Market 2017 Winter Edition

Urban Market 2017 (Winter Edition) sa uskutoční na novom mieste. Areál Mlynica nájdete na Turbínovej ulici, v mestskej časti Nové Mesto, medzi ulicami Rožňavskou a Vajnorskou

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Urban Market je popredným kultúrno-spoločenským podujatím, ktoré v sebe spája živý dizajnový trh súčasnej umeleckej a kreatívnej tvorby, prezentáciu profesionálnej módy, dizajnu a umenia, ako aj pestrý kultúrny program, edukačné aktivity a tvorivých ľudí z rôznych odvetví umenia v jednom čase na jednom mieste.

Aktuálne vydanie zimného Urban Marketu sa pýši rekordným množstvom prihlásených predajcov a značiek. Ak uprednostňujete pred masovou výrobou originálne produkty od lokálnych značiek zo Slovenska alebo Čiech, Urban Market je tým pravým podujatím, ktoré treba navštíviť. Vyberať si budete môcť spomedzi vyše 140 značiek a tvorcov módy, šperkov a doplnkov, produktov pre deti, ale aj ručne vyrábanej prírodnej kozmetiky a dizajnových doplnkov do domácnosti.

Otváracie hodiny:
08.12.2017: 16:00 – 00:00 (predajná časť do 21:00)
09.12.2017: 11:00 – 03:00 (predajná časť do 21:00)
10.12.2017: 11:00 – 19:00 (predajná časť do 18:00)

Okrem predajnej časti Urban Market vždy ponúka tiež bohatý sprievodný program a inak tomu nebude ani tento rok. Prednášky a diskusie venované architektúre, hudobné koncerty, tvorivé dielne pre malých aj veľkých, na výber toho bude naozaj mnoho. 

Program
Piatok, 8.12.

16:00 / dj set / Bobsan
Bobsan alebo Marek Bohunický patrí medzi najznámejšie postavičky bratislavskej scény. Svoj život zasvätil architektúre a hudbe. Jeho remixy skladieb od kapiel Billy Barman, Para alebo Puding Pani Elvisovej ste už určite začuli na nejednej párty.
18:00 / diskusia / Industriálna architektúra minulosti. Akú má budúcnosť?
Akú budúcnosť má architektúra minulosti a kedy sa industriálnu budovu oplatí zachovať. O téme, ktorá posledné roky stále viac rezonuje v spoločnosti, sa budú pod vedením Ing. Miloty Sidorovej, phD. Rozprávať zástupcovia architektonickej obce, developeri aj občianski aktivitsti.
20:00 / prednáška / Singularch: Fakt (DE)
Priaznivcov architektúry poteší prezentácia štúdia Fakt, za ktorým stoja štyria mladí nemeckí architekti, ktorí radi experimentujú na hraniciach architektúry.
21:00 / prednáška / Clubovka: deForm (CZ)
Clubovka na zimnom markete odprezentuje “československé” dizajnérske duo deForm, ktoré sa zameriava na produktový dizajn, nábytok či interiér.
22:00 / dj + vj set / Juraj Peták (Purist) + VJ Mikaela
Záverečné chvíle prvého dňa Urban Marketu vám spríjemní spevák kapely Purist, Juraj Peták. Ten sa tento raz predstaví v roli DJa a producenta, sekundovať mu s peknými vizualizáciami bude VJ Mikaela.


Sobota, 9.12.
11:00 / dj set / Beyuz
Setom plným príjemnej hudby vás v sobotu už pri otvorení privíta Beyuz. Ako producent spolupracoval s množstvom slovenských rapperov, na konte má aj sólové releases, kde sa viac venuje inštrumentálnej hudbe. Najnovšie mu vychádza platňa s názvom Organika. Pre rádio FM zostavuje playlisty Už je dobre_FM.
14:00 / hudobné vystúpenie pre deti / Notový Danny
15:00 / diskusia / Curaprox Goes Green alebo môže kefka z plastu pomôcť Slovensku triediť odpad?
Dozviete sa aj to, ako môže plastová kefka pomôcť Slovensku triediť odpad.
17:00 / koncert / No Brake (Demovnica_FM)
Kapele No Brake vyšiel v roku 2013 debutový album Hands Indie Air a so Singlom New Hope vyhrali súťaž Demovnica_FM a potom viackrát aj hitparádu Rádia_FM Osmička. Rok 2017 na jar privítali druhým štúdiovým albumom Noise Blast.
18:00 / koncert / Queer Jane (Demovnica_FM)
Chytľavé melodické piesne Queer Jane vám pripomenú 60. roky. Na Urban Markete zahrajú piesne z debutového albumu Flowerville, ako aj najnovšej dosky Home, ktorá uzrela svetlo sveta začiatkom tohto roka.
19:00 / diskusia / Startitup: Slováci, ktorí robia zo Slovenska eko raj
Ktorí Slováci majú potenciál urobiť z našej krajiny eko raj?
20:30 / koncert / Nightlines
Nightlines, vlastným menom Dominik Kopcsay, je hudobný skladateľ, elektronický hudobný producent a spevák z Bratislavy. Jeho tvorbu charakterizujú elektronické, pestré produkcie so spevom a slovenskými textmi.Nedávno mu pod hlavičkou vydavateľstva ajlavmjuzik vyšiel album s názvom Protisvit. 
21:30 / koncert / Načeva + DJ Five + Tentato (CZ)
Česká speváčka Monika Načeva predstaví svoj nový album Průvan v hlavě, na ktorom spolupracovala s DJ Five, ako aj slovenským beatmakerom Tentato. Krehké slová spievané drsne zamatovým hlasom Načevy dopĺňajú temne vŕzgajúce a úderné beaty.
22:45 / koncert / NVMERI
Slovenská kapela na svetovej úrovni, aj tak sa právom dajú charakterizovať NVMERI. Tento rok im vyšiel už tretí štúdiový album s názvom I don’t think so, ktorý sa stretol s množstvom pozitívnych ohlasov od fanúšikov aj odbornej verejnosti.
00:00 / dj set / Inkwall
S novým albumom sa hlási aj mladý talent slovenskej elektronickej scény Inkwall. Vo svojej tvorbe sa nebojí experimentovať s rôznymi žánrami, o čom vás presvedčí aj skladbami z najnovšieho počinu One Life In Delhi.
01:30 / dj set / Biomat
Jeden z veteránov na slovenskej elektronickej hudobnej scéne. Biomat okrem Djingu a hudobnej produkcie ovláda aj umenie turntablismu. Príďte sa presvedčiť.


