iná akcia
standup / talkshow

Pančlajn

Nachystajte sa na sviatok smiechu! Vysväťme spoločne nové priestory legendárneho bratislavského podniku Pančlajnom.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Chrám vymeníme za sálu, kalich za mikrofón a krstiť budeme nie tak svätenou vodou, ako skôr chrlením komédie a neutíchajúceho rehotu.

Počas krstín si preveríme vieru v zmysel pre humor a pevnosť stoličiek, z ktorých sa nás na slovo vzatí komici pokúsia vykotiť.

Chorály v podobe najkvalitnejšieho stand-upu budú prezentovať Gabo Žifčák, Michael Szatmary, Tomáš Hudák, Dano Čistý, Milan Docent Sedliak a Peter Petiar Lachký na čele s najvyšším duchovným večera Samom Trnkom. Organistu sme nezohnali, ale Petiar prisľúbil, že čo-to na gitare zahrá. Amen! 

Gabo Žifčák
Otec liehova na vysviacke predsa nemôže chýbať. Tento krát namiesto alkoholu do nás naleje štipľavé gagy a vyženie z nás smútok.

Michael Szatmary
Zástupca vyvoleného národa s nebeským šarmom, ktorý vie za mikrofónom rozpútať armagedon. Ženy kričia aleluja, keď sa Michael zjaví na pódiu a muži padajú do kolien z jeho božského humoru.

Tomáš Hudák
V mene Otca, i Syna i Tomáša Hudáka. Traduje sa o ňom, že pracoval ako exorcista, avšak namiesto relikvií používal prešpekulované vtipy. Cirkev by ho určite neschválila, no my ho vždy vítame s potešením a otvoreným náručím.

Dano Čistý
Z nebies sa síce zniesol, ale svätý určite nie je. Pri jeho vystúpeniach sa mnohí modlia, aby nedostali pruh od chechotu, totiž takú gradáciu, ako má stand-up Dana Čistého, by na zadok posadil aj samotného pápeža.

Docent
Svojim vzhľadom pripomína vyšportovaného mnícha a vo svetle reflektorov na jeho hlave môžeme spozorovať niečo ako svätožiaru. Nenechajte sa však oklamať, jeho nakladačka komédie nebude s kostolným poriadkom.

Peter Petiar Lachký
Nenápadný týpek, večne sa niekde zašíva, aby si mohol trénovať svoje komické sety. Čo na srdci, to na jazyku a nakoniec aj v diváckych brániciach. Zároveň Petiar so svojou gitarou a hudobným talentom preverí aj akustiku sály.

Samo Trnka
Krstný otec večera, ktorý pozbiera milodary a odvďačí sa prvotriednym humorom. Tohto matadora netreba ani predstavovať, alfa a omega Pančlajnu už tradične za mikrofónom chýbať nebude.