festival
iná akcia

Showcrates 2019

Štvrtý ročník festivalu Sokratovho inštitútu Showcrates prinesie do Bratislavy tému vzťahu spoločenského aktivizmu a politiky, krst knihy o deradikalizácii aj brazílske favely. 13. marca v KC Dunaj.

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Vzdelávací program Sokratov inštitút budete môcť aj tento rok zažiť v Bratislave na festivale Showcrates. Už 13. marca do KC Dunaj prinesie odpovede na otázky, ako: Čo všetko obnáša vstúpenie do politiky pre aktivistky a aktivistov? Aké sú najčastejšie chyby občianskych aktivistov a aktivistiek a ako im predchádzať? Ako myslieť kriticky a pritom sa nezblázniť? Ako sa žije v brazílskych favelách?

Štúdium na Sokratovom inštitúte, ktoré realizuje CEEV Živica v spolupráci s Technickou univerzitou vo Zvolene inšpiruje, vzdeláva a sieťuje aktívnych ľudí. Pomáha im premeniť aj tie najodvážnejšie filantropické nápady na skutočnosť. Prvého marca sa spúšťa prihlasovanie do jeho 7. ročníka.

Sokratov inštitút absolvovalo už viac ako 100 mladých ľudí, ktorí majú potenciál byť sociálnymi lídrami pôsobiacimi po celom Slovensku. Počas štúdia musí každý študent pracovať na vlastnom projekte s cieľom priniesť konkrétne zmeny vo svojom okolí. Absolventov prepájame, aby z nich vznikla sieť spolupracujúcich miestnych lídrov a spoločne pracovali na nových projektoch.

Túto možnosť chceme dopriať aj vám všetkým, a preto prinášame Sokratov inštitút do Bratislavy na festival Showcrates, kde budete môcť osobne stretnúť jeho lektorov, študentov aj absolventov.

Showcrates prinesie diskusie a workshopy s lektormi, hosťami, študentmi a absolventami Sokratovho inštitútu:

- Matúš Vallo, primátor Bratislavy
- Michaela Hefková, viceprimátorka Nitry, absolventka Sokratovho inštitútu
- Juraj Rizman, hovorca Via Iuris a dlhoročný ekologický aktivista
- Dušan Ondrušek, tréner a zmierovač konfliktov z PDCS, lektor Sokratovho inštitútu
- Ján Markoš, tréner kritického myslenia a šachový veľmajster, spoluzakladateľ Sokratovho inštitútu
- Martin Cerovský, občiansky aktivista z iniciatívy Slatina 2022, absolvent Sokratovho inštitútu

V rámci krátkych "TED talkov" a workshopov budete môcť spoznať aj našich študentov a absolventov cez ich sokratovské projekty, prácu a vášne:

- Simona Andraščiková o zmierňovaní predsudkov cez Harryho Pottera
- Jana Fúsková o alternatívnom rodičovstve
- Andrea Kušnírová o zachovaní šarištiny
- Júlia Kozáková o inklúzii mladých Rómov cez divadlo
- Ján Urban o zapájaní detí do urbanizmu
- Pavol Roman o posunkovej reči

O tom, čo znamenalo žiť 3 predvianočné mesiace vo favele priamo medzi Ipanemou a Copacabanou porozpráva absolvent Sokratovho inštitútu Juraj Havlík. A Dušan Ondrušek pokrstí novú knihu 14 rozhovorov o deradikalizácii "Medzi nami" z dielne CEEV Živica.

„Veríme, že spoločnosť môže výrazne ovplyvniť aj jediný človek, pokiaľ má dosť znalostí, odvahy, nadšenia a sily vytrvať,“ hovorí Juraj Hipš, riaditeľ CEEV Živica a zakladateľ Sokratovho inštitútu.

Kompletný program a viac informácií o festivale nájdete na https://www.showcrates.sk/

Informácie o festivale nájdete aj v udalosti na Facebooku.

Vstupné je dobrovoľné.

Odporúčame

letný festival

Festival Pohoda 2019

Pohoda sa tento rok koná od 11. do 13. júla. Na zozname zatiaľ pecky ako The Roots, Liam Gallagher, Mac DeMarco, The 1975,...Viac
11.7.2019 - 13.7.2019 / Letisko Trenčín
odporúčame!
divadlo

Studio 34 / Party Show

Uletená boogie woogie ´70´s party show. Your choice, your show!Viac
Št 21.3.2019 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

Indietronica: Talkshow

Pi 5.4.2019 / Dunaj˜
odporúčame!
film

Kafarnaum

Príbeh dvanásťročného chlapca, ktorý zažaluje svojich rodičov za to, že mu dali život, je strhujúcou výpoveďou o živote v...Viac
24.3.2019 - 7.4.2019 / Kino Film Europe
odporúčame!