festival
letný festival
iná akcia
burza / blšák

Pezinský permoník 2023

Pezinský Permoník je Malokarpatská výstava a burza minerálov, fosílií a drahých kameňov. Zároveň je to kultúrne podujatie, ktoré organizuje Nezisková organizácia Barbora pravidelne každý rok v auguste, tentokrát už 27. ročník.

  Táto akcia sa konala v minulosti

  Permoník prináša okrem množstva fascinujúcich výstav kde návštevníci objavujú čaro toho najkrajšieho čo zem vydala i predajnú burzu na ktorú chodia vystavovatelia a predajcovia nielen zo Slovenska, ale i z Českej Republiky, Poľska, Maďarska a Nemecka. 

  Veľa z nich je vášnivých zberateľov a cestovateľov a môžete sa od nich dozvedieť čo Vás zaujíma v rámci mineralogickej tematiky. Nájdeme tu vzácne kúsky zo všetkých kútov sveta o ktorých sa môžeme dozvedieť zaujímavé informácie, miesta kde boli objavené a pre tých, ktorý idú viac do hĺbky i o ich účinkoch a využití v každodennom živote. 

  Návštevníci si z burzy odnášajú krásne kúsky v podobe minerálov a skamenelín, ale i šperky vyrobené z týchto vzácnych kameňov. 

  Súčasťou podujatia je i bohatý kultúrny program a práve preto je určený pre všetky vekové kategórie kde si každý nájde niečo pre seba, či už to bude malý objavovateľ tajov minerálov, dáma, ktorá bude chcieť rozšíriť zbierku svojich šperkov alebo nadšený zberateľ neopracovaných kameňov alebo ten koho fascinujú skameneliny, ktoré majú milióny rokov.

  Taktiež to môže byť skupinka priateľov, ktorí si chcú užiť letnú atmosféru pri príjemnej hudbe, vychutnať si kvalitné vínko, vybrať si niečo pre seba zo sprievodného programu a zabudnúť na každodenné starosti. Nie je nič krajšie nachvíľu zastaviť čas a vychutnať si čaro prítomného okamžiku čo môže priniesť i čas strávený na Permoníku.

  Medzi stálice v sprievodom programe patrí:

  • Tradičné pouličné ryžovanie zlata, kde si deti i dospelí môžu vyskúšať ako náročne môže byť vyryžovať si čo i len kúsok zlata
  • Hudobný program a vystúpenia rôznych skupín
  • Fascinujúce výstavy
  • Divadielko a kreatívne dielničky pre deti

  Viac info

  Odporúčame

  film

  Traja mušketieri: Milady

  Druhá časť dvojdielnej filmovej adaptácie románu Alexandra Dumasa. Romantický dobrodružný príbeh plný lásky, ľstí, machinácií,...Viac
  Kino Kultúrka Stupava / Kino Pezinok
  odporúčame!
  divadlo

  Tajomné variácie

  So 16.12.2023 / Divadlo vo Veži (Ateliér Maroša Kramára)
  odporúčame!
  výstava

  Archív skrytých významov: Pavel Dias, Tibor Huszár, Karina Golisová

  Výstava sa koná v rámci festivalu Mesiac fotografie 2023. Kurátorka: Miroslava UrbanováViac
  4.11.2023 - 18.2.2024 / GMB - Pálffyho palác
  odporúčame!
  festival

  Mesiac fotografie 2023

  November v Bratislave tradične patrí Mesiacu fotografie. Tento rok budeme môcť už po 33.-krát obdivovať individuálne aj...Viac
  1.11.2023 - 30.11.2023 / Bratislava
  odporúčame!