iná akcia
prednáška / diskusia

Tomáš Sedláček: Dobro a zlo - na prahu novej dekády (webinár)

Zistite, ako sa na výzvy súčasnej spoločnosti pozerá svetoznámy ekonóm a filozof, Tomáš Sedláček!

Táto akcia sa konala v minulosti

Vitajte v novom desaťročí! Pretrvávajúca oligarchizácia a nerovný prístup ku zdrojom, otupovanie hodnôt a zapieranie vedy, doznievanie migračnej krízy, začiatok krízy ekonomickej, hľadanie zmyslu života v práci, technologické pokroky prepisujúce pravidlá a do toho všetkého poriadny škrt cez rozpočet v podobe koronakrízy. Toto je len málo z charakteristík definujúcich dobu, v ktorej žijeme.

Zistite, ako sa na výzvy súčasnej spoločnosti pozerá svetoznámy ekonóm a filozof, Tomáš Sedláček! V jedinečnej online prednáške nám predstaví ekonómiu, nie ako rigidnú náuku vzorcov a čísel, ale ako krásny odbor hlboko zakorenený v humanitárnych vedách a podelí sa aj o svoje názory, podopreté obsiahlou znalosťou filozofie, histórie, psychológie, umenia a náboženstva. Nenechajte si to ujsť! 

PhDr. Tomáš Sedláček, Ph.D.
je popredný český ekonóm a vysokoškolský pedagóg, patriaci k nejznámějším a najcitovanejším českým ekonómom súčasnosti. V rokoch 2001 až 2003 pôsobil ako poradca prezidenta českej republiky Václava Havla. V rokoch 2004 - 2005 bol poradcom ministra financií. Veľkú časť svojho detstva prežil vo Fínsku a v Dánsku. V roku 2001 sa stal doktorom filozofie na Karlovej univerzite v Prahe. Študoval aj na Yalovej univerzite v USA.

Prednáša ekonómiu a dejiny ekonomických teórií na Fakulte sociálnych vied Karlovej univerzity. Pôsobí aj ako makroekonomický stratég v banke ČSOB. Je členom správnej rady Nadačného fondu proti korupcii. Za svoju hlavnú publikáciu Ekonómia dobra a zla získal v roku 2012 Nemeckú cenu za ekonomickú knihu. Táto publikácia bola preložená do 21 svetových jazykov a zožala úspech aj u zahraničnej kritiky (Financial Times, New York Times, Die Zeit, Frankfurter Allgemeine Zeitung).

Ako webinár funguje?
— Prihlasovanie ľavou zadnou: Na webinár sa môžete pripojiť cez svoj telefón, tablet alebo notebook, nepotrebujete k tomu žiadne ďalšie technické vybavenie. 
— Pred konaním webinára vám v deň jeho konania pošleme na e-mail odkaz, cez ktorý sa na webinár poľahky pripojíte. Ak vstupenku zakúpite v deň konania podujatia, odkaz na webinár vám príde v jednom e-maili priamo s lístkom.
— Zážitok pre aktívnych aj pasívnych poslucháčov: Do webinára sa môžete aktívne zapojiť a klásť otázky, ale zároveň je určený aj pre tých účastníkov, ktorí chcú radšej len počúvať. 
— Live stream webináru sa vysiela prostredníctvom platformy Vimeo, priamo vo vašom internetovom prehliadači. Nie je preto potrebné nič inštalovať ani sa niekde registrovať.

Výhody webinára:
— Zúčastniť sa ho môžete z pohodlia vášho domova alebo kancelárie.
— V najbližších dňoch po uskutočnení webinára dostanete záznam, ktorý vám bude k dispozícii po dobu 30 dní.
— Efektívnejšie využitie vášho času bez potreby cestovania.
— Možnosti klásť otázky a komunikovať s lektorom webinára.
— Na jeden vstup sa môže zúčastniť celá rodina.

Odpovede na často kladené otázky

Vstupenky za 9€  - 11€

Fb event

Odporúčame

koncert

Semblant

Ne 27.2.2022 / Randal Club
odporúčame!
výstava

Akcia ZET - umenovedná výprava

19.11.2020 - 27.6.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
koncert

The Lumineers

Po 21.6.2021 / Axa Aréna NTC
odporúčame!
letný festival

Festival Atmosféra 2021

6.8.2021 - 8.8.2021 / Hontianske Nemce - Vinice
odporúčame!