iná akcia
kurz / workshop

Roberta Legros Štěpánková: Komponovať v priestore/ workshop

Workshop zameraný na improvizačnú prax prepojí tanečný tréning s kompozičným zameraním.
Táto akcia sa konala v minulosti

Po naladení sa na vnímavosť tela prostredníctvom niekoľkých somatických zadaní sa budú účastníci vzťahovať k priestoru a venovať sa otázkam ako: Ako svojím tancom odhaľujeme priestor? Ako vieme, kam a kedy sa máme pohybovať? Ako sa vzťahujeme k priestoru vo vnútri a mimo nášho tela? Touto praxou sa v mysli tela rozšíri fenomén priestoru, ktorý bude ďalej sledovaný v kompozičnej práci.

Jedným z cieľov tejto hodiny je kultivovať „kompozičnú myseľ" – zručné rozpoznávanie tela ako sa nachádza v priestore a čase vo vzťahu k iným tancujúcim telám a zemi a ako tvorivá myseľ číta tieto vzťahové tendencie v akcii.

Jedným z „extra“ v tejto práci je, že popri precíznej akcii sa trénuje priame čítanie toho, čo vzniká, a tiež ako sa človeka dotýkajú, fyzicky i metaforicky, poetické a imaginatívne potenciály jeho pohybov.

Workshop sa uskutoční pod vedením lektorky Roberty Legros Štěpánkovej

Partnerom projektu je Platforma pre súčasný tanec, Telocvičňa – Rezidenčné Centrum pre Tanec.

Vstupné:  8 € / 5 € - študenti, taneční profesionáli
Prihlasovanie mailom na: sucasnytanec@gmail.com

Bio:
Roberta Legros študovala tanec od roku 2009 v Španielsku a po celej Európe. Formovala sa v tanečno-pohybovej terapii (2015) v Rotterdame v Holandsku. V súčasnosti žije v Brne v Českej republike (od roku 2017), kde vyučuje tanec, vytvára a uvádza tanečné predstavenia, pracuje ako psychoterapeutka. Od roku 2015 sa venuje výuke tanca. V roku 2019 začala pracovať na Katedre fyzického divadla na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne. Na Masarykovej univerzite rozvíja svoj PhD. výskum venovaný improvizačnej praxi v tanci a psychoterapii. Roberta je spoluzakladateľkou spolku Orbita (2017), kolektívu pre tvorbu, výuku a výskum v oblasti tanca a performatívneho fyzického umenia v Brne.


 


 

 

Odporúčame

výstava

Svety Jindřicha Chalupeckého

Za jeden z najväčších prínosov českého výtvarného kritika Jindřicha Chalupeckého (1910 – 1990) je považovaný jeho podiel na...Viac
23.11.2022 - 19.3.2023 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
koncert

Preßburger Klezmer Big Band

Preßburger Klezmer Band napriek takmer 30-ročnej existencii stále prekvapuje novými zaujímavými projektmi. Kapela, ktorej...Viac
V-klub (Véčko) / Pivnica, Kremeľská 36, Devín
odporúčame!
koncert

Mikrozvuk #30: Irena & Vojtěch Havlovi, Adam Badí Donoval

Št 8.12.2022 / LOM, Mlynarovičova 5
odporúčame!
festival

Autoriáda 2022

28.11.2022 - 4.12.2022 / Rómerov dom, Zámočnícka 10
odporúčame!