iná akcia
trh / gastro

Stredoveké trhy na Bratislavskom hrade

Zažite atmosféru 14.storočia na nádvorí Bratislavského hradu. Brašnár, hrnčiar, tokár, minciar, pisár a ďalší vám ukážu svoje remeslá. ​​​​​​​Plus stredoveká kuchyňa – budete môcť ochutnať tradičné polievky či koláče. Na najmenších čaká stánok „alchymistu“ s nápojmi. Pre dospelých bude pripravené víno podľa starých receptúr.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Občianske združenie Schatmansdorf v spolupráci so SNM – Historickým múzeom si pre vás pripravilo štyri predĺžené víkendy plné remesiel a úžasnej atmosféry na nádvorí Bratislavského hradu. Stredoveké remeselné trhy sa budú konať počas štyroch predvianočných víkendov: 25.-26. novembra (iba sobota a nedeľa), 1.-3. decembra, 8.-10. decembra, a 15.-17. decembra.

Ochutnajte vína, kaše a polievky podľa starých receptúr. Sledujte pri práci tokára, pisára, sokoliara, alebo minciara. Navštívte s deťmi stánok s drevenými hračkami alebo "stredoveký" kolotoč. Alebo si zakúpte výrobky od krajčírov, kováčov, hrnčiarov, sviečkárov, brašnárov, a mnohých ďalších.

Otváracia doba:

Piatky od 12:00 do 18:00 

Soboty a nedele od 10:00 do 18:00

Návštevu Stredovekých trhov na nádvorí Bratislavského hradu odporúčame spojiť aj s návštevou SNM – Historického múzea, kde bude prebiehať ďalší program.

Na vianočnú atmosféru vás naladí výstava betlehemov "Pokoj ľuďom dobrej vôle", ako aj napríklad keramika, ktorá vám rozpovie Príbeh holíčskej fajansy. Tešit sa môžete aj na nočnú komentovanú prehliadku zameraná na osobu architekta Piffla, tvorivé dielne pre rodiny s deťmi, expozíciu Dejiny Slovenska, herojické príbehy Hrdinov odboja, výstavu obrazov a sôch z depozitára SNM – HM a ďalšie výstavy a aktivity.

Stredoveké trhy organizuje Občianske združenie Schatmansdorf Častá, ktoré sa venuje stvárneniu života ľudí v neskorom stredoveku, konkrétne prezentácii historického obdobia prelomu 14. a 15. storočia. Primárne sa zameriava na rekonštrukciu dobových remesiel a hodnovernú ukážku života stredovekého človeka. Vo svojej remeselnej činnosti sa riadi opismi a postupmi z dobových literárnych prameňov, ilumináciami a archeologickými nálezmi, ktoré slúžia ako inšpirácia pre vernú ilustráciu konkrétneho remesla.

Vstup voľný

Odporúčame

festival

Pohoda 2024

Pohoda sa bude konať druhý júlový víkend. Najlepší slovenský festival opäť ponúka výnimočne kvalitnú hudobnú dramaturgiu, nebudú...Viac
11.7.2024 - 13.7.2024 / letisko Trenčín
odporúčame!
divadlo

Divadlo SkRAT: Punctum contra punctum

Punctum contra punctum [lat.] — Bod proti bodu. Kompozičná technika využívaná vo viachlasnej hudbe, spájajúca na harmonickom...Viac
Št 21.3.2024 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
film

Život ako každý iný

Francúzska režisérka Faustine Cros prostredníctvom rodinných archívov i scén zo súčasnosti rekonštruuje portrét svojej matky,...Viac
So 16.3.2024 / Kino Kultúrka Stupava
odporúčame!
film

Samota

Osamelému Gunnarovi vyvlastní štát farmu, ktorá patrila jeho rodine po desaťročia. Toto miesto uprostred ničoho totiž čoskoro...Viac
St 27.3.2024 / Kino Mier Modra
odporúčame!