iná akcia
burza / blšák

SWAP v KC Dunaj

Green is the new black! Dajte druhý život vašim obnoseným kúskom a osviežte si šatník tými, ktoré nájdete na komunitnej výmene oblečenia a doplnkov! SWAP je pre všetkých, ktorí sa rozhodli vziať udržateľný život do svojich rúk a tiež pre tých, ktorí majú radi vzrušenie z nájdenia nečakaných módnych pokladov. Navyše u nás nájdete priateľskú atmosféru, v ktorej je swapovanie jedna radosť! V sobotu 18. júna od 10:00 do 17:00.
Táto akcia sa konala v minulosti

Čo je SWAP?
Ide o koncept, ktorý znamená vzájomnú výmenu oblečenia, s ktorou prichádza aj k výmene skúseností, názorov a radosti. SWAP je spôsob, ako šetriť prírodu aj vlastnú peňaženku. Je to spôsob ako osviežiť svoj šatník ekologicky a ekonomicky, a to bez výčitiek svedomia.

Ako funguje SWAP?
Princíp je jednoduchý. Vy sa vzdáte svojich módnych kúskov, ktoré stále môžu potešiť iných a za výmenu si môžete odniesť také, ktoré potešia vás. Takto spolu prispejeme k recyklácii veľmi priateľským a zábavným spôsobom. Navyše, cez SWAP sa môžete dostať k zaujímavým kúskom a osviežiť svoj šatník o originálne modely od zaujímavých ľudí. 

Ako prebieha SWAP? 
Priniesť môžete viac oblečenia či doplnkov, najviac však desať kusov dokopy. Oblečenie musí byť v dobrom stave, opraté, čisté, voňavé, nepoškodené a suché. Zo SWAPu si môžete odniesť toľko kusov, koľko chcete, ale chceli by sme apelovať na vašu spolupatričnosť a podeliť sa s ostatnými swapármi. 

Čo na SWAP patrí?
- oblečenie dámske, pánske i detské
- topánky v páre 
- tašky a batohy
- doplnky ako slnečné okuliare, opasky, čiapky, rukavice, šály, šatky a šiltovky

Čo na SWAP nepatrí?
Všetko to, čo je hygienicky nevyhovujúce:
- spodná bielizeň, plavky, ponožky, pančuchy, silonky
- bižutéria
- župany, uteráky, obliečky
- kozmetika (ani nová, ani otvorená)
- oblečenie s pokazeným zipsom, bez gombíka či s fľakmi
- roztrhané a zodraté nohavice
- obnosené a zatuchnuté oblečenie 

Čo sa stane s oblečením, ktoré zostane?
Nositeľné a pekné kúsky poputujú buď na ďalší SWAP alebo ich venujeme na Ekocharitu, aby sme pomohli tým, ktorí to práve potrebujú. Vďaka tomu si môžete byť istí, že každý kúsok oblečenia, ktorý k nám donesiete nadobudne zmysluplnú budúcnosť. Ak sa k nám predsa len dostanú veci, ktoré pre svoj stav už nebudú ďalej použiteľné, poputujú na recykláciu a vznikne z nich ďalší produkt.

Vstupné 10€, 7€ pre seniorov, ZŤP a študentov s ISIC-om, zadarmo pre deti do 12 rokov v sprievode dospelého a pre občanov Ukrajiny.

FB event

Odporúčame

výstava

Dvadsať rokov Pamätníka Chatama Sofera

10.6.2022 - 9.10.2022 / Židovské komunitné múzeum
odporúčame!
film

Bratstvo

10.7.2022 - 12.7.2022 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Nouvelle Vague

Št 29.9.2022 / Majestic music club
odporúčame!
film

Leto 85

Režisér François Ozon sa vracia ku koreňom majstrovsky vyrozprávaných príbehov, a v tomto prípade nám dokonale sprostredkuje...Viac
7.7.2022 - 8.7.2022 / Kino Lumière
odporúčame!