standup / talkshow

Pančlajn - 10. narodeniny

Nachystajte si fanfáry, najslovutnejší stand-up dosiahol úctyhodný míľnik stého predstavenia!

 

14.12.2023, Št

Dary nosiť netreba, dôležité je, že sa spoločne opäť do sýta narehotáme tak, ako tomu bolo posledných 99 vystúpení.

Za tú dobu sme dozreli ako vínko a spoločne sme prežili neopakovateľné chvíle záchvatov smiechu a padania do kolien. Slzičku upustíme skôr pri gagoch a vtípkoch, ako pri nostalgických spomienkach, avšak nikomu brániť nebudeme.

Už neuveriteľných desať rokov nás Pančlajn rozosmieva a inak tomu nebude ani vo štvrtok v Kácečku, kedy na deň presne oslávime tento sviatok komédie.

Rokmi overené a vycibrené sety prvotriednych komikov predvedie otiepka humoru v zložení Juraj Šoko Tabaček, Gabo Žifčák, Jakub Lužina, Matej Adámy, Dano Čistý, Joe Trendy a otec-zakladateľ Samo Trnka. Živijó, živijó, živijóóóó nám zaspieva špeciálny hudobný hosť Walter Schnitzelsson.

Juraj Šoko Tabaček
Komik na slovo vzatý, ktorý sa nebojí svojim šušlavým alter egom Šokovať. Svojím darom humoru nás v žiare reflektorov bohato pohostí legenda slovenských pódií Juraj Tabaček.

Gabo Žifčák
Na poriadnej oslave predsa nesmie chýbať poriadna zábava. Okrem správnych postupov konzumácie borovičky, Gabo disponuje jedinečným talentom premeniť životné situácie na explózie rehotu.

 Jakub Lužina
Majster zhmotňovania svojich myšlienkových pochodov, ktoré sú šplechnuté do tváre v takej kadencii, že sa pod nami lámu stoličky. Hlas a humor Kuba Lužinu bude rezonovať celým sálom, pričom efekt bude silnejší, než dopamín.

Matej Adámy
Poznáte ten trpký pocit, keď by ste si mali svoje myšlienky vyčítať, ale len horko-ťažko viete udržať smiech na uzde. Ten pocit, keď namiesto smiechu počuť „úúú“. Áno, svoj temný bunker opustí a zablahoželať príde aj účastník úplne prvého Pančlajnu Matej Adámy.

Dano Čistý
Dano Čistý pricestuje z ďalekej galaxie, kam ani Webbov teleskop nedovidí. Namiesto darov prinesie nekonečné premisy a úderné pančlajny, z ktorých môže explodovať hlava.

Joe Trendy
Trendseter a superstar slovenskej stand-upovej scény prisľúbil svoju účasť na storočnici Pančlajnu. Rovnako sa zaviazal doručiť prvotriedny výkon a zaručil sa, že po sete Joe Trendyho nezostane jediná bránica nerozosmiata.

Samo Trnka
Na počiatku bol Samo Trnka, ktorý stvoril Pančlajn. Vychovával ho od maličkej humoresky, skrz pubertálny džouk, až po silného hráča na stand-upovej scéne. Hoc Samove príhody zo života musíme počúvať už desať rokov, nevieme si túto show bez neho predstaviť. Svoj príhovor si neodpustí ani po stýkrát a nás všetkých to nesmierne teší.

Odporúčame

divadlo

Konformista

Príbeh o túžbe nájsť svoje miesto v spoločnosti aj za cenu krvi.Viac
13.12.2023 - 11.1.2024 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
koncert

Gypsy Jazz Festival 2023

Obľubujete rómsku, jazzovú, world music, etnickú hudbu? Na 12. ročníku Gypsy Jazz Festivalu stretnete svetových hudobníkov,...Viac
1.12.2023 - 2.12.2023 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!
film

Láska nebeská

Po 20 rokoch od svojej premiéry sa do kín vracia kultový vianočný hit o rôznych podobách lásky s hviezdnym hereckým obsadením a...Viac
Kino Nostalgia / Kino Lumière / Slovenská národná galéria Bratislava / Kino Kultúrka Stupava
odporúčame!
divadlo

Jekyll & Hyde

Dospelosť so sebou prináša veľkú výhodu – slobodu. Sloboda dokáže byť riadna schíza.Viac
Št 7.12.2023 / DPOH
odporúčame!