Nedeľa, 10.12.
11:00 / dj set / MtotheG
Nedeľnú náladu vám na uvítanie vytvorí MtotheG. Vydavateľ, producent, promotér a zberateľ vinylov, ktorý stojí za urbánnou značkou ArtAttack aj vydavateľstvom ajlavmjuzik.
14:00 / divadlo pre deti / Divadlo FÍ: Recept na leva
15:00 / koncert / Silvia Speaks
Silvia Speaks je nový, darkpopový projekt na slovenskej scéne. Vo svojej tvorbe používa klavírne tóny v kombinácii s mikroelektronikou a synthovými zvukmi zabalené v expresívnych textoch. 
16:00 / koncert / Prie100R (Demovnica_FM)
Kapela prie100r má na konte videoklip k debutovej skladbe “Pod krídlami z oleja” a so skladbou “Modelujem z vône” sa úspešne umiestnili v súťaži Demovnica_FM ako víťazi 169. kola. Okrem živých hraní sa pilne venujú nahrávaniu ďalších skladieb s jasným cieľom vydať v roku 2018 svoj debutový album.
17:00 / koncert / Stereofox (Demovnica_FM)
Elektronicko-gitarové duo s nádychom psychedélie. Viktória Šmídová a Radim Kocourek tvoria presne štruktúrované piesňové formy, ktoré striedajú abstraktné improvizované pasáže. Do sveta zatiaľ vypustili jeden demo album s názvom Layers.
18:00 / dj set / WhiteAss
Trnavský DJ WhiteAss má za sebou koncertné vystúpenia so Strapom, aj živelné akcie v rodnom meste. Urban Market ukončí selekciou hudby nesúcou sa v duchu hip hopu, turntablismu a scratchu.

Workshopy
Sobota, 9.12.
11:30 / workshop / Workshop s Bublinou
13:30 / workshop / Upcykle workshop recyklovaného materiálu s Nosene
15:30 / workshop / Recyklované vianočné ozdoby od Juhasz Marta Jewelry
17:30 / workshop / Výroba recyklovaných obalov na jedlo s Bagbet
Nedeľa, 10.12.
11:30 / workshop / Workshop s Bublinou
13:30 / workshop / Výroba recyklovaných obalov na jedlo s Bagbet
15:30 / workshop / Upcykle workshop recyklovaného materiálu s Nosene
17:30 / workshop / Recyklované vianočné ozdoby od Juhasz Marta Jewelry

Vstupné
Denné vstupné (platí iba v daný deň): Piatok: 2 € / Sobota: 4 € / Nedeľa: 2 €
Permanentka (platí na všetky tri dni): V predpredaji a v piatok na mieste: 5€

Téma: Minimal
Striedmosť je slovo, ktoré dnešnú uponáhľanú dobu určite nevystihuje. Preto sme sa rozhodli pre trochu netradičný krok – ukázať predvianočné obdobie ako časť roka, kedy je dobré sa zamyslieť a nerobiť unáhlené rozhodnutia. Počkať a klásť si otázky.

Ako to už býva zvykom, posledné vydania Urban Marketu mávajú svoju tému. Tou aktuálnou bude Minimal. Nie však iba ako estetická forma alebo spôsob umeleckého vyjadrenia. Minimálny môže byť aj náš vplyv na životné prostredie – napríklad prostredníctvom výrobkov, ktoré nakupujeme.  Kvalita je naozaj viac ako kvantita.

Zaostrené bude na značky a firmy, ktorých princípom je ekologická či lokálna výroba, trvalo udržateľný rozvoj alebo recyklácia. Predstavení však budú aj tvorcovia, ktorých výrobky charakterizuje láska ku striedmemu dizajnu. 

Mlynica

Odporúčame

iná akcia

Zatmenie mesiaca vo vinohradoch

Po trojročnej prestávke budete mať opäť možnosť pozorovať úplne zatmenie mesiaca.Viac
Pi 27.7.2018 / Pezinok
odporúčame!
divadlo

Studio 34 / Party Show

Uletená boogie woogie ´70´s party show. Your choice, your show!Viac
So 15.9.2018 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
iná akcia

Živijó, SNG!

Príďte osláviť narodeniny Slovenskej národnej galérie v predvečer 70. výročia jej založenia!Viac
So 28.7.2018 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
film

Muž, ktorý zabil Dona Quijota

Takmer 20 rokov očakávaný film režiséra Terryho Gilliama. Jeho sen o nakrútení tohto rozprávkového dobrodružstva sa mení na...Viac
SĽUK / Kino Lumière / Cinemax Bory Mall
odporúčame